MARZEC 2012

Wysłane przez lonka 

asiajkaa (offline)

10-04-2012 17:24:10

Pruszcz Gdański
Alicja śliczny kurczaczek i mamusia winking smiley

Marzenko z tego co mi wiadomo to nie należy przerywać karmienia jak jesteś przeziębiona, bo przekazujesz przeciwciała dziecku smiling smiley zdrówka życzę!

my dziś byliśmy u pediatry na kontroli, bo młody nadal zakatarzony - na szczęście osłuchowo jest czysto i dalej mamy zakraplać sól fizjologiczną a do tego przepisała Mucofluid 2x dziennie i krople Fenistil...mam nadzieje że mu przejdzie smiling smiley ale co najważniejsze - otóż przy okazji wizyty zważyliśmy młodego i waży już 3900g!! grinning smiley aż pediatra była zaskoczona takim pięknym przyrostem wagi...

a ja na wagę nawet nie staję bo się boję tongue sticking out smiley - nie ukrywam że poszalałam z jedzeniem na święta i przez to chyba Dominik miał atak kolki od soboty (mam nadzieję że dziś już będzie ok...) - chociaż wyczytałam że to może być też przez nadmiar wrażeń a miał ich baaaardzo dużo bo poznał całą rodzinkę tongue sticking out smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
Marcówkowa tabelka [link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 17:25 przez asiajkaa.

AgnieszkaO (offline)

10-04-2012 19:32:04

Tychy
AsiuDominiczek rośnie, jak na drożdżach, oby tak dalej, a takie Maleństwo z niego było i tyle Mamusia musiała się o tą jego wagę namartwić, oby katarek szybko przeszedł i nie rozwinęło się żadne choróbsko.

alicia88 Śliczny kurczaczek, Nasza Julcia była w tym roku Zajączkiem...;p


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Boże, daj Naszej Córeczce zdrowie i siłę:*

elsner (offline)

11-04-2012 15:02:48

Warszawa
Witam po dłuższej przerwie,
W miedzyczasie urodziłam prześliczną Córeczkę. Poród był lekki i szybki ale zaraz po porodzie wystąpiły bardzo poważne komplikacje, przeszłam kilka operacji. Ale Córeczka jest zdrowa i z tego się cieszę, dobrze że cierpiałam ja a nie Ona. Od świąt jestem w domu.
Dziewczyny jak długo obkurczała się Wam macica? Jestem już 11 dzień po porodzie i jeszcze mam odstający brzuszek. Wiem, że połóg trwa 6 tyg., ale chciałabym wiedzieć czy Wam już zeszła macica na miejsce, bo rodziłyście kilka tyg wcześniej ode mnie. I jeszcze jedno pytanie: nadal krwawię z dróg rodnych, jak długo krwawienie trwało u Was? Do tej pory była to krwisto-surowicza wydzielina, a dzisiaj zrobiła się brunatna. Zastanawiam się czy ten kolor nie świadczy o tym że oczyszczanie macicy dobiega końca. Jaki kolor miałyście na końcu krwawienia? Muszę kończyć, bo moje Cudeńko mi się budzi. Później zajrzę, to napiszę moze więcej i wkleję zdjecia mojego malutkiego ślicznego Skarbeczka.

agasia24 (offline)

12-04-2012 09:57:25

włocławek
alicia88 piotruś jest slicznym kaczątkiem


elsner no czekałam na ciebie i sier doczekaliśmy z ulą na koleżanke hehe. a tymi krwawieniami to sie nie stresuj ja tez miałam tak jak ty teraz czekam na miesiączke pierwsza miesiączke.


a tak na marginesie mamusie bardziej doświadczone jak tam jest z tą miesiączka kiedy powinna sie pojawić ????


pozdrawiamy wszystkie dzidziusie i mamusie


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

DomiW (offline)

12-04-2012 10:48:48

Racibórz
Hejka smiling smiley
Jakiś czas mnie nie było (święta, a później nie miałam neta) i bałam się, że nie dam rady nadrobić czytania, a tu proszę- chyba wszystkie po świętach się rozleniwiły, bo marniutko z czytaniem winking smiley
Ja od wczoraj umieram. Po południu tak mnie zaczął pęcherz boleć. Co chwileczkę do kibelka, a jak już zaczęło piec to wiedziałam co się przypałętało. Już tak dawno nie miałam zapalenia pęcherza i akurat teraz musiałam się tego nabawić płacz Wieczorek przy podcieraniu widziałam krew i bolał mnie brzuszek jakby na okres, ale może to z winy pęcherza. Dzisiaj krwawienie się nasiliło. Boli masakrycznie sad smiley Biorę urosept, żurawinę i pani w aptece poradziła Tantum Rosa do przemywania. Do lekarza jeszcze nie poszłam, ale jak nie przestanie to pójdę, ale boję się że nic mi nie pomoże. Nie chciałabym dostać antybiotyku, bo wtedy musiałabym przestać karmić (przynajmniej na czas brania antybiotyku). Martwi mnie tylko to krwawienie. Czytałam, że jak zapaleniu pęcherza towarzyszy krwawienie to trzeba się zgłosić do lekarza. Ale ja nie mam pewności czy to krwawienie to nie początek miesiączki, bo to już 6 tyg od porodu, więc mogę już dostać. Boję się, że jak pójdę do lekarza i powiem, że mam krwawienie to mnie wyśmieje.
Wiem, że w ciąży miałyście zapalenie pęcherza. Co brałyście? Może jest jeszcze coś co może mi pomóc??
Najgorsze jest to, że co chwilkę biegam do toalety (z płaczem), a mój mąż ma dzisiaj urodzinki i miałam jechać kupić mu torcik i cosik do jedzonka, bo pewnie goście się dzisiaj zejdą. Jak tu wyjść z domu, jak tak się siku chce confused smiley

elsner wielkie gratulacje!!! Cieszę się, że jesteście już w domu- w domu najszybciej dochodzi się do formy. Współczuję komplikacji po porodzie, to się bidulko wymęczyłaś. Całe szczęście masz teraz przy sobie zdrowiutką córeczkę, która Ci wszystko wynagrodzi smiling smiley
Jeśli chodzi o krawienie to ja krwawiłam 3 tyg, a brzuszek jeszcze jest taki wiotki i sterczący, a w poniedziałek będzie 6 tyg od porodu. Może ten brzuszek to pozostałość po porodzie, bo jeszcze mam 4 kg na plusie.

Asia, ale Dominik pięknie przybiera smiling bouncing smiley. Już taki duży chłopczyk. Niedługo przegoni wagą nasze dzieciaczki winking smiley Widzę, że korzystasz z chusty. Jak Ci się podoba?? Jesteś zadowolona? Wygląda to super. Długo się uczyłaś?

Marzenko ślicznie wyglądasz- ale z Ciebie laseczka- fiu fiu Mr. Green Też bym chciała mieć takie włoski, ale to niestety niemożliwe, mając 5 włosów na krzyż tongue sticking out smiley

Ala śliczny ten twój kurczaczek- tylko schrupać smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

asiajkaa (offline)

12-04-2012 13:10:15

Pruszcz Gdański
elsner gratulacje!! i duuużo zdrówka przede wszystkim smiling smiley

Domi z chusty jestem bardzo zadowolona, na początku miałam problem z dociągnięciem, bo samo wiązanie jest bardzo proste, ale zanim zaczęłam nosić Dominika poćwiczyłam na misiu pluszowym..teraz już coraz lepiej sobie radzę, a nawet Piotrek się ostatnio skusił na noszenie Dominika i mu się bardzo spodobało...młody od razu w niej zasypia smiling smiley
i Tobie również zdrówka życzę!

ja jutro na kontrolę do gin, mam nadzieję że rana się ładnie zagoiła i będę mogła już zacząć ćwiczyć brzuszki tongue sticking out smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
Marcówkowa tabelka [link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-12 13:11 przez asiajkaa.

Maduska (offline)

12-04-2012 17:36:37

Bartniki
domi ja mialam silne zapalenie pęcherza w ciązy i niestety leżałam z tego powodu w szpitalu. Dostawałam antybiotyk,ale wiem, ze można kupić w aptece bez recepty lek,który nazywa się chyba furagin i można go było brać w ciąży,więc pewnie można też podczas karmienia. idź do apteki i zapytaj,lek podobno skuteczny smiling smiley i dużo zdrówka
Ja byłam dziś na wizycie u gin i wszystko się ładnie zagoiło, ale od porodu wciąż mam okropne zaparcia i nie ma na to sposobu, jak się karmi piersią. Śliwki i woda nie pomaga,a ja cierpię już 6 tygodni


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

masiajdp (offline)

12-04-2012 19:35:59

Turawa
Witam smiling smiley
Mam do odsprzedania śliczną wyprawkę po moim Kwietniowym dzieciątku, gdybyście były zainteresowane to zapraszam: [link widoczny po zalogowaniu]


Pozdrawiam serdecznie smiling smiley


09-kwietnia-2011 o 13:05 na świat przyszedł mój Kubuś po narodzeniu ważył 3300g i miał całe 55cm długości smiling smiley Kochamy Cię bardzo Skarbie




[link widoczny po zalogowaniu]

elsner (offline)

12-04-2012 21:31:40

Warszawa
Witajcie dziewczyny
Domi ja po moich poporodowych komplikacjach brałam bardzo dużo antybiotyków, różnych, dożylnie. Pytałam czy mogę karmić przy nich. Kazali karmić. Teraz biorę je nadal ale w tabletkach, w dużych dawkach. Gdy przeczytałam w ulotkach, ze niektórych np. metronidazolu nie wolno brać podczas karmienia piersią, trzeba podawać przez ten okres sztuczne mleczko, byłam bardzo zła że w szpitalu mi to podawali i nic nie powiedzieli i w dodatku dożylnie, a stezenie tego leku jest w mleku takie samo jak we krwi. Dzwoniłam do szpitala, powiedzieli mi żebym karmiła, pediatrzy wiedzą jakie leki brałam. Ale zadzwoniłam też do Instytutu Matki i Dziecka, tam mają dane na temat wpływu leków na karmienie piersią. Powiedzieli mi że przy moich antybiotykach odnotowano biegunki u dzieci. Moja mała też ma biegunkę. Powiedzieli tez że to dobrze że kazali mi w klinice karmić, bo niektóre szpitale podają sztuczne gdy matka bierze silne leki, a wg nich mleko sztuczne wcale nie jest lepsze, bo krowom też podaje sie przeróżne antybiotyki i tak naprawdę nie wiadomo co jest w tym mleku. Kazali kamić nadal piersią. Jeżeli dostaniesz antybiotyk, to popytaj lekarza czy napewno przejść na sztuczne.

Mam pytanie, czy Wasze dzieci też sa tak bardzo absorbujące? moja mała cały czas chce ssać, ssie i ulewa i jej to nie przeszkadza. Lubi jeść, traktuje moja pierś jak smoczek usypiający, zasypia przy piersi, a śpiąc śsie i nie chce puścić, czasami sobie ze dwa, trzy razy pociągnie i dalej śpi. Nie mogę nawet zjeść. Trochę to dobre, bo po kilku operacjach które przeszłam, nie doszłam jeszcze do siebie więc zmusza mnie do wypoczynku. Mąz tylko ma jeszcze więcej obowiązków niż w czasie mojej ciąży, bo teraz mną sie jeszcze opiekuje.

ilonkap (offline)

13-04-2012 08:57:25

opoczno
Witajcie!
Dawno się nie odzywałam, ale czytam Was regularnie. U nas po świętach mamy trochę gorsze dni. Podejrzewam, ze to w związku z ty, ze my ciągniemy mlecko wyłącznie cycusiowe, a święta pełne pokus były i nie wszystkim sie oparłam. Najgorzej było przedwczoraj. Całe popołudnie Kluseczka spędziła na raczkach brzuszkiem do brzuszka. Gazy nie bardzo chciały odchodzić, zaopatrzyliśmy się więc w herbatkę koperkową, taka od pierwszego tygodnia, no i ja piję sobie koperkową z rumiankową. Połozna, która [przychodziła do mnie przy młodym tak mi poleciła. Podobno te składniki ułatwiające traienie i oddawanie gazów przenikaja do mleka i to jest wystarczające. Kolki na razie jako takiej nie podejrzewam, bo pory są dosć różne i właściwie z kazdym dniem jest lepiej. Mała pokochała swój wózeczek i spacerki, wtedy grzecznie sobie śpi a i polubiła kapiele odkąd kąpiemy ją w ciut ciepleszej wodzie (wpadlismy na to, chcąc rozgrzać jej brzuszek i przygotowujac wówczas cieplejszą niz zwykle kąpiel).
Pozdrowienia dla Wszystkich Mamusiek i ich Pociech!!!:play_with_child:


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546550, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.