WRZEŚNIÓWECZKI 2011 smiling smiley

Wysłane przez Nikita 

tatjana (offline)

16-02-2011 12:02:11

Olunia ja też uwielbiałam spać na brzuchu i cięzko było mi się przestawić , teraz brzusio już większy i też się boję żeby dzidzi nie "pognieść" smiling smiley śpię na boku albo plecach o ile można nazwać to spaniem bo wieczorem wogóle zasnąć nie mogę i w nocy się budzę za to w dzień mogłabym spac bez przerwy winking smiley

Jagna9 (offline)

16-02-2011 12:17:00

Poznań
Dziewczyny ja biorę witaminy Prenatal i Omega med pregna. Mam nadzieję, że to można lączyć, bo kwasy DHA są ponoć bardzo dobre dla rozwoju dziecka. Na moim preparacie (Omega med) jest napisane, że jest zalecany u kobiet w ciąży (zwlaszcza od 24. tygodnia) - mam nadzieję, że biorąc już teraz nie przeginam.
Co do spania na brzuchu to już za tym tęknię, a co będzie dalej



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-16 12:44 przez Jagna9.

azja9 (offline)

16-02-2011 13:05:46

o matko dwa dni mnie nie bylo a tu naskrobane tyle ze hej!!!
witam nowe kobietki-wylukalam kasia909192 i dyzisssswinking smiley

ja dwa dni bylam w podrozy słuzbowej, non stop w drodze w aucie z przerwami na kontrole w salonach sprzedazy i umarlam po prostu...od 5 rano do 21 na nogach, dzis wreszcie w biurze troche spokojniej

mnie tez męczą zaparcia, generalnie brzucha nie mam wcale jeszcze ale wieczorem mnie wywala tak, że az strach
pozycja do spania na brzuchu to moja ulubiona i nadal tak robie ale juz ostrozniej, podkladam sobie reke żeby tak nie cisnąc brzuszka
no i wreszcie powidzialam szefowi, ze jestem w ciązy i żeby szukal kogoś na zastepstwo...bedzie cięzko, mam dobra prace i chcialabym tu wrocic potem w sumie jak najszybciej wiec musze sama zadbac o to, zeby ktos kto mnie zastapi nie namieszał tutaj

szaga (offline)

16-02-2011 13:10:47

Bruksela
Hej dziewczyny! Ja idę na usg genetyczne 22 lutego.Boję się, czy wszystko będzie ok, to bardzo ważne badabie a po badaniu test PAPP-A.Podczas wizyty lekarskiej zapytajcie się o brane witaminki, bo mnie się wydaje, że nie można dublować. O tych słodyczach, to też gdzieś czytałam u dziewczyn we wcześniejszych wątkach. Może to i prawda, trzeba wypróbowaćeye rolling smiley. A jeszcze przeczytałam odnośnie spania, że najbardziej korzystne jest spanie na lewym boku dla kobiet w ciąży( [link widoczny po zalogowaniu]) a ja śpię cały czas na prawym. Wiecie co mam już dosyć tej paskudnej zimy, tęsknię za wiosną. Moje hormony buzują,ale w negatywnym tego słowa znaczeniu:humor kiepski, zero energii, mało snu i wszystko na nieangry smiley. Kiedy będzie koniec tego trymestru?????????????

kate103 (offline)

16-02-2011 13:21:01

oklice Jeleniej Góry
Cześć dziewczynki!!!
Dość długo się nie udzielałam,ale wszystko śledziłamsmiling smiley
Witam nowe wrześnióweczki smiling smiley Fajnie, że jest nas już tak dużo. Ja wreszcie zaczynam wracać do formy. Mdłości jak na razie przeszły (i mam nadzieję, że nie wrócą) i zmęczenie też jest już mniejsze (wieczorem padam, ale w dzień już mi się tak spać nie chcesmiling smiley Tydzień temu byłam na USG i nie sądziłam, że dzidziuś już taki duży będziesmiling smiley ma prawie całe 4 cm długości.
Brzuszek też mi urósł. Kupiłam sobie już spodnie ciążowe. Naprawdę wygodne.Polecam.
Kurcze zastanawiam się czy nie wrócić do pracy...Trochę się boję jak ja to zniosę, bo musiała bym wstawać o 4 rano, a w domu była bym dopiero o 21 i tak co drugi dzień...Mąż mówi,że chyba zwariowałam jeśli w ogóle biorę pod uwagę powrót, ale myślę o tym co w pracy powiedzą, jak całą ciążę spędzę na zwolnieniu...
Co do witamin to ja na razie tylko folik biorę. Moja gin powiedziała mi,że ona nie jest zwolenniczką "sztucznych" witamin, i że wolała by abym się zdrowo odżywiała. Co o tym sądzicie? wystarczą owoce i warzywa?


[link widoczny po zalogowaniu]

tatjana (offline)

16-02-2011 13:21:27

Dziewczyny a na to usg genetyczne wysyła was gin. co chodzicie prywatnie czy państwowo ??? Bo ja chodzę do gin prywatnie i o tym usg genetycznym nic narazie nie wspominał sad smiley

kate103 ja też od początku ciąży na zwolnieniu jestem a co w pracy sobie myślą to mi to lotto smiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-16 13:24 przez tatjana.

azja9 (offline)

16-02-2011 13:33:17

Cytuj
tatjana
Dziewczyny a na to usg genetyczne wysyła was gin. co chodzicie prywatnie czy państwowo ??? Bo ja chodzę do gin prywatnie i o tym usg genetycznym nic narazie nie wspominał sad smiley

kate103 ja też od początku ciąży na zwolnieniu jestem a co w pracy sobie myślą to mi to lotto smiling smiley


jesli jestes z rocznika od 1975 w dół to obojetne czy chodzisz prywatnie czy panstwowo, to masz badania genetyczne za darmo, w innym przypadku musisz zapłacic bo to drogie badania

a ja wam powiem,ze jako osoba rekrutujaca i zatrudniajaca ludzi mam troche inne podejscie do sprawy....i wiekszosc pracodawcow takze, bo u nas wiekszosc kobiet w ciązy(jesli jest zagrozona to rozumiem, w innym przypadku nie)od razu idzie na zwolnienie, potem strach zatrudniac kobiety i sama zawsze się waham bo mam i takie pracownice, ktore popracowaly dwa mc i zaszly w ciąże,oczywiscie od razu poszly na L4, etat blokuja, poszla kasa na szkolenie, badania wstepne i niestety lipa

i dlatego moja firma zaczela zatrudniac nowe osoby na poczatek na umowe i dzieło, własnie z tego względu

jak to sie mowi punkt widzenia zalezy od punktu siedzeniawinking smiley

żeby nie bylo,ze kogos potepiam po prostu mam takie zdanie,ze ciąza choroba nie jestsmiling smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-16 13:39 przez azja9.

Nikita (offline)

16-02-2011 13:36:18

Dzieńdobry Kochane :*
Po raz pierwszy od niewiem kiedy udało mi się wyspać a do tego świetnie się czuje smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Widze że już poszalałyście od rana winking smiley

Kasiu witamy smiling smiley

Anexik ja też myśle o tej wielkiej tylko przeraża mnie jej rozmiar,mój biedy mąż jak to zobaczył powiedział że trudno,najwyżej pare miesięcy spędzi na kanapie bo chyba nie będzie dla niego miejsca w łóżku grinning smiley
O tych słodyczasch to zupełnie serio ze sprawdzonego źródła.
Moja przyjaciółka jest w ciąży,ma termin na marzec.Poszła na USG4D a mały spał i był tak obrócony że wogóle go nie było widać.Wtedy lekarz jej powidział że następnym razem musi coś zjeść wysokokalorycznego tak z godzine wcześniej żeby cukier dotarł do maluszka to wtedy się obudzi.I następnym razem tak zrobiła,jadła jeszcze w poczekalni i zadziałało smiling smiley

Co do spania na brzuchu to chyba nie macie co się marwić,mój lekarz powidział że organizm tak się układa żeby Maluszkowi nie zrobić krzywdy smiling smiley
U mnie jest ten problem że jak się położe na brzuchu to mnie po prostu boli!!!
Ostatnie kilka nocy miałam w plecy,było mi strasznie niewygodnie dlatego musze kupić tą poduche.Ale dopóki jej nie mam położyłam sobie na brzegu łóżka dwie stare poduszki jak wałek,i spałam na nich.REWELACJA!!!Pewnie dlatego tak się świetnie czuje smiling smiley smiling smiley smiling smiley

Szaga jak się dobrze ułożysz na poduszkach tak jak ja dzisiaj to nie ma siły,musisz przespać całą noc na lewym boku,strasznie ciężko się przekręcić grinning smiley


Nataniel przyszedł na świat 31.08.2011 o 22:36 dając na 3660g szczęścia i 54cm radości dziecko z grzechotką [link widoczny po zalogowaniu]

darunia1985 (offline)

16-02-2011 13:44:09

Bydgoszcz
kate103 mój ginekolog kazał jeść dużo warzyw i owoców, a "sztuczne" witaminy dopiero wtedy jak będzie czegoś brak.
Polecał soki z marchewek i buraków, najlepiej świerzo wyciskane. Teraz zimą dużo owoców cytrusowych smiling smiley

Powiem wam że ja na razie czuje się bardzo dobrze, nie narzekam na zaparcia i wymioty. Czasami dopadną mnie tylko chwilowe nudności sad smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Jagna9 (offline)

16-02-2011 13:49:43

Poznań
Jeśli chodzi o suplementy to myślę, że nic nie dublujemy, bo w zwyklych witaminach nie ma tluszczów omega, a jeśi chodzi o naturalne witaminy to myślę, że zimą w naszej szerokości geograficznej dostarczenie wystarczającej ilości witamin w sposób naturalny jest conajmniej trudne. Nie mogę się już doczekać naszych świeżch warzyw i owoców. Mój gin. twierdzi, że z cytrusami też nie można przeginać, bo więcej w nich konserwantów niż witamin.

Trzymam kciuki za wszystkie dziewczyny, które będą mialy badania genetyczne. Mnie też to czeka i strasznie się boję.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-02-16 13:58 przez Jagna9.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546560, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.