majówki 2011

Wysłane przez michalina970 

atena_82 (offline)

24-03-2011 12:34:56

Legnica
hej dziewczyny smiling smiley
ja łykam dodatkowo żelazo bo wyniki mi ostatnio trochę pospadały smiling smiley dodatkowo witaminki Feminatal smiling smiley
moniamalina6 ja też termin na 25.05 smiling smiley trochę nas będzie z tym terminem ale w efekcie końcowym pewnie wyjdą inne dni grinning smiley
Anka_rubia ja nie tyle boję się porodu - że nie dam rady co o malutką się martwię i tą nieszczęsną pępowinę żeby wszystko z nią było dobrze smiling smiley a tak to strachu nie mam tyle kobiet urodziło i dało radę więc mi też się na pewno uda grinning smiley
co do KTG tak mnie naszło bo rozmawiałam z położną i powiedziała że pierwsze powinno być około 20tc i trochę mnie to zastanowiło bo wcześniej o tym nie słyszałam a tylko tak jak wy słyszałam że po 36-38tc bądź jak są jakieś wskazania
Daga ja czuje skurcze pojedyncze takie przypominające miesiączkę nie za często ale się zdarzają - to moja pierwsza ciąża więc myślę że to tzw. przepowiadające smiling smiley przed ostatnią wizytą też takie już miałam i z szyjką było wszystko ok więc myślę że to normalny objaw smiling smiley

pozdrawiam

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

Daga33 (offline)

24-03-2011 12:43:21

Małomice
Widzę,że też macie skurcze więc trochę się uspokoiłam,pewnie szyjka przygotowuję się pomału do porodusmiling smiley
Soniu cieszę się,że już lepiej się czujeszsmiling smiley ja tez zaraz idę trochę na dwór z moim czworonogiemspacer ze zwierzakiem niech sobie pobiega a ja zaczerpnę świeżego powietrzasmiling smiley buziaczkismiling smiley:


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

Hexwort (offline)

24-03-2011 14:39:15

Cześć dziewczyny,
ja mam skurcze od połowy lutego, ale są na tyle intensywne i częste, że już leżałam w szpitalu, ustawiono mi leki a także dostałam sterydy w zastrzykach na przyspieszenie dojrzewania płucek u dzidzi, żeby w razie porodu przedwczesnego miała większe szanse na przeżycie. U mnie dopiero 31 tydzień leci, więc muszę jeszce walczyć z tymi skurczami, poprzednie dziecko też urodziłam wcześniej, widać taka moja natura.

Jesli chodzi o żelazo też brałam przez dwa miesiące ze względu na anemię, która pojawiła się w czwartym miesiącu.

Dziewczyny, nie czytajcie na necie o porodach, każda z nas rodzi inaczej i nie ma co się porównywać i niepokoić.

glamur (offline)

24-03-2011 14:59:35

Cześć dziewczyny.A jak wyglądają te skurcze szyjki bo ja chyba takich nie mam.Skurcze macicy i owszem,dość często i boleśnie odczuwam ale szyjka?


[link widoczny po zalogowaniu]url=http://www.suwaczek.pl/][/url]

JanaMira (offline)

24-03-2011 16:19:27

Poznań
witam
Kujawianko ja we wtrorek skończyłam 33 tydz. W pon mała ważyłą 1850g a wśrode trafiłam na 1- dniową obserwację tętna płodu i w szpitalu zrobili mi usg, na którym to wyszlo, że waga dziecka to 2005g. Myśle, że na naszym etapie 200-300g to granica błęduwinking smiley a im bliżej terminu tym większy zakres błędu. Jednym z pomiarów branych pod uwagę w wyliczaniu wagi obwód główki a chwile przed porodem, jak już jest nisko i wstawia się między kości miednicy, uciskana z każdej strony- w usg widoczna na mniejszą, co zaniża wynik. Wystarczy, że lekarz po skosie złapie kośc udową i juz inny wynik do obliczenia wagi.
Ja również przyjmuje Falvit mama. Dziś kupiłam 60 tabl. i tak mysle, że jak będe kończyc to opakowanie to mała już będzie ze mnąwinking smiley
A KTG w szpitalu 3x prawidłowe. Tętno skakało do 180/min ale podczas intensywnych ruchów. Nie wiem skąd jej się wtedy zbiera na takie szaleństwa. Może podswiadomie stresuje mnie to badanie i ona to odczuwa korzystając z mojej adrenaliny pozwala na takie ciągłe "fikumiku".
Następnego dnia wróciłam już do pracy. To mi pomaga, odciąga od głupich myśli. Chodze pieszo więc zawsze trochę ruchu. Pozdrawiam serdeczniewinking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Daga33 (offline)

24-03-2011 19:55:11

Małomice
JanaMira bardzo się cieszę,że wszytko dobrzesmiling smiley z Twoją córeczkąsmiling smiley naprawdę nie ma co się martwić na zapas.Ja też jestem zdania,że nie warto czytać tych wszystkich opowieści na necie i to co mówią inni,bo to na prawdę nie wpływa na nas korzystnie tylko jeszcze bardziej potęguje stres.

Miłego wieczorku mamuśkismiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

klapeczka (offline)

25-03-2011 08:24:12

Szczecin
cześć, dziewczyny
dziś zaczynam 34 tydzień ciąży.
Pogoda niestety za oknem brzydka, mam nadzieje że nie na długo
Wszystkim mamusiom życzę dużo zdrówka i miłego weekendu

pozdrawiam


[link widoczny po zalogowaniu]

Natka2011 (offline)

25-03-2011 09:56:55

Warszawa
Cześć Dziewczyny,

wydaje mi sie ze ja nie mam skurczy ale wieczorami bardzo twardnieje mi brzuch - też tak macie? Wieczorem jest taki twardy a do tej pory w ogole mi nie twardniał wiec zastanawiam sie czy to normalne na tym etapie bo wiem ze czasami twardy brzuch swiadczy o tym ze dzieje sie coś niepokojącego.

Pogoda faktycznie fatalna, długo każe czekać na siebie ta wiosna.
Wczoraj dotarł już wózeksmiling smiley Bardzo się cieszęsmiling smiley Najważniejszy zakup mamy z głowy tzn że już coraz bliżej i jesteśmy coraz bardziej gotowi...

Co do wspisów w internecie też jestem sceptyczna... można znaleźć pełno bzdur i na ogół tylko ludzie piszą że przedstawione objawy to już koniec świata na pewno poronienie, rak itp. Bzdury!!!

Pozdrawiam!


[link widoczny po zalogowaniu]

Kujawianka (offline)

25-03-2011 12:39:15

Bydgoszcz/Wojnowo
Cześć majóweczki smiling smiley

Dzięki za wpisy, macie rację że wagę dziecka można pewnie źle policzyć, zależy jak się ułoży pewnie. Ogólnie taka już chyba nasza rola że już teraz będziemy się ciągle martwić i cieszyć i tak całe życie smiling smiley w końcu będziemy mamusiami smiling smiley

U mnie pogoda też do ........ marzę już o ciepłych dniach, aktualnie czekam na wózek smiling smiley będę jeździła nim w domu grinning smileygrinning smileygrinning smiley trochę muszę się pobawić winking smiley

pozdrawiam was gorąco smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

madziaKa (offline)

25-03-2011 12:54:35

JanaMira cieszę się, że wszystko z małą OK!!! Wiedziałyśmy że tak będzie smiling smiley
Natka2011 ten twardniejący brzuch wieczorami to właśnie skurcze macicy. Ale na tym etapie co jesteśmy, jest to normalne. Moja Pani Doktor powiedziała, że do 10 razy w ciągu dnia może brzuch się "stawiać" i nie ma się czym martwić smiling smiley
pozdrawiam i miłego weekendu życzę
[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545852, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.