mamuśki sierpniowe2010

Wysłane przez niunia90 

Sylwia2312 (offline)

14-03-2012 12:14:30

Racibórz
Hej
U nas pogoda dzisiaj raczej do spaceru nie zachęca, więc zobaczymy czy bedziemy wychodzić, ale wczoraj byliśmy prawie godzinkę na podwórku więc jak dzisiaj nic z tego nie wyjdzie to przezyjemy, tym bardziej że Kubuś dopiero co po chorobie.
Aniu- ostatnia dawka antybiotyku w niedzielę, póki co jest ok (i oby już tak zostało) smiling smiley dzięki za troskę-buziaki dla Alanka

Szczepienia, cóz w sumie to już skończylismy, ale faktycznie my tak jak Kasia kupę czasu w sezonie wędkujemy (tzn m wedkuje, my sie relaksujemy), do tego działka, a kleszczy od groma-muszę zapytać naszą lekarkę o to szczepienie.
Co do mowy mojego synka, to tez raczej pojedyncze słowa, ale coraz więcej więc jakos się dogadujemywinking smiley

Smoka, nadal mamy-nawet 5 smiling smiley, jeszcze trochę poczekam, i tak mamy go tylko do spania-w sumie to do zasypiania bo potem go wypluwa.

Ariena-miło ze zajrzałaś, cieszę się ze Ci się ''poukładało'' powodzeniasmiling smiley!


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-14 12:14 przez Sylwia2312.

Anka31 (offline)

14-03-2012 17:49:06

Kielce
Cześć

pogoda u nas dzisiaj także "pod psem" - pada cały dzień więc Alanek w domu znowu spędził cały dzień sad smiley ale ja nie bo m ma wolne więc wykorzystałam chwilę i "wypuściłam się" z koleżanką w miasto, pochodziłyśmy po sklepach, poszłyśmy do Sphinxa na shoarmę i piwko (koleżanka chciała się wygadać) no i w sumie rozmawiać jeszcze nie skończyłyśmy bo umówiłyśmy się jeszcze u niej "na wieczór".Zabrać mam jeszcze koleżankę więc 'se' pogadamy smiling smiley

Ariena fajnie że do nas zajrzałaś smiling smiley cieszę się że mała Arienka zdrowo rośnie, ma się dobrze...i Ty też smiling smiley
Super że życie Ci się poukładało (teraz napiszę) a nie mówiłyśmy tongue sticking out smiley - oby tak dalej smiling smiley Pozdrawiam i trzymam Cię za słowo !

ariena (offline)

14-03-2012 19:04:56

hejka smiling smiley

u nas dzionek fajny.

Arienka jak zwykle do 15 u dziadków, mimo pochmurnej pogody i mżawki była na spacerku. Moja Mama spaceruje z Małą codziennie, zakłada jej szelki i trzyma na smyczce. Oczywiście Ariena się buntuje, bo zazwyczaj nigdy nie może iść tam gdzie sama chce, no ale wszystko dla jej bezpieczeństwa.

Smoczek -> właśnie zaczynamy go odstawiać. Zaczęło się od tego, że zauważyliśmy przegryzienia na smoku. Kolejne kończyły jak ten piewszy - przegryzione tongue sticking out smiley. Więc teraz staramy się dawać smoka tylko do usypiania, podczas nocy Ari gdzieś go wypluwa tongue sticking out smiley. A rano są poszukiwania pod łóżeczkiem grinning smiley.

Ania -> ja teraz też się mogę wypuszczać, choć jest w zasadzie jak dotąd - to do nas przychodzą znajomi (teraz to już wspólni).

Lecę szykować kąpiel grinning smiley


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

kalinka1234 (offline)

14-03-2012 20:23:14

Swarzędz
Cześć dziewczynysmiling smiley
Ale jestem wściekła! napisałam się a zjadło mi postasad smiley wrrrr....

Już nie pamiętam o czym pisałamtongue sticking out smiley

Pogoda u nas też nie ciekawa... pochmurnie i silny wiatr więc odpuściłyśmy i my spacer...

W niedziele byliśmy w odwiedzinach u mojego brata i jego synkasmiling smiley Kalinka pierwszy raz widziała noworodkasmiling smiley wyrywała się do głaskaniawinking smiley
Mały Szymek jest bardzo grzeczny-praktycznie cały czas spał tongue sticking out smiley

Pisałam wcześniej Wam że przestaję karmić piersią... udało się! Kalinka przeszła z tym do porządku dziennego-bałam się że będzie się buntować i "walczyć" o "swoje" mleczko... ale na szczęście niesmiling smiley
Tak jak pisała ewluk Kalinka to niejadek... i zawsze byłam spokojniejsza jak chociaż mleczko miała w brzuszku... ale postanowiłam tym razem spojrzeć na siebie- bo np. jak karmiłam ją nie mogłam brać wielu leków-wiecie że mam ostatnio problemy ze snem-nie brałam tabl bo karmiłam i w konsekwencji nie spałam... m. był już na mnie o to zły...
no i teraz jak nie karmię mogę powrócić do wegetarianizmusmiling smiley Od 14 lat nie jadłam mięsa ale jak okazało się że Kalinka ma skazę białkową to musiałam cały nabiał odstawić-ścisła dieta i musiałam zacząć jeść mięso...-to był okropny dla mnie czas-nawet sobie nie wyobrażacie co przeszłam-nie byłam w stanie przełknąć mięsa-od razu odruch wymiotny miałam...ale ze względu na Małą przemogłam się bo chciałam karmić ją piersią-trwało to ok. roku a teraz mogę znów być sobą i żyć w harmonii z moimi przekonaniami... Oczywiście Kalina je mięso i nie będę jej go pozbywać-w domu ja tylko jego nie jadam ale np.nie mam oporów przygotowywać mięsne obiadysmiling smiley

Co do ząbków ta Kalina też późno ząbkowała-ok 11 m-ca i myślałam że kolejne zęby jej"wystrzelą jak z procy" ale jednak nie-pomału, bez pośpiechu.... ma ich 10 jużsmiling smiley

Pozdrawiam Was wszystkie-życzę zdrówka Wam i dzieciaczkomsmiling smiley


angelika211 (offline)

14-03-2012 22:43:34

Hejkasmiling smiley

o widzę że się rozkręcamysmiling smiley nawet Arienka się reaktywowała tongue sticking out smiley - fajnie że zajrzałaś, super że Ci się wszystko ładnie poukładało!

Kalinka- to był dobry moment na zakończenie karmienia i tak bardzo długo karmiłaś i podziwiam za zmianę nawyków - nie wiem czy ja bym potrafiła chociaz nie ma co gdybać ja jestem mięsożerna smiling smiley ale teraz musisz o siebie troszkę zadbac smiling smiley

Anka - z tym marudzeniem to różnie -czasem marudzi czasem jest ok - ostatnio koło południa wyjeżdżam więc udało się zasnąć w samochodziesmiling smiley a co do smoka to właśnie zaczęła przegryzać a jak przegryła to mówiła, że smok "be" więc kupiłam nowy który znowu pogryzła więc kupiłam kolejny i postanoiwiłam że jak ten przegryzie to jej nie dam kolejnego i po pogryzieniu znowu było "be" a jak się domagała smoka to jej dałam ten pogryziony i nie chciała bo przecież on jest "be" i wyrzucała go, ale nie płakała ani razu za smokiem- i tak już ponad tydzień młoda jest bez smoka. Jak zasypia to starsznie mlaskasmiling smiley powiem ci że nie spodziewałam się że tak gładko to pójdzie- myslałam że będzie dramat ...smiling smiley

Dzisiaj byłam w Czechach u kolezanki i właściwie do niedzieli jestem / śmy z kimś umówieni więc nudzić się nie będę smiling smiley

buziaki


Anka31 (offline)

15-03-2012 11:27:35

Kielce
Witam smiling smiley

Angeliko obgryziony smok to rzeczywiście "be" smok więc też bym takiego nie chciała winking smiley Alanek poprzedniego też właśnie przegryzł i już myślałam że się ze smokeim pożegnamy ale niestety "mądry" tatauś kupił nowergo sad smiley Weekendu rzeczywiście zapowiada Ci się fajnie i na pewno taki będzie...

Arieno widzę że jak obiecałaś - słowa dotrzymałaś - fajnie że znowu jesteś smiling smiley

Kalinko cieszę sie że z zakończeniem karemienia tak "gładko" wam poszło smiling smiley Niestety też jestem...mięsożerna :confused: więc "szaczun" dla takich ludzi jak Ty smiling smiley a ząbki myślałam że tylko mojemu tak póżno zaczęły wychodzić...ale teraz już wiem że nie

dzisiaj pogoda lepszejsza niż wczoraj i przed - chłodno jeszcze ale nie pada - najważniejsze i słonko wow nawet świeci więc jak młody tylko wstanie będzie spacer smiling smiley

Miłego...

Anka31 (offline)

16-03-2012 09:47:07

Kielce
Hej smiling smiley

chciałam się tylko przywitać ale widzę że to już mój 4 wpis na tej stronie...chyba muszę trochę "pomilczeć" bo nie chcę być jak "flaki z olejem" winking smiley

My dziś na nogach od 6:30 (ja) bo szkoła, Alanek obudził się niedługo po mnie bo przed 7 ale spał od 21 (już!) i nocka ok więc wszystko git...no prawie git bo Alanek usnął z tatą w naszym łóżku, niestety spał "z brzegu" z którego spadł zanim go przełożyłam do łóżeczka...płaczu było co nie miara pewnie dlatego że młody bardziej się wystraszył niż że go bolało ale potem do rana spał "jak zabity" smiling smiley Teraz poprosiłam żeby przyniósł mi mokrą chusteczkę...owszem przyniósł ale przy okazji jednej to wyjął wszystkie z pudełka przewracjący oczami za to wczoraj po raz kolejny mój syn mnie zaskoczył bo powiedziałam do starszego dziecka żeby podała mi nożyczki no i zanim Julia się "zebrała" to Alanek siedział już przy biurku i próbował dosięgnąć nożyczki...więc rzeczywiście te nasze "małe smrody" mówić nie umieją jeszcze dobrze ale wszystko rozumieją ! smiling smiley

Zupka się gotuje bo podgoda piękna podobno ma być, choć rano tylko 0 st. na termo.ale ma być podobno nawet 13 więc na pewno będziemy długo spacerować...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-16 09:51 przez Anka31.

ariena (offline)

16-03-2012 20:51:55

hej smiling smiley

u nas dzień piękny, zrobiłam sobie wycieczkę do miasta obok i kupiłam sukienkę grinning smiley. tak więc dzień kompletne udany smiling smiley.

ANIU - masz rację... mało mówią, ale doskonale rozumieją... i z czego teraz korzystam (bo w przyszłości może być różnie) smiling smiley.

Ari wykąpana, śpi od godziny, ja też się zaraz kładę. dziś jestem "wdowa" bo M pojechał do rodziców na weekend. a jutro przyjeżdża moja siostrzenica z Wrocławia grinning smiley. oj będzie się działo między dwoma bobasami grinning smiley.

czas gasić światło - branoc :*


[link widoczny po zalogowaniu]



[link widoczny po zalogowaniu]

ewluk (offline)

16-03-2012 22:29:59

Gliwice
witam madagaskarowosmiling smiley

Ninek już smacznie lula a ja Juliana sobie nie odpuszczewinking smiley
dzis dzionek u nas piękny był po pracce poszłam jeszcze z Ninkiem na spa i dziań uważam za udanysmiling smiley
Ariena,no wkońcu jestes,miło czytac,że u Was dobrze wszystko i że sie poukładałosmiling smiley powodzenia Wam zycze,a Mała Ari cudaśna mała kruszykna,no ale czego chciec po filigranowej mamusismiling smiley

i u nas przyszła chyba pora żegnac sie pomału ze smokiem,bo osatanie 2 przegryzione,dzis były nerwy bo smok był "łe" ale dałam nowego po sekundzie ninek kimono,wypluł więc chyba pomału.... choć mi szkoda,bo ona taka rozkoszna z tym smokiem;p

ja sie miałam szczepic,ale kurcze powiem wam,że jakos mi sie nie śpieszy;p tym bardziej,ze to trza powtarzac a ja jakos mam awersje do igły;p nie wiem czy po porodzie,czy co,ale brrrr choć co sie odwlecze to nie ucieczesad smiley

Jutro zapowiadaja prawie lato więc zapewne dzionek spedzimy na działeczce,czas wiosenne porządki zacząćsmiling smiley

ok,uciekam do wanny wygrzac kości i do łózia cos poczytać.

miłego weekendusmiling smiley


[ebobas.pl]


[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

Sylwia2312 (offline)

17-03-2012 12:58:34

Racibórz
Witam weckendowo
Pogoda faktycznie letniasmiling smiley T poszedł na działkę juz cos popracować, Kubuś drzemie ale jak tylko wstanie idziemy zobaczyć jak idzie tatusiowi sprzatankowinking smiley
Czytam że maluchy juz przegryzaja smokismiling smiley Kuba jeszcze nie zniszczył żadnego-chyba jeszcze trochę zostaną z namismiling smiley
Kuba też dosyc mało mówi ale rozumie wszystkosmiling smiley tak jak u Ani-proszę o coś Kamilę a mały spryciarz biegnie pierwszywinking smiley

Miłego dnia


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548440, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.