Mamusie lipcowe 2010

Wysłane przez monia8323 

ewabeata (offline)

10-04-2012 20:34:49

Witajcie ponowniesmiling smiley Wpadam tylko powiedzieć, że po usg wszystko z dzieckiem ok i okazało się, że będziemy mieli synkasmiling smiley Czyli moje przypuszczenia się sprawdziły. Mój m w szoku, bo nie wiem dlaczego ale nastawił się na dziewczynkę. Ale generalnie się cieszysmiling smiley Termin z usg ponownie pokrywa się z om, czyli 30.08. Synek waży na ten moment około 300 g i wierci się jak szalonysmiling smiley

Paulieee synek jest przeuroczy i śliczny!!!!!!!smiling smiley Co do brzuszka to może rzeczywiście już zaczynają się kolki. Gratuluję nawału pokarmu! Choć wiem, że to odciąganie może męczyć.
Co do tego rumienia to lekarka teraz twierdzi, że to raczej nie jest to, bo za długo się utrzymuje. Raczej wygląda jej na alergię kontaktową, bo nie ma zmian na buzi, a przy pokarmowej podobno od buzi się zaczyna. Już sama mam mętlik w głowie. Najciekawsze jest to, że te zmiany od prawie 3 tygodni smarujemy maścią ze sterydami i jak schodzi ta wysypka w jednym miejscu to pojawia się obok w innym. Zosia miała ją także na pupie i w okolicach, a że sterydów pod pieluszką nie można stosować więc w tym miejscu jej nie smarowaliśmy. Skończyło się pieluszkowym zapalaniem skóry, ale po smarowaniu maścią przeciwgrzybiczą to zapalenie skóry znikło i wraz z nim ta wysypka w tym miejscu. Muszę znowu iść do lekarza i o tym powiedzieć, bo dziwi mnie to, że bez tej masci sterydowej zmiany same zniknęły...Kurcze już sama nie wiem co o tym myśleć. Mam nadzieję, że jej to jakoś przejdzie.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

beatrix (offline)

10-04-2012 21:15:13

seyya co kraj to obyczajsmiling smileyale dobrze ze obylo sie bez rzucania talerzamismiling smiley
ewabeata remek je coraz wiecej:ciasta na oleju, bo na margarynie czy serniki odpadają a wczoraj wzial u babci pełną ręką..i dziadzia musiał zjeść, tlumacze mu ze bedzie wszystko swedzialo i bedzie bolal brzuszek,jednak coraz mniej go to wszystko przekonuje eye rolling smiley na razie pozwalam mu na buleczke z cienką warstwą masła. jak na razie jest ok.
co do uczulenia:musisz sobie przypomniec jak dlugo to ma co moglas w tym czasie jej wlaczyc,wsrod dzieci ,,wszystkożrących'' problem jest szerszy..bo to i slodycze i soczki i ciasteczka...ja nadal piorę remkowi w Loveli i jest ok, choc plynow do plukania uzywam roznych firm ale sensitive.
co do pieluszkowego..: jak remek mial ostre biegunki i czerwoną pupę to wietrzylam ją czesto,mylam samą wodą i tylko linomag...
co do płci:gratuluje, ja mogłabym miec samych chlopakówsmiling smileyale dla rownowagi jakas kobitka tez by sie zdała...zeby m mial zajecie bo remek zawsze jak ma wybrac to mama, na tate nawet wowczas uwagi nie zwraca. męzczyzni zazwyczaj bardziej ciesza sie z córek,a kobiety z synków ..tak mi sie wydaje
paulinee nadinka na tym zdjeciu wygląda jak chłopczyk,a szymonek jaki szczesliwy. mam nadzieje ze bedzie bez kolek,ja to nawet nie mysle co bede jadla przy nastepnym karmieniu chleb,salate i kielbase..grinning smiley choc moja kolezanka tez ma pierwsze z alergią a drugie juz nie miało i bylo wszystkożrące..winking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-10 21:18 przez beatrix.

Asik (offline)

10-04-2012 22:01:42

Kraków
Wróciliśmy dziś z wyjazdu świątecznego i już zaliczyliśy Castoramę, żeby nie byłowinking smiley Karnisze wreszcie powieszone, choć krzywo i jutro m musi poprawićwinking smiley
U rodziców było bardzo fajnie, odpoczęłam i obżarłam się, mam już 10 kg do przodu. Iga miała swoje ukochane ciocie i w ogóle nie musiałam się nią zajmować, tylko raz na jakiś czas przychodziła się upewnić, że jestem, a tak to bawiła się cały czas z moimi siostrami, które jeszcze nie mają swoich dzieci więc są happy, że mogą się pobawićsmiling smiley

Kasiu jeszcze raz gratuluję zdrowej córeczki i mega szybkiego porodu, mam nadzieję, że z drugim razem i u mnie tak szybko pójdzie. Obawiam się tylko, co będzie jak zacznę rodzić a m będzie w pracy. Kto zajmował się Alinką jak pojechaliście z m do porodu? Mój raczej nie będzie przy porodzie, ale i tak musi moja mama albo siostra przyjechać zająć się Igą, bo inaczej m nie mógłby nawet mnie odwiedzić w szpitalu.
Cieszę sie, że Alinka tak jak Nadia Pauliee dobrze przyjęła siostrzyczkę, oby jej tak zostałosmiling smiley Napisz proszę czy przy porodzie bolało tak samo jak za pierwszym razem czy może mniej grinning smiley wiem naiwniaczka ze mnie hehehe. Współczuję tego nacięcia, miałam nadzieję, że za drugim razem już nie jest to koniecznesad smiley

Co do pieca to współczuję, bo wiem jak takie nagłe wydatki są przybijające. My na nowym mieszkaniu też mamy piecyk gazowy Junkers do ogrzewania mieszkania i wody i strasznie nas on wkurza, bo zrzera bardzo dużo gazu a w mieszkaniu jest cały czas zimnosad smiley

Pauliee syneczek śliczyn i podobny do ciebie i Nadii. A Nadinka na tym zdjęciu wygląda jak prawdziwa rozrabiaka, ale też śliczna i widzę, że wreszcie jej rosną te wyczekane włoskismiling smiley

Ewabeata gratuluję syneczka!!! Miałaś dobre przeczuciesmiling smiley Cieszę się, że synuś drowy i twoje samopoczucie się poprawiłosmiling smiley

Seeya ciekawa jestem co ta twoja teściowa wymyśliła za histerięwinking smiley Powiem ci, że ja też najlepiej lubię spędzać święta u mnie w domu, bo u mojego m wszytko jest inaczejsmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

mamusska (offline)

11-04-2012 09:29:37

Netherland
Witam po świętach smiling smiley

Właśnie skończyłam ogladac filma, biały słoń, fajny sensacyjny smiling smiley aleks się bawi, a tomek pojechał do centrum . Święta minęły szybko, niedziela u dziadków razem z kuzynka i jej rodzina, poniedziałek chrzest mojej chrzesnicy :* fotek mam mnóstwo, może dziś będę miała netbooka, teściowa nam załatwiła smiling smiley ona mnie chyba fest kocha :*

Paulieee szymonek sliczny, oby pozostał grzeczny, jeden chachorek styknie tongue sticking out smiley heh

U nas piękna pogoda sie robi, ja mam dwa dni wolnego, a T na południe. Właśnie sobie kawke zrobiłam i się relaksuje grinning smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

marta2209 (offline)

11-04-2012 10:40:44

Witam o świętach...Troche się oddoczelo..posiedzialo z rodzinką...i po świetach..Kamila podziębiona,bylam z nią wczoraj u lekarza na szczęście oskrzela ma czyste.
Pozatym musze się wam pochwalić ze na rzelomie maja i czerwca ide do pracysmiling smiley))) z jednej styrony sie ciesze,a z drugiej rzeraza mnie to i na ta okolicznośc zakuilam sobie rowersmiling smiley)zebym miala czym dojeżdzac-o blisko mam to rowerkiem bede brykać.
Na budowie już jakoś wszystko nabiera kształtów i oglady...juz nie moge sie doczekac kiedy tam zamieszkamy!!!!i wkoncu bede robić to co chce i jak chce i nikt nie będzie mi sie patrzyl na ręce
paulinee Szymonek śliczny"smiling smiley jeszcze raz gratuluje!!! A Nadia jakprawdziwy czortsmiling smiley) slodkie dzieciaki
ewabeta gratulje synka w brzuszku...smiling smiley)
uciekam na budowe...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

kasia83 (offline)

11-04-2012 13:44:38

Żory
Witajciesmiling smiley

M poszedł z Alinka do fryzjera a potem jeszcze na spacerek i zakupy, Ania śpi więc mam chwilkę.
Niestety Alinka robi się zazdrosna o siostrę. Płacze gdy M bierze Małą na ręce. Ciągle chce smoka do buzi i jest obrażona na mnie. Nie chce się przytulić i dać buziaka:/ Poza tym nie chce jeść. Mam nadzieję ze jej przejdzie.
Ania grzeczniutka, dużo spi, ładnie je, tylko zasypia przy jedzeniu i trochę dłużej trwa karmienie. Wczoraj przyszła połozna, obejrzała Anie i mnie. Ja juz się dobrze czuję, troche pobolewa mnie głowa. Chyba jakaś migrena czy coś..

Jeszcze raz dziękuję za gratulacjesmiling smiley

ewabeata gratuluję synka w brzuszkusmiling smiley Cieszę się że dobrze się czujeszsmiling smiley Współczuje problemów ze skórą u córci. Mam nadzieje że szybko to minie.

pauliee śliczny synuśsmiling smiley taką małą buźkę masmiling smiley A Nadia to mała rozrabiaka. Śliczna i jakie ma juz fajne włoskiwinking smiley Ja też mam dużo pokarmu i musze odciągać, choć położna mówiła zeby tego nie robić, że wszystko samo się wyreguluje. Ale jednak odciągam po troszce jak widze że juz mnie piersi bolą. A jeśli chodzi o kolki to nie wiem, troche wcześnie. Alinka miała kolki ale później i do czwartego miesiąca. Ehh..ciakawe jak tym razem będzie.

asik fajnie że święta udane i że ciocie takie chętne do zabawy z Igąsmiling smiley No to już sporo przytyłaśgrinning smiley
Drugi poród na pewno pójdzie szybciej. Dasz radę. Ja byłam zdziwiona że tak szybko wszystko poszło. Niestety ból taki sam:/ ale krócej więc było lepiejsmiling smiley Mniej też byłam nacinana i szybciej wróciłam do siebie.
A Twój M nie może wyjść z pracy jakby coś się zaczęło? M mógł w każdej chwili przyjechać. Na szczęście wszystko rozkęciło się na wieczór, zdążyliśmy wykąpać Alinke, połóżyć ją spać. Moi rodzice przyjechali do niej. Alinka nawet nie wiedziała że rodziców nie ma w domusmiling smiley
My mamy piec viessman, ale model jakiś taki który często się psuje:/ ehh.. nadal jesteśmy bez ogrzewania i ciepłej wody. Wczoraj przyjechał inny serwisant i okazało się że nie musimy całej płyty głownej wymieniać tylko jej część i będzie to kosztowało 15 zł a nie 1000 zl! Przy okazji wymienimy rurki bo te które mamy są niebezpieczne. Niestety rachunki za gaz mamy masakryczne, najgorzej zimą. Teraz będzie już dobrze bo ciepło się robi. A mieszkanie ciężko nagrzać. My już przyzwyczailiśmy się do niskich temeperatur w domu.

Muszę kończyć bo Ania się obudziła.
Miłego dniasmiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

kasia83 (offline)

11-04-2012 17:48:07

Żory
To ja też się pochwalę moją córkąsmiling smiley






[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

paulieee (offline)

11-04-2012 19:20:32

kraków
witam wieczorkiemsmiling smiley

mam wolną chwilkę, Szymon śpi,a M kąpie Nadię.

dziś byłam w szpitalu zdjąć szwy..potem pojechaliśmy zarejestrować młodego, a na koniec do Ikei na małe zakupy.
czuję się już dobrze, chodzę w pasie to nie oczuwam bólu, jedyne co to mam strasznie popuchnięte nogi:/ pytałam dziś lekarza,ale mówi że to normalne i że niedługo zejdzie..
wzięliśmy Nadię z nami i była bardzo grzeczna, a synek został z moją mamą i oczywiście spał jak zabity, obudził się tylko na jedzonko.

ewabeata gratuluję synka!!! fajnie że mój nie będzie rodzynkiem na forumsmiling smiley swoją drogą to myślałam ze termin masz na lipiec, a Ty aż koniec sierpnia..no ale pewnie szybko zleci.
z tą alergią to rzeczywiście dziwna sprawa:/ teraz to cięzko stwierdzić co uczula, ale mam nadzieje że jakoś to zwalczycie szybciutko.

beatrix czy ja wiem czy wygląda jak chłopczyk?? no ma króciutkie włoski ale poza tym widać że to dziewczynkasmiling smiley
co do jedzenia to ja też bardzo uważam bo boje się żeby mały nie odchorował..mam ochote na jakieś pyszności no ale muszę obejść sie smakiem..zresztą taka dieta na pewno wyjdzie mi na dobre, zwaszcza że chcę zrzucić zbędne kilogramy.
współczuje wam z tą alergią..nawet takie masło może uczulić..i jak tu dziecku tłumaczyć że mu nie wolno:/

asik no Nadia wygląda jak rozrabiaka bo taka jestgrinning smiley hehe a włoski no jakoś wreszcie rosną choć strasznie powoli! nie wiem czemu..ale ja już raz jej przycięłam te kłaki bo się brzydko puszyły. ona przy czubku i z tyłu ma sporo ale od czoła i boki to wygląda jakbym ją maszynką przejechałagrinning smiley
fajnie że sobie odpoczęłaś na swietach i Iga miała towarzystwo..własnie tak się zastanawiałam że chyba ktoś będzie musiał do was przyjechać przed porodem żeby w razie porodu zajął się Igusią.
10kg to sporo juz przytyłaś! ale Ty jesteś szczuplutka to możesz sobie pozwolić..pewnie nawet tego po Tobie nie widać.
ja w całej ciązy 10 przytyłamsmiling smiley

mamusska rzeczywiście Teściowa fajna kobieta i chyba faktycznie musi Cię kochaćgrinning smiley hehe ale fajnie że dba o wassmiling smiley
poza tym to podziwiam Cie z tymi filmami...non stop coś oglądasz..mnie to w ogóle do tego nie ciągnie.

marta no to gratuluje nowej pracy!!! a co będziesz robiła??
fajnie że budowa postępuje..nie mogę sie doczekać jak my wreszcie ruszymy..

kasia ale masz kochaną córcię!!!w ogóle to ona wygląda jakby miała ze 2 miesiace!! taka duża jest! i ubranko leży jak ulał..mój synek jeszcze topi się w 56.poza tym wydaje mi się że jest podobna do Alinkismiling smiley a nie podrapie Ci się jak tak jest bez rękawiczek??
co do odciagania to ja wiem że się niepowinno,ale jak jest nawał to trzeba.bo dziecko jeszcze dużo nie pije a pokarmu non stop przybywa. ja już nie mam w czym tego mrozić. poza tym mój synek ssie ok 10-15min i potrafi spać 3-4h. więc gdybym nie odciągnęła to nabawiła bym się zapalenia piersi.
szybko przyszła położna..ciekawe kiedy do mnie przyjdzie.
mówisz że ALinka zazdrosna...eh...moja póki co nic a nic..nawet o m przestała być zazdrosna..najgorsze że się wspina po łozeczku i zagląda do małego..non stop trzeba pilnować bo ona chce się nim opiekować. śmieszna jestsmiling smiley a jak ją karmie to zagląda i mówi "dzidzi am" smiling smiley chętnie się przytula więc póki co cieszę sie i mam nadzieje że jej się nie odmieni.
powiem Ci że ja też mam te bóle głowy..wczoraj musiałam wziąć tabletke:/

miłego wieczorku życzęwinking smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

kamila81 (offline)

11-04-2012 19:33:57

W-wa
Heja mamusiesmiling smiley

Kasia - gratulacje, super sie zgrałyście z Paulieesmiling smiley Ania słodziutka i bym powiedziała że podobna do Alinki:joliecouette:

Pauliee- Szymonek kochaniutki a Nadinka widać że niezła "giganciara". Co do włosek to moja ma takie same, z boku wygóle jej nie rosną, tylko góra i tyłwinking smiley

Ewabeata - gratuluję chłopcasmiling smiley

Buziaki


[link widoczny po zalogowaniu]

beatrix (offline)

11-04-2012 20:51:43

witajcie nie moge sie napatrzec na te Wasze dzieciaczki...
kasia Ania na prawde podobna do Alinkismiling smiley
paulinee Nadinka ma rozbrajający uśmiech,widać że łobuziara..remek tez potragfi połobuzować ale ze mną nie ma przelewek bo dziadkowi potrafi wejść na głowę..dlatego czasami juz kolo15stej mam małego dosc,dobrze ze teraz ma piaskownice to można coś porobić,bo raczej się nie nudzęsmiling smileywieczorem to juz czasami wychodzę z siebie..:/tzreba go uspokoic wyciszyc bo jak sie zostawia ryczacego to jest jeszcze gorzej, kuzynka z londynu byla u nas z córką (5l)oby dwie wychudzone ...a kiedyś wyglądała przyzwoicie teraz to tj. brat mawia:krematorium, zbytnio nie ma z nią o czym gadac..:/
jak poszly to troche poprasowałam bo mialam tyle tego ze juz się w szafce nie mieściło..
mamusska zazdroszcze tesciowej moja jest do bani..sad smileyzreszta mozna sie domyslec bo nic o niej nie piszę
asik wszystko co najlepsze jeszcze przed Tobą..


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548000, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 451, Posty: 646843.