Ciąża w rozmiarze XL

Wysłane przez magdalenka84 

magdalenka84 (offline)

30-07-2018 21:14:49

Zakrzewo
70 kilo to nie tak duzo smiling smiley ja mam o wiele wiecej smiling smiley


Magda, lat 34
Ok. Poznania
Termin: 21.12.2018r. smiling smiley


Mika90 (offline)

31-07-2018 21:16:34

Dokładnie. 70 kg przy wzroście 170 to prawidłowa masa ciała według bmi (co prawda w górnej granicy, ale jeszcze prawidłowa) smiling smiley

magdalenka84 (offline)

03-08-2018 11:13:09

Zakrzewo
O jak tam mija lato? smiling smiley
U mnie w koncu ze dwa stopnie ochlodzenia!! grinning smiley
Czekam z niecierpliwoscia do srody, mam polowkowe. Martwie sie bo mimo ze 20 tydz sie zaczyna ja nadal nie czuje wyraznych ruchow.. Wieeeeemmm, mam jeszcze czas.. Ale coz ja poradze.

Poza tym doszlo do mnie, ze to polmetek ciazy. Z jednej strony az 20 tydz. Ale z drugiej strony dopiero... Czas leci tak wolno. Zastanawiam sie czy by nie znalezc sobie jakiegos hobby ktore mocno by mo zajelo czas. Tylko co? smiling smiley


Magda, lat 34
Ok. Poznania
Termin: 21.12.2018r. smiling smiley


Mika90 (offline)

03-08-2018 20:25:08

Eheheh, tak to chyba już jest, że w ciąży martwimy się na zapas. Ja też bardzo się denerwowałam, że nie czuję ruchów po 20 tc, lekarz twierdził, że wszystko ok i że niedługo poczuję, ale i tak się nie uspokoiłam dopóki nie zaczęłam ich wyraźnie czuć. No i pewnie to, że ja poczułam ruchy dopiero w 24 tc też Cię nie uspokoi, bo dopóki sama nie poczujesz to się będziesz martwić. Tak to już chyba jest w ciąży grinning smiley

Ja nawet nie odczuwam czy się ochłodziło czy nie. Bardzo źle funkcjonuję w taką pogodę, nastawiam budzik na 4 rano żeby cokolwiek zrobić w domu, a potem od około 9 już leżę cały dzień. Dobija mnie to bardzo, bo mam mnóstwo rzeczy do zrobienia w domu przed narodzinami malucha, a nie jestem w stanie nic ogarnąć. Ciągle tylko śpię i leci dzień za dniem a poród już coraz bliżej, czuję presję i strasznie mnie to dołuje, a przecież powinnam się cieszyć, że już niedługo zobaczę moje dziecko. No i to, że nie ruszam się całe dnie, na pewno mi nie pomaga z wagą...

Na dodatek znalazłam sporo rozstępów na ciele, ale nie na brzuchu, tylko na ramionach i pośladkach, więc wychodzi na to, że przytyłam mimo tego, że się ograniczam. Pewnie z tych 10 kg które mam na plusie to ciąża na ten moment to tylko jakieś max 5-6 kg a reszta to ja przytyłam sad smiley Już przeżywam ważenie na porodówce, a już najbardziej to, że w razie jakby coś poszło nie tak i musiałabym mieć cesarkę, to kto i jak mnie przeniesie ze stołu operacyjnego.... także jak sama widzisz u mnie jakaś mała depresja przedporodowa się pojawiła...o ile w ogóle jest coś takiego grinning smiley Mam nadzieję, że to chwilowe tylko i że się ogarnę wkrótce smiling smiley

Domyślam się, że się cieszysz na połówkowe, mnie też cieszy każde kolejne usg smiling smiley najlepiej wspominam 4D, było wszystko widać jak maluch się zachowuje i co robi, niesamowite przeżycie smiling smiley

magdalenka84 (offline)

03-08-2018 21:28:03

Zakrzewo
Musze przyznać że właśnie najbardziej pociesza mnie to, że Ty czułaś w 24 tyg smiling smiley już wczesniej o tym pisałaś i jak mam chwile zwątpienia to wracam do Twojego posta.

Rzeczywiscie, upały w dalszym ciągu i najgorsze że końca nie widać...niby zapowiadają że w niedziele spadnie temp ponizej 30 ale co z tego jak widze prognozy i od wtorku znowu po 35 st sad smiley(
Współczuje Ci, naprawde, domyslam się ze masz wiele do ogarniecia, porod blisko, i zaczynam doceniac ze mi 3 trymestr przypadnie na jesien/zime.

Wagą się nie przejmuj, ja też już staram sie nie dołować tym. Od tygodnia jedynym wysiłkiem jest wlasciwie wyjscie do sklepu a potem leże i głucho patrze albo w komputer albo telewizor.

Po narodzinach dzieciaczków zabierzemy sie za siebie smiling smiley diety i ruch z maluchami będą czyniły cuda!!! smiling smiley)

Odkryłam w TV na progamie TLC Historie wielkiej wagi - to dopiero problem- wazyc 200-300 kg.
Ich dają rade targać po stołach operacyjnych to Ciebie nie przeciągną? smiling smiley

Daj spokój. Wiem o co chodzi, bo tez się tym stresuje. Że bedzie wstyd z wagą, niezreczność właśnie wtedy jak bedą musieli gdzies przenosic po cesarce. Ale przeciez nie będą nas targać przez pół sali, tylko przerzucą jak worek ziemniaków z łóżka na łóżko,to nie moze byc takie trudne smiling smiley))

Ja naczytałam sie ze po cesarce trudniej o rane zadbac jak sie jest grubym, i to mnie wlasciwie bardziej przeraza. Że bede obolała i nie bede w stanie dobrze zająć się dzieckiem.
No ale to też jest do przeskoczenia smiling smiley
Poza tym, kto wie, może jednak uda nam się drogami natury urodzić... (chociaż nie wiem czy tego wielogodzinnego bólu nie obawiam sie bardziej).

No i jestem ciekawa jak z mozliwoscia znieczulania jak kobieta jest grubasem smiling smiley czy tez dadzą rade z tym zastrzykiem gdzies w kregoslup..

Ale dobra, złe myśli sioooo.
Ty też sie nie denerwuj,i obyyyy już niedługo skończyły sie upały. Wtedy odżyjemy! smiling smiley


Magda, lat 34
Ok. Poznania
Termin: 21.12.2018r. smiling smiley


magdalenka84 (offline)

03-08-2018 21:29:56

Zakrzewo
A własnie, na połówkowe w środe ide do gabinetu gdzie mają 4 d smiling smiley
Zapłace 250 zł, ale jeśli bedzie mozliwosc i dziecko bedzie ładnie odwócone to przełączą mnie na 4d i bede miała z tego filmik i zdjecia smiling smiley no ale dopłacić trzeba bedzie...i wtedy juz 400zł. Ale cóż, jestem po prostu ciekawaaaa.


Magda, lat 34
Ok. Poznania
Termin: 21.12.2018r. smiling smiley


Annak3 (offline)

21-08-2018 08:58:07

Myślibórz
Cześć dziewczyny.Poczytałam waszych postów...i się dołączam.Jestem obecnie w 3ciej ciąży.mam w domu chłopaków 12 i 10 lat a teraz dziewczyna w brzuchu...mega szczęście.to jest 25 tydzień.Odpowiem co do kopania.W pierwszej ciąży jak czytałam pamiętnik to czułam ruchy w 22 tygodniu,w drugiej w 20 a teraz juz delikatne w 16 a jak był 21 to juz było widać i teraz juz tylko leze i patrzę...nieprawda że jak szczupla to czuje szybciej bo to sie w środku czuje.
Ja w dwóch ciałach miałam nadwagę,w czasie porodu a miałam 2 cc wazylam 118kg.a teraz tez mam nadwage i juz 13 kg do przodu.ja cale zycie na diecie ze schudłam i zaraz wrocilam wiec w ciąży teoche se pozwalam...najwazniejsze ze dziecko zdrowe. I wszystko ok.mam szczuple koleżanki ktore a to łożysko przodujace albo wielowodzie albo jeszcze inne groźne ...tak wiec skoro ja jestem gruba i jest wszystko ok to wole żeby tak zostało...
Bede miec 3cią cesarke,wiem co to znaczy wiec sie nie boje tylko nie wiem jak teraz bede dawać sobie rade bo wtedy to był człowiek 10 lat młodszy a teraz ....ale bedzie dobrze.najwazniejsze to myslec dobrze bo bez tego to ani rusz a stres jest groźny i dla matki i dla dziecka
W związku z tuszą moją a waze juz 110kg.tez upały mnie męczą ale ja dużo nad wodą byłam,na biwakach i innych i dużo plywalam.boska woda w takie upały.ale tez mnie męczą upały i w domu leżę i oglądam filmy na cda bo siedziec mi nie wygodnie.
Pozdrawiam was...jak macie jakies pytania to zapraszam
Dodam za mam 35 lat

magdalenka84 (offline)

21-08-2018 09:11:48

Zakrzewo
Oo, to jestesmy w podobnym wieku smiling smiley z tym, ze to moje 1 dziecko.
Ja tez ruchy juz czuje wyrazniej od kilku dni.

A dlaczego bedziesz miala cc? Jeśli moge spytac.


Magda, lat 34
Ok. Poznania
Termin: 21.12.2018r. smiling smiley


Annak3 (offline)

21-08-2018 09:17:05

Myślibórz
Dwie pierwsze ciąże były przenoszone o tydzień,chłopaki nie chcieli wyjsc i miałam w 41 tygodniu robione.Dostałam na wywolanie skurczu i nic...ogóle zero akcji porodowaj a juz zielone wody wiec szybko cc.A teraz bo lekarz stwierdził ze moja macica nie chce współpracować...chciałabym moze naturalnie ale wiem ze cc nie jest straszne bynajmniej dla mnie wiec wole to co znam....

magdalenka84 (offline)

23-08-2018 14:27:34

Zakrzewo
Aha,rozumiem. Ja w sumie nie wiem co mnie czeka smiling smiley Boje się, ale to chyba naturalne smiling smiley czy SN czy CC mam nadzieje, ze wszystko skonczy sie dobrze i bez komplikacji smiling smiley


Mika? Zaglądasz tu jeszcze? Jak sie czujesz?smiling smiley Tobie termin sie już powolutku zbliża smiling smiley


Magda, lat 34
Ok. Poznania
Termin: 21.12.2018r. smiling smiley


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545892, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.