Laktator ręczny czy elektryczny

Wysłane przez kanda 

kanda (offline)

08-02-2018 07:50:13

Częstochowa
Mamy, opiszcie swoje doświadczenia. Co o tym sądzicie, jakie miałyście przygody?
Elektryczny kosztuje sporo więcej niż ręczny, ale jeśli faktycznie jest dużo łatwiejszym rozwiązaniem - to chętnie za to zapłacę.
Ogólnie - czy każda mama korzysta z laktatora?

justa1981 (offline)

08-02-2018 09:45:57

Lucień
Witam,
jestem w 32 tygodniu ciąży to będzie moje 3 dziecko, po takiej troszkę dłuższej przerwie i właśnie teraz też myślę o laktatorze. Poprzednio korzystałam z ręcznego takiego z pompką jak gruszka, szło mi sprawnie ale generalnie nie miałam problemu z karmieniem. Szybko wracałam do pracy bo po 4 miesiącach za pierwszym razem a karmiłam piersią przez prawie rok,więc nie wyobrażam sobie życia bez laktatora. Jest też przydatny już w szpitalu jak jest nawał albo jak pokarmu nie ma wcale bo można laktatorem sobie pomóc go wywołać szczególnie przy pierwszym porodzie, a w szpitalach bywa z tym różnie więc warto mieć też własny. Warto go kupić wcześniej i starannie wybrać model. Ja chcę odciągać pokarm ponieważ bardzo chcę wrócić do aktywności fizycznej i pod moją nieobecność tatą będzie karmił butelką ale moim mlekiem.
Ściąganie ręczne zajmuje zdecydowanie więcej czasu ok. 30 minut a elektryczny laktator skraca to do ok 10 min. Oczywiście indywidualnie może to wyglądać inaczej.
W chwili obecnej zdecydowałam się na laktator lovi prolactis, który jest zarówno ręczny jak i elektryczny cena nie jest moim zdaniem jakaś straszna bo do 350 zł a urządzenie będzie używane prze ze mnie często. Poczytałam opinie i rankingi jest raczej w czołówce doszłam do wniosku że to będzie ten.
Moim zdaniem każda mama jeśli chce karmić piersią powinna mieć laktator choćby dla własnego komfortu, nie będzie się czuła aż tak przywiązania, a przyjdzie taki czas że poprostu dla zdrowia psychicznego będzie trzeba trochę wyjść do ludzi. Pozdrawiam wszystkie oczekujące Mamusie.






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-02-08 09:48 przez justa1981.

rewelka (offline)

12-02-2018 17:12:10

Nowa Wieś
Laktator musisz mieć. Nie wiem czy wszystkie mamy z tego korzystają, ale w moim otoczeniu - tak. Jeśli chodzi o polecany przeze mnie to właśnie laktatot Lovi, w dobrej cenie - [link widoczny po zalogowaniu] A czemu warto tyle wydać? Bo całe ściąganie mleka idzie bez porównania łatwiej. Mam to porównane na podstawie kilku laktatorów i wiem jak duże są różnice.

kanda (offline)

13-02-2018 07:33:39

Częstochowa
Ale w sensie - masz porównanie na podstawie kilku laktatorów elektrycznych i ten jest najlepszy, czy próbowałaś kilka ręcznych i wiesz, że elektryczny jest najlepszy? A jak z tym sklepem? Nie ma problemów z ewentualnym zwrotem? I jak z dostawą? Długo się czeka?

rewelka (offline)

14-02-2018 20:26:19

Nowa Wieś
Mam porównanie jak wygląda ściąganie mleka laktatorem elektrycznym, a jak ręcznym.
Ewentualnie jeśli masz wątpliwoci, to podaj ludziom z Askota swój budżet i na tej podstawie ci dopasują najlepsze rozwiązanie.
Ale zazwyczaj po prostu - im droższy sprzęt tym bardziej funkcjonalny. Ewentualnie może dojść to, że dopłaca się za markę.

kanda (offline)

15-02-2018 08:05:33

Częstochowa
Wczoraj do nich piałam w tej sprawie, ale doszłam do wniosku, że najlepszy będzie ten z twojego posta. Po prostu poczytałam, co dziewczyny piszą w sieci. Ten laktator pojawia się w opisach wielu mam. Zresztą - nie chcę już dalej szukać, bo mam tego po dziurki w nosie. Askot też potwierdził, że na pewno będę zadowolona. To mi wystarczy.

Koziejek (offline)

10-03-2023 09:04:25

Warszawa
Głęboko odciągają laktatory Neno, w tym Angelo lub Uno, a Bella masz na jedną pierś i możesz dopasować pod siebie wszystkie akcesoria w sklepie [link widoczny po zalogowaniu] powiązane z gwarancją producenta oraz pięknym opakowaniem.

wbeszu (offline)

28-03-2023 10:25:50

Elektryczny zdecydowanie bardziej ułatwia życie!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548240, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.