Październikowe mamusie 2018

Wysłane przez Aguska94 

magdusia81 (offline)

06-08-2018 21:02:34

Kraków
84AndaLuiza myślę, że przez te upały maluszki mogą być takie leniwe. Moja też ma teraz bardziej delikatne ruchy. No i oczywiście mają mniej miejsca.

Marta2018 witaj wśród nassmiling smiley Pisz jak najwięcej. Gratuluję córeczkigrinning smiley

Asia1995 fajnie że mogliście podglądać dzisiaj synka smiling smiley Ja również mam nisko łożysko. Ale wcale bardziej nie uważam na siebie. Super, że siostrzyczki takie szczęśliwe z braciszka thumbs up

Iwolid właśnie zastanawiałam się ostatnio co u Ciebie smiling smiley Moja Amelia na szczęście od dłuższego czasu cieszy się na siostrę, z resztą całe rodzeństwo czeka. Zobaczymy jak to pozniej będzie...
Na stronie szpitala w którym będę rodzić jest wyszczególnione co mam zabrać dla siebie i dziecka. Akurat w tym szpitalu trzeba mieć wszystko swoje od podstaw.

Żaneta trzymam kciuki aby synuś posiedzial jak najdłużej w brzuszku. A jakiej długości masz szyjkę w tej chwili?


[link widoczny po zalogowaniu]

zaneta23 (offline)

06-08-2018 22:02:00

Nysa
magdusia81 dwa tygodnie temu 2,8 cm ,a dzisiaj już 2 cm . Za tydzień mam kontrole , jeśli zmniejszy się choć trochę jeszcze to muszę do szpitala by podali małemu sterydy na płuca ,by jak to Pani doktor powiedziała wytrzymał w brzuchu jeszcze 2 tyg przynajmniej.

Wiem, że niektóre dziewczyny mają krótszą szyjkę i we wcześniejszych tygodniach, ale martwi lekarkę i mnie najbardziej to, że Maks już ma tak nisko główkę w kanale ,że aż go czuję i ona mi się nie dziwi ,bo wyczuła go palcami.

Dobrze ,że wszystko pozamykane jeszcze jest, ale wiecie na pewno , że rozwarcie czasami to chwila moment,więc lepiej chuchać na zimne.

Staram się o tym nie myśleć i odpoczywać,bo jestem przerażona



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-08-06 22:03 przez zaneta23.

Ajka2323 (offline)

06-08-2018 22:43:08

Czatkowice Dolne
Witajcie dziewczyny, przyznam szczerze ze od dluzszego czasu Was podczytuje ale do tej pory jakos nie odwazylam sie napisac.. mam na imie Aneta, jestem w 32 tyg ciazy

Ajka2323 (offline)

06-08-2018 23:32:18

Czatkowice Dolne
To moja druga ciaza, mam juz 4 letniego synusia i teraz tez bedzie synek ❤️ Termin ustalony na 7.10 ale napewno bede wrzesniowa Mamusia bo czeka mnie cesarka.
Zaneta23 doskonale rozumiem Twoje obawy, Ja tez mam problem z ktotka szyjka macicy, nieco inny bo akurat moja szyjka sie nie skrocila ale jest krotka sama z siebie od poczatku dlatego tez od 20 tyg ciazy leze plackiem

magdusia81 (offline)

07-08-2018 00:04:23

Kraków
Ajka2323 witaj smiling smiley Miło, że do nas dołączyłas thumbs up Gratuluję synka smiling smiley Współczuję Ci, że już tak długo musisz leżeć... wyobrażam sobie jak Ci ciężko, zwłaszcza że masz synka 4 letniego.

Żaneta uważaj na siebie. Leż jak najwięcej. Jeszcze troszkę żebyś wytrzymała.


[link widoczny po zalogowaniu]

jula3343 (offline)

07-08-2018 07:32:59

Witam serdecznie nowe forumowiczki smiling smiley Ajka, ja też prawie 3,5 miesiąca leżałam. Bardzo współczuję, ale już niedużo Wam zostało. Ja jestem w 26 tygodniu i dopiero od miesiąca chodzę i spaceruje. Lekarz już mi pozwolił. Na miesiąc nawet wracam do pracy. 14 sierpnia mam wizytę i zobaczę jeszcze, co powie lekarz. Jestem teraz na diecie cukrzycowej i staram się kontrolować to, co jem.


Ajka2323 (offline)

07-08-2018 10:26:16

Czatkowice Dolne
Kochane, bardzo mi milo ze moj post spotkal sie z Waszym odzewem.
Magdusia podobnie jak Ty jestem z Krakowa choc juz 8 lat mieszkam we Wloszech, nie wiem skad tu sie pojawily Czatkowice Dolne winking smiley co do lezenia to w sumie bylam na to przygotowana bo juz w pierwszej ciazy mialam takie doswiadczenia, najgorszy byl ten strach, ktory towarzyszyl mi do 27-28 tygodnia ciazy... teraz jestem o wiele spokojniejsza Bo wiem ze takie maluszki sie ratuje i zazwyczaj bez wiekszych konsekwencji. Zreszta sama jestem wczesniakiem z siodmego miesiaca.
Julia, powiem Ci ze cukrzyca ciazowa tez mnie dopadla sad smiley tylko nie chcialam o tym pisac z biegu w pierwszym poscie zeby nie wyjsc na ta ktora od razu wylewa wszystkie swoje zale winking smiley na szczescie byla niewielka i dieta udalo sie przywrocic wszystko do normy. A co do lezenia to 20 sierpnia mam wizyte i lekarz tez mi niesmialo oniecal ze po 25 pozwoli mi wstac smiling smiley poki co sie nie nastawiam zeby potem sie nie rozczarowac ale nadzieja jest.
Pozdrawiam Was serdecznie dziewczyny, milego dnia

magdusia81 (offline)

07-08-2018 11:07:25

Kraków
Jula a kontrolujesz poziom cukru codziennie? Podziwiam, że jeszcze we wrześniu wracasz do pracy.

Ajka2323 super, że również Krakowianka smiling smiley
A jak wygląda opieka nad ciężarną we Włoszech? I kiedy robią planowane cc? Ja też będę mieć cc, ale tu robią tydzień przed terminem porodu z ostatniej miesiączki.


[link widoczny po zalogowaniu]

Ajka2323 (offline)

07-08-2018 11:56:15

Czatkowice Dolne
Magdusia, co do opieki nad ciezarnymi to mam idealne porownanie bo moj pierwszy synek urodzil sie w Krakowie na Kopernika, zreszta z mojego wyboru. I tak naprawde cala ciaze co poltora miesiaca latalam do Polski na wizyty, oczywiscie tutaj tez chodzilam prywatnie do ginekologa i dlatego mam porownanie. Sam sposob prowadzenia ciazy zupelnie inny przy czym ja akurat jestem zdecydowana zwolenniczka polskiego podejscia. Tutaj poprostu zwracaja uwage na inne badania, np toxoplasmosa i cytomegalomania co miesiac, za to morfologia, mocz itp w pierwszym i trzecim trymestrze.... oczywiscie jesli nic sie nie dzieje. Podobnie jak wymazy z pochwy i szyjki dla mojego polskiego ginekologa byly absolutnym pryiorytetem, tutaj nikt ich nie robi jesli nie ma wskazan.
Natomiast co do planowanej cesarki to wytyczne sa takie same jak w Polsce, musi byc ukonczony 38 tydzien ciazy. Jak to kiedys powiedzial moj wloski ginekolog 38 tyg i kilka dni.

jula3343 (offline)

07-08-2018 12:13:28

Magdusia, mierze cukier 4 razy dziennie, na czczo i po głównych posiłkach. Jem też małe porcje, żeby cukier nie skakał. Do tego staram się być w miarę możliwości aktywną smiling smiley


Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547610, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.