Słabe ruchy dziecka

Wysłane przez Justyska89 

Justyska89 (offline)

19-10-2016 07:53:04

Turczyn
Witam jestem nowa na tym forum. Aktualnie jestem w 27 tyg ciazy i mam mały problem bo od 2 dni synuś słabo daje o sobie znać. Wcześniej brzuch falował a teraz czuje takie delikatne muśnięcia

iczka111 (offline)

19-10-2016 08:09:41

Nowogrodziec
Justyska może maluch się obrócił i czujesz go inaczej ale jeśli Cię to niepokoi zadzwoń do swojego lekarza. Chyba że nic nie czujesz to podejdź do szpitala. Lepiej sprawdzić niż się zamartwiac.


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]



margerita090 (offline)

19-10-2016 11:20:46

Turka
To akurat ciezko powiedzieć. Moze byc tak jak mówi iczka - mój maluch też nie codziennie fika tak samo. Czasami zaczynam sie martwić ale sie okazuje że mały łobuz w nocy nadrabia (na szczeście mnie nie budzi tym, ale jak w pęcherz dostane to wtedy wiem smiling smiley ).
Piszesz że mało sie rusza. Ale jak mało? Policz ruchy w godzine. Podobno powinno być ich 10 - internet, ale mi w szpitalu mówili że minimum to 5. Jesli nie ma 5 to liczysz następną godzinę. Jak nie ma nadal to wtedy można bić na alarm i się martwić.
Jeśli bardzo cię to niepokoi to warto iść do lekarza, ale piszesz ze jednak się rusza. 27 tydzień.... no musisz się też przygotować ze twoje dziecko z każdym dniem jest coraz większe i ma coraz mniej miejsca. Jego ruchy nie będą już tak gwałtowne jak np w 24tyg. Ja jestem teraz w 30 i bardziej odczuwam (częściej) jak się rozpycha, przekręca, przeciąga. Takich kopów jako kopów to jest mniej - najszybciej jak się zdenerwuje bo np ucisne gdzies brzuch. Ostatnio mąż głowę oparł na brzuchu moim to takiego kopa w skroń dostał ze aż odskoczył grinning smiley.


Proszę o polubienie moich przygotowań [ebobas.pl]

margerita090 (offline)

26-10-2016 12:18:01

Turka
Podobno dziecko moze sie nie ruszac nawet 12 h i to normalne. Czasami w dzień nie czuc bo w nocy sie rusza. Zapytaj na wizycie, albo idz na wcześniejszą, nawet do innego lekarza. Mozesz isc i na sor jeśli tak bardzo sie martwisz, ale ja bym poszła normalnie do przychodni i powiedziała o co chodzi, to powinni ci serduszka posłuchac i bedziesz wiedziała czy ok czy nie.


Proszę o polubienie moich przygotowań [ebobas.pl]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547610, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.