ogromna macica po porodzie

Wysłane przez agulik90 

agulik90 (offline)

07-07-2014 21:38:55

Ornontowice
Witajcie, założyłam ten wątek ponieważ naszukałam się już w internecie na różnych stronach i tak doprawdy nic mi to nie dało, nadal nic nie wiem o mojej przypadłości i nie wiem jak ten problem rozwiązać.

Dokładnie chodzi o moją macicę. Pierwsze dziecko urodziłam naturalnie, bardzo szybko i bez powikłań.
Po dwóch latach trafiłam na porodówkę z drugim dzieckiem i zaczęły się schody. Dziecko było zaklinowane i chociaż bardzo chciałam je urodzić naturalnie nie udało mi się to... podjęli decyzję o cc i wszystko już miało ułożyć się dobrze ale... jak to zwykle bywa problem goni następny problem. Jak mnie cięli to nóg nie czułam w ogóle ale gdy zaczęli nacinać mi brzuch czułam taki ból że mogę prawie przysiąc że byłam cięta na żywca. Gdy dziecka szukali w moim brzuchu czułam ogromny ból jak przewracali moimi wnętrznościami, dopiero gdy dziecko zostało wyjęte (wyszarpnięte) z mojego brzucha nagle przestałam czuć brzuch i nic już mnie nie bolało. Nie czułam szycia ani w ogóle niczego. Nie wiem dlaczego tak przebiegła ta cesarka ale tak właśnie się czułam. Wrzeszczałam na tej sali jak opętana. Czy to normalne że ja to czułam??
Kłopoty się jednak nie skończyły. Pobyt w szpitalu bez problemu, gojenie rany i połóg- wszystko dobrze. ALE macica jaka duża była w dniu wypisu ze szpitala taka została mi do dziś. Wyglądałam przez cały czas jakbym była w 7 miesiącu ciąży.
Obecnie jestem w ciąży w 5/6miesiącu a brzuch mam jakbym była w 8.

DORADŹCIE mi co mam zrobić z tą macicą, czy ona mi się obkurczy?? Ćwiczyłam po ciąży ćwiczenia z Chodak...owską i wszędzie chudłam w brzuchu również, ale to spalała się moja tkanka tłuszczowa a macica zostawała dalej taka ogromna.
Usłyszałam nawet ostatnio opinię że ta macica już mi się nie obkurczy i jak teraz urodzę to ona znowu taka wielka zostanie i że muszę ją usunąć bo inaczej do końca życia będę wyglądać jak ciężarna.

Błagam o pomoc jeżeli ktokolwiec coś może mi poradzić w tej sprawie to bardzo proszę o wiadomości.
Chętnie wysłucham (wyczytam) każdą poradę i zwierzenie z przebytych porodó i ich powikłań.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547670, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 831, Posty: 147772.