Na dobry początek roku. Stycznióweczki 2015

Wysłane przez gianka 

Lena2011 (offline)

07-09-2014 09:26:30

Alebazi - witamy w naszym gronie smiling smiley
Madzia - ciśnienie 130/70 jest (przynajmniej wg mojego lekarza) oki smiling smiley Przyu wartościach właśnie 140/80 należy trzymać rękę na pulsie, choć lepiej mieć to pod kontrolą. Ja zawsze przed każda wizytą bardzo się stresuję, co na pewno ma odzwierciedlenie w pomiarze...


Klaudia

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

martas010 (offline)

07-09-2014 12:08:57

Olsztyn
Madziah - ja na ostatniej wizycie miałam 130/80 i lekarz nic nie mówił, że coś źle. Podobno ta pierwsza cyfra to może być wyższa nieraz, lekarz mi kiedyś tłumaczył, że to pierwsze to takie emocjonalne może być w danej chwili wzrasta po prostu, ale ważne by ta druga wartość raczej nie przekraczała 80.

Alebazi - witamy, zapraszamy smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

alebazi (offline)

07-09-2014 13:34:52

Raciborz, München
Hej dziewczyny
O nadciśnieniu podczs ciazy mówi sie przy ciśnieniu 140/90, narażone sa na to kobiety które przed ciąża miały podwyższone ciśnienie np. Podwyższenie ciśnienia występuje na ogół dopiero od 20 tyg, moze byc np spowidowane białkiem w moczu albo obrzekami, moze byc rownież spowodowane zatruciem ciążowym lub cukrzyca. U kobiet które miały normalne ciśnienie moze oznaczać to niedotlenienia płodu ale nie koniecznie. U kobiet które maja nadciśnienie wystąpić przedwczesny poród i dżieciaczki rodzą mniejsze.
To takie teorie, moze śle nie musi bycsmiling smiley powinno sie ale uważać, odzywiać zdrowo i Przedewszystkim
Nie dać sie zwariować, bo to najgorsze na nadciśnienie.








[link widoczny po zalogowaniu]

mika83 (offline)

07-09-2014 19:52:46

Grójec
Alebazi witaj u nas

Ja jak na razie nie am problemu z ciśnieniem ale pewnie u mnie będzie o nieuniknione przy ostatniej wizycie miałam 116/84 i takie mam na ogół. Bardziej martwię sie o cukrzycę ciążowa ... Jutro mam wizytę i już się martwię o wynik glukozy po obciążeniu ...

Nie rozumiem niektórych ludzi którzy widzą osobę otyła i od razu twierdzą że nic innego nie robi tylko siedzi przed TV i się obżera ...
Z racji tego że sam jestem otyła szukam informacji na tema kobiet z otyłością w ciąży ale po za obrażaniem takich kobiet nie wiele jest informacji .
A wy co o tym sądzicie ?

kasik77 (offline)

07-09-2014 20:07:02

Mosina
Witajcie.

Witam w naszym gronie kolejną mamuśkę.Napisz coś więcej o sobie....

Mika co do otyłości to wiem z autopsji że nie zawsze jest ona wynikiem obżarstwa....Ja mocno przytyłam po hormonach jak brałam a i to zrzucić jest ciężko.......Ale też jak zaczęłam karmić Amelkę piersią to waga szybko leciała mi na dół....

W ciąży to tylko raczej trzeba uważać żeby dodatkowo niepotrzebnie nie tyć.....

A co do glukozy to idę na ten cholerny test we wtorek......Robię go już chyba 4 raz w życiu ale cóż.Co do cukrzycy w ciąży to też spokojnie bo nie jest tak źle jak niektórzy myślą...Przechodziłam to z Amelką i nie było tragicznie.Dla mnie jedynym problemem było jeździć co 2 tyg do Poznania na kontrolę ale insuliny uniknęłam dzięki odpowiedniej diecie.Jakby co to służę radą co i jak........

No i dziś rozpakowuje się kolejna majówka....ale to są emocje...

ewa_maja (offline)

08-09-2014 09:36:26

Milanówek
Dziewczyny a co mam zrobić ja ze swoim ciśnieniem które nie chce być wyższe niż 90/60? Lekarce bardzo się to nie podoba twierdzi ze dziecko jest niedotlenione. I w zasadzie to nic mi nie poradziła. Może zapomniala bo ma juz swoje lata tongue sticking out smiley

A propos wyprawki to mamy juz łóżeczko, fotelik do karmienia, bujaczek, wózek i ubranka na 0-6, mam takie szczęście ze mojemu bratu 2 lata temu urodziło się dziecko, co prawda ma córeczkę ale ubranka są uniwersalne. Brakuje nam tylko wanienki i kombinezonu. W środę, tak to juz pojutrze może potwierdza się moje przypuszczenia co do tego ze będzie chłopiec, bardzo bym chciała synka.

I ogólnie to u mnie babyboom brat spodziewa się drugiego, przyjaciele rodziny trzeciego malucha wiec u Nas w domu na święta będzie male domowe przedszkole. Hihi


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

gianka (offline)

08-09-2014 12:03:43

Katowice
Witaj Alebazi wcieliłam Cię już w naszą tabelkę. Ty też możesz sama wpisać w niej te informacje które jeszcze nie są wpisane. Fajnie, że kolejna mamusia do nas dołącza!

W sprawie ciśnienia, to ja też mam zawsze niskie. Reguła jest taka, że jeśli niskie ciśnienie u kogoś jest normalne, to nie ma się czym przejmować. Gorzej jak ktoś ma na codzień inne, a to nagle w ciąży spada lub sie nie naturalnie podnosi. No w tedy trzeba obserwować.

Jutro mam badania u mojego gina i zapewne dostanę w końcu zlecenie na glukozę. Ja lubie to badanie. Nie mdli mnie po nim więc nie kojarzy mi się źle. Żeby tylko wynik był dobry to już będę zadowolona.

Pozdrowionka dla wszystkich mamuś!!!


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

mika83 (offline)

08-09-2014 13:36:52

Grójec
Ja już po wizycie niestety cukrzyca ciążowa sie przypałętała juro muszę powtórzyć badanie po obciążeniu i już po 75g i w środę do gina poza tym przytyłam 3kg no i cieniścienie miałam dość niskie jak na mnie ale tym mam się nie martwic na razie

Madziah1986 (offline)

08-09-2014 13:50:05

Ruda Śląska
Ja właśnie jestem po badaniach prenatalnych- pani doktor była bardzo zadowolona- oznajmiła mi, że jest to zdrowa, bardzo dobrze rozwijająca się dziewczynka ważąca 388g
Badanie z piciem glukozą dopiero przede mną- kolejną wizytę mam 02.10 i juz mam przyjść z wynikiem- fajnie jakby badanie nie wykazało mi cukrzycy ciążowej- może tak będzie bo jak badałam glukozę na czczo to miałam poniżej normy. Już tyloma tabletkami faszeruje to moje dzieciątko, że nie chciałabym się jeszcze leczyć na cukrzyce. No, ale zobaczymy...


[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

alebazi (offline)

08-09-2014 13:50:22

Raciborz, München
hej dziewczynysmiling smiley
Dziekuje za mile przyjecie.
A ja w pracy, a tak strasznie mi sie juz nie chcesad smiley Najgorsze to wstawanie o 5 buu...i zanim wroce to 12 godzin umknelo jak by nic.
Mika otylosc nie zawsze z obzarstwa, sama jestem otyla wiec wiem co mowie. Ale coz tu robic, trzeba jakos na siebie uwazyc tylko szczerze mowiac nie wiem jak.
Przed ciaza z corka schudlam 30 kg, w ciazy przytylam 35...hihi, na nic sie zdalo.
Dla mnie najwazniejsze teraz zeby az tyle nie przytyc,na poczatku schudlam 3 kg, za to na ostatniej wizycie w zeszlym tyg okazalo sie ze przytylam 4. I tak jakos walcze z soba zeby jak najmniej mnie uroslo..








[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1546062, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 833, Posty: 147774.