Czy będę mogła zajść w ciążę? Torbiel, pomocy!

Wysłane przez caramelev 

caramelev (offline)

10-09-2015 22:44:51

Hej dziewuszki - to mój pierwszy post tutaj, potrzebuję zasięgnąć opinii kogoś, kto był w podobnej sytuacji, lub lepiej zna się na rzeczy.

Zatrzymała mi się miesiączka. Miałam kiedyś problem z prolaktyną, więc od razu poleciałam zbadać. Wyszła spora hiperprolaktynemia czynnościowa - pierwszy wynik lekko powyżej normy, natomiast drugi po obciążeniu 16x wyższy od pierwszego (norma jest do 5x wyższy). Umówiłam się do ginekologa, bo wiedziałam, że sama tej miesiączki nie dostanę w najbliższym czasie. U lekarza na USG wyszło, że nie wystąpiła w ostatnim cyklu owulacja, pęcherzyk nie pękł i w jajniku powstała torbiel hormonalna (w internecie nazywają ją pęcherzykową), która ma wchłonąć się sama. Dostałam Duphaston na wywołanie miesiączki i Bromergon na zbicie prolaktyny.

Mam 22 lata, starania o dziecko z partnerem planowaliśmy rozpocząć za około 2 lata, ale nie braliśmy pod uwagę większych utrudnień - liczyliśmy, że szybciutko się uda. Teraz się zasmuciłam, że mam takie problemy. Lekarz powiedział, że nie jest źle, powinno być ok, ale dopiero po 3 miesiącach się okaże, czy cykle się unormują, czy co miesiąc trzeba będzie wywoływać krwawienie i włączyć jakieś stałe leczenie.
Mam nadzieję, że nie będzie to konieczne.

Czy któraś z Was była w podobnej sytuacji? Czy przyspieszyłyście decyzję o rozpoczęciu starań o malucha?
Wiem, że takie zaburzenia hormonalne mogą prowadzić również do zespołu policystycznych jajników, ale staram się nie panikować, to pierwsza torbiel, o której wiem. Moje cykle do tej pory były długie ok 32 dni, ale dość regularne. O dotychczasowej owulacji nie mam pojęcia, nigdy nie sprawdzałam, ale podejrzewałam od dawna że coś może być nie tak.

gryf77 (offline)

20-12-2015 18:56:48

Przykiec
Nie załamuj się nastawienie pozytywne to klucz do wszystkiego. Moja kuzynka miała takie torbiele a dziś ma piękną 5 letnią córeczkę więc natura zawsze znajdzie drogę: )

Rzanti (offline)

01-12-2016 10:52:17

Międzyrzec Podlaski
Ja jestem w podobnej sytuacji. Prolaktyna zabrała mi pierwsza ciążę. Nie miałam robionego obciążenia ale po poronieniu bromergonem zbijali mi prolaktyna i 2msce potem zaszlam w ciążę. Że mam niedoczynność to szybciutko do lekarza. Na USG był 3cm torbiel na jajniku ( który sam miał się wchłonąć) i maleńki pęcherzyk. Obserwowałem go na 2 wizytach. Na 3 wizycie ( co 3-4 dni) biło już serduszko.a dziś raczkuje po całym domu. Teraz mam taką sytuację że jestem 10 mscy po porodzie i pod koniec cyklu pasek lh wychodzi mi pozytywny. Co będzie ? Nie wiadomo.




Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546730, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 368, Posty: 114712.