Sposoby na katar

Wysłane przez jmijeczka 

izka31 (offline)

06-01-2010 23:02:41

Łódź
Łoj...my właśnie jesteśmy na etapie mega kataru, który dosłownie leci ciurkiem. Już nie nadążałam latać z Fridą...kropelki Nasivin nie pomagały bo jeszcze bardziej rozrzedzały katar i jeszcze bardzieł leciał. W poniedziałek lekarz przepisał Fenistil w kroplach i Isoprinosine (tak to się chyba zwie) i dzisiaj jest już o niebo lepiej...Oczywiście dodatkowo wyżej materac, żeby Szymciowi lepiej się oddychało...smiling smiley
A co do temperatury to w nocy też mamy około 19 - 20 stopni...


[link widoczny po zalogowaniu]

Każdy poranek daje szansę, żeby wieczorem powiedzieć, że to był udany dzień...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-01-06 23:03 przez izka31.

katelka (offline)

09-01-2010 13:58:34

To fajnie, zimno troche, ale bardzo zdrowo. Chociaz ja wole wietrzyc co jakis czas niz marznac caly czas winking smiley
Katar mnie meczy od paru tygodni i tak sie zastanawiam, czy brac antybiotyk, czy nie brac, bo chyba na wizyte u lekarza jeszcze za wczesnie, bo zadnych innych objawow nie mam, a na wlasna reke chyba nie powinnam brac. A od kropli od razu mi krew z nosa leci. Co robić?

jmijeczka (offline)

09-01-2010 20:02:25

Wlkp
Poczekac 7 dni. Jesli przejdzei to znaczy ze to byl typowy katar. Jesli nie pojsc do lekarza.

kargab (offline)

20-01-2010 08:00:24

Śląsk
U nas na katarek Nasivin,oczyszczanie noska plus inhalacje z soli,ale i tak zawsze po 2-3 tygodnie malutka sie męczy.



[link widoczny po zalogowaniu]

uleczka25 (offline)

25-01-2010 10:05:25

Trębowiec
Mam synka w wieku 2,5 roku. Rok temu wogóle mi nie chorował a teraz jak zaczął chorowac od października to do tek pory ciagle mu sie katar nawraca! Najpierw miał katar aż 2 tygodnie i udałam sie do lekarza bo juz nic nie skutkowało. Lekarz przepisał antybiotyki i nic mu nie pomogły wiec udałam sie do innego lekarz, ten przepisał inhalacje 2 razy dziennie po 25 minut (tez z antybiotykiem). potem wyzdrowiał i za 6 dni katar znowu. Wyzdrowiał po tygodniu i lekarz zalecił polyvaccinum mite (brał to przez 6 tygodni) i wtedy nie chorował. Jak tylko skończył brać na 3 dzień katar! Leczyłam go w domu przez tydzien i wyzdrowiał. Potem za 2 tygodnie znowu katar i znowu do lekarza i znowu inhalacie!
Na badania żadne nie dostał! Ja słyszałam że może miec robaki w ciele które osłabiaja organizm, lecz lekarz temu zaprzeczył!
Może ktos mi doradzi co robić bo przeciez nie mozna wytrzymac z tym jego katarem!

Sympatyczna (offline)

25-01-2010 16:39:15

uleczka - a może to alergiczny katar?? zwykle występuje co prawda w okresach kwitnienia, ale kurz czy roztocza są w domu cały rok...




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

maciuska (offline)

26-01-2010 12:13:48

Kielce
Ja mojemu synkowi daje krople do noska Nasivin i działają smiling smiley

kargab (offline)

27-01-2010 09:45:12

Śląsk
uleczka25 to moze swiadczyc o alergii lub o jakiejś bakterii w nosku,może dobrze by było zrobic wymaz z noska i udać sie do alergologa
moje dziewczynki tez często miały katarki,młodsza prawie non stop i po wizycie u alergologa i stosownych lekach katar zaczał ustepowac

co do Nasivinu można go stosować tylko 3 dni,wiec jesli katar trwa dłuzej juz nie wolno go podawac



[link widoczny po zalogowaniu]

bialystorczyk (offline)

29-01-2010 13:23:19

Ja na katar dla mojego dziecka stosuję od kilku lat lek Cinnabaris nr 3. Ułatwia też oddychanie jak są chore zatoki.Wypróbowałam też lek Luffa nr 40 kiedy z nosa leje sie "woda" W obdwu przypadkach katar mija po 3-4 dniach chociaż przysłowie mówi że nieleczony tydzień a leczony 7 dni.Te leki działą zdecydowanie szybciej.dziecko chętnie może ssać słodkie granulki a małemu można rozpuścić w wodzie.

izunia1 (offline)

02-02-2010 10:44:26

Wrocław
matis ma 15 miesiecy i niestety z katarem mamy doczynnienia co miesiac podaje wtedy euphorbium na zmiane z nasivinem i jeszcze rozpyla w buzce areozol tantum verde dziala a co ciekawe pomaga rowniez przy zabkowaniu.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545942, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.