Słoiczki czy domowe jedzenie?

Wysłane przez jmijeczka 

joanka106259 (offline)

09-01-2015 13:30:49

Lublin
Marcelek przez pierwszy rok życia dostawał głównie słoiczki. Dlaczego się na nie zdecydowaliśmy? Uważam, że są wyprodukowane z odpowiednich, wyselekcjonowanych produktów, bez chemii, nawozów. Nie zdecydowałam się na kupwanie warzyw czy owoców w warzywniakach bo wiekszość ze sklepikarzy kupuje towary na giełdach, często tych samych co większe markety a ludzie, którzy sadzą coś pod handel zawsze będą to nawozić, pryskać. Nawet malinki czy truskawi od babci, która sprzedaje je przy chodniku będą najpewniej pryskane, nawożone. Moi rodzice są rolnikami i z doświadczenia wiem, że jeśli coś jest sadzone pod sprzedaż jest naszpikowane chemią. Kolejną przewagą słoiczków jest to, że zawierają odpowiednie poroporcje wszystkich składników, więc wiem, że z niczym nie przesadzę ale też niczego nie będzie za mało. Poza tym słoiczki zawierają też dania z miesęm i mam duży wybór rodzajów mięsa i wiem, że hodowle rownież były nadzorowane i do słoiczka nie używa się mięs takich jak w sklepach, gdzie z kilograma surowca, po naszpikowaniu wychodzi im 1,5 czy 2 kg mięsa do sprzedaży. Słoiczki są też wygodne, wystarczy podgrzać i nie ma konieczności robienia dwóch obiadów smiling smiley. Po tym jak synek skończył roczek zaczęłam powoli podawać mu już nasze obiadki, z tym że mniej doprawione. Gdy miał tak ok 1,5 roku zaczął jeść domowe jedzenie, z tym, że dla niego była kupowana oddzielna wędlinka, dobre jajka itp.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

joani (offline)

09-01-2015 16:55:24

Moim zddaniem lepej zacząć od domowych posiłków, bo one zawsze inaczej smakuja niż słoiczkowe. Ja zaczęłam właśnie rozszerzać dietę i miałam jeden słoik "reklamówkę", po której dziecko 2 dni do tyłu chodziło, bo sie okazuje zawarty w nim olej nie jest tolerowany przez mojego malucha, więc marchew w dłoń i do dzieła :e_wink:
A tak w ogóle mieszkam w miejscowości, w której jest wielki sad, dodam że przy ekspresówce..., z którego nie powiem juz jaka firma bierze jabłka TIRami. Tak więc w słoiczkach też różne rzeczy mamy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-09 16:57 przez joani.

Koala_Koala (offline)

10-01-2015 18:09:25

Warszawa
ja sama gotuje Maksiowi, ale od czasu do czasu zdarzy mi sie kupic sloik, chociazby z rybką, zeby nie kupowac calego fileta

MamaMisia83 (offline)

04-03-2015 14:04:27

Lubelskie smakuj życie
Ja zaczęłam właśnie rozszerzać dietę swojemu maluchowi.
Zasmakował już warzywka na parze przygotowywane przeze mnie ale i takie ze słoiczków tez dostał.
Myslę, że dzieciaki moga się faktycznie przyzwyczaić tylko do słoiczków lub tylko domowego jedzenia i w razie konieczności podania innego nie bedzie mu smakować.
Póki wcina proste jedno-dwu-składnikowe posiłki szybko i sprawnie idzie mi przygotowanie...zobaczymy jak będzie jak dojdzie mięsko.
Wyjdzie w praktyce smiling smiley


Koala_Koala (offline)

24-03-2015 11:34:20

Warszawa
ja sama gotuj e zupki i deserki, a potem mrożę słoiczki, na zapas, czasem oczywiscie kupię słoiczek np. z rybką

Melaniaa (offline)

28-03-2015 17:13:40

Warszawa
Ja staram się gotować jak mam czas, a do tego czasem mieszam domowe jedzonko z kupnymi sloiczkami i jest ok smiling smiley A jakie warzywa najczęściej miksujecie dzieciom ?

marys82 (offline)

29-03-2015 20:27:43

Zegrze Południowe
ja też wolę domowe jedzenie niż słoiczki smiling smiley ale czasem trzeba kupić taki słoiczek

costa (offline)

29-03-2015 22:42:47

Jatutów
u nas tylko słoiczki, są dużo tańsze smiling smiley

marys82 (offline)

29-03-2015 23:11:52

Zegrze Południowe
słoiczki to jakiej firmy kupujesz? bo są zazwyczaj bardzo drogie... dlatego ja tylko czasem je zakupuje

baska_a (offline)

02-04-2015 11:15:24

Bęben
ja raczej sama gotuję bo taki sloiczek to koszt 4 zł a ja ugotuję na dwa razy za pewnie 3 grinning smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6016, Posty: 1545932, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 128, Posty: 2365.