Schemat żywienia niemowląt

Wysłane przez jmijeczka 

JoannaP (offline)

08-01-2010 12:36:09

Bielsko-Biała
[link widoczny po zalogowaniu]


pozdrawiam Joanna Pająk

kwiatuszek80 (offline)

13-05-2010 12:58:07

Ja tu też mam taki schemat:
milutkie.pl/wartoWiedziec,prawidlowyRozwojDziecka.html może uda się odczytać

Schemat żywienia niemowląt karmionych piersią

Miesiąc życia


Karmienie piersią


Posiłki dodatkowe

1-4


Karmienie piersią na żądanie [1]



5-6


Karmienie piersią na żądanie


Przecier jarzynowy z kaszką lub kleikiem zbożowym glutenowym (1x dziennie, pół łyżeczki na 100 ml)

7-9


Karmienie piersią na żądanie


Posiłki uzupełniające [2]:
- zupka jarzynowa albo przecier jarzynowy z gotowanym mięsem lub rybą (bez wywaru) (1-2 razy w tygodniu) i kleikiem zbożowym glutenowym oraz pół żółtka co drugi dzień,
- kaszka / kleik zbożowy bezglutenowy lub glutenowy [3],
- sok owocowy (najlepiej przecierowy) lub przecier owocowy (150g)

10


Karmienie piersią na żądanie


Posiłki uzupełniające:
- obiad z 2 dań: zupka jarzynowa z kaszką glutenową oraz jarzynka z gotowanym mięsem lub rybą (1-2 razy w tygodniu), pół żółtka do posiłków codziennie [4],
- kaszki / kleiki glutenowe i bezglutenowe, niewielkie ilości pieczywa, biszkopty, sucharki, miniwafelki ryżowe o naturalnym smaku,
przecier lub sok owocowy (150 g)

11-12


Karmienie piersią na żądanie


Posiłki uzupełniające:
- obiad z 2 dań: zupka jarzynowa z kaszką glutenową oraz jarzynka z gotowanym mięsem (lub rybą 1-2 razy w tygodniu) ewentualnie z ziemniakiem lub ryżem i całe jajko (3 - 4 razy w tygodniu),
- produkty zbożowe (kaszki/kleiki glutenowe i bezglutenowe, pieczywo, sucharki, mini wafelki ryżowe o naturalnym smaku),
- produkty mleczne (np. mleko modyfikowane, twarożek, jogurt [5], kefir – kilka razy w tygodniu) łączone z produktami zbożowymi
- przecier lub sok owocowy (150 g)

[1] Na życzenie matki, można wprowadzić mleko modyfikowane.
[2] Nowe produkty – np. owoce, warzywa, kasze, mięso, w tym z ryb – należy wprowadzać kolejno i osobno, obserwując reakcję dziecka. Wprowadzając posiłki uzupełniające zaczynać od małych ilości, np. 3-4 łyżeczki. Posiłek inny niż karmienie mlekiem kobiecym podawać po zakończeniu karmienia piersią – w sytuacji, kiedy dziecko odmawia jedzenia / próbowania posiłków uzupełniających można odwrócić tę kolejność.
[3] Zaleca się, by produkty zbożowe wprowadzane w 1 roku życia były wzbogacane w żelazo.
[4] Konsystencja jarzyn i mięsa powinna stymulować żucie pokarmu.
[5] Tylko naturalne składniki, bez konserwantów z ograniczeniem cukru.

agnieszkaschab4 (offline)

28-07-2010 12:06:10

Witam wszystkie mamy!smiling smiley Jestem mamą 10-cio miesięcznej Julci. Mam do Was kilka pytań. Co mogę podawać jej na kolacjię. do tej pory gotowałam jej kaszę manę na wodzie i dodawałam zmiksowane owoce, ale już nie chce. Znajoma mi poradziła żebym dolewała trochę mleka krowiego, ale czy to nie za wcześnie? Oraz od kiedy mogę jej podawać danonki? Będę bardzo wdzięczna za każda sugestię. Pozdrawiamsmiling smiley

jmijeczka (offline)

28-07-2010 20:41:14

Wlkp
Danonki - radzilabym ich nie podawac w ogole. Lepiej rozpoczac od jogurtu naturalnego i dodawac tam owocow wlasnie..
Generalnie jesli Twoje dziecko nie ma skazy to mozesz powolutku zaczac "przygode" z mlekiem krowim.. albo podawac kaszke manna na mleku modyfikowanym.. albo sprobowac Sinlac..

agnieszkaschab4 (offline)

29-07-2010 09:24:22

A co to jest sinlac?

jmijeczka (offline)

29-07-2010 10:53:42

Wlkp
To jest taka pożywna kaszka do robienia na wodzie. Ma inny zupelnie smak od mannej wiec mozesz tez dodac owoce i sprobowac.. jest slodka, sycaca smiling smiley

agnieszkaschab4 (offline)

29-07-2010 13:31:09

Okej. Na pewo spróbuje i podzielę się opinią. Dziękuję i pozdrawiamsmiling smiley

agnieszkaschab4 (offline)

29-07-2010 13:33:55

dziękuję za propozycjię,ale ja zapomniałam dopisać, że Julcia już nie ssie cyca sad smiley. nic nie zbliża tak matki i dziecka jak karmienie piersią



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-29 13:38 przez agnieszkaschab4.

Tabasco (offline)

29-07-2010 21:35:09

Słupsk
Czy nie mogłabyś dawać np.pieczywa z masełkiem?


isabel (offline)

03-08-2010 23:30:33

Częstochowa
Witam mamusie!

Mój synek tylko ssie cyca. I na razie mnie to cieszy, ale wiem że niedługo będę musiała mu wprowadzić dodatkowe jedzonko. Mam z tym problem bo kompletnie nie wiem od czego zacząć. Czy najpierw mu podawać jakieś kaszki, czy może deserki? sad smiley
Czy mam mu sama przyrządzać czy kupować gotowe w słoiczkach? Ile razy mam mu w ciągu dnia podawać posiłki dodatkowe? I od którego miesiąca mam zacząć. Słyszałam że można już jak skończy 4 miesiąc. Pozdrawiam smiling smiley



Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546550, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 128, Posty: 2365.