Karmienie 5 miesiecznego dziecka słoiczkami

Wysłane przez mama23 

mama23 (offline)

01-03-2017 12:21:58

Bobrek
Witam, jestem nowa na forum, i prosiłabym o porady. Chodzi mi o to że nie wiem w jakich porach mogę podawać mojej córce jedzonko ze słoiczków. W sklepach jest tego masa, m.in na dzień dobry, zupki, musy,kaszki, na dobranoc. Poprostu tego jest tyle ze jestem blada i nie wiem w jakich ilosciach i jak czesto. Wspomne ze karmie piersia (ale mam malo pokarmu) i mlekiem modyfikowanym. Pytałam pediatre ale... (bez komentarza). Przykladowo : czy mam kupic sloiczek na dzien dobry + coś w godzinach popoludniowych i + cos jeszcze na dobranoc??? I jeszcze do tego w miedzyczasie soczek?? Niewiem czy nie jest tego az za duzo. Proszę o porady doswiadczone mamy. Córa własnie zaczeła 5 miesiac

ksutk574 (offline)

22-05-2017 10:57:59

Łódź
Mam wrażenie, że jest tego za dużo i możesz utuczyć dziecko, ale tak naprawdę to trzeba karmić wg potrzeb - to znaczy, że jeśli woła to jest pewnie głodne smiling smiley Przetestuj małą i ustal na podstawie jej potrzeb odpowiednią dietę.

aniablw (offline)

28-11-2017 00:16:15

Łódź
Najnowsze wytyczne mówią, że dopiero około 6 miesiąca życia powinno się rozszerzać dietę niemowlakowi (wcześniej jego układ trawienny może nie być w pełni rozwinięty i gotowy na stałe pokarmy).
Mam wrażenie, że trochę tego dużo, co wymieniłaś na początek :-) W pierwszym roku życia podstawą diety niemowlaka jest mleko - czy to mamy, czy modyfikowane. Produkty stałe są jedynie uzupełnieniem i nie muszą stanowić pełnoprawnych posiłków.
Ze swojej strony mogę polecić podejście/metodę BLW, gdzie zamiast słoiczków podajemy jedzenie w normalnej postaci, poczytaj o niej w Internecie, jeśli Cię to zainteresowało :-)


blwpapu.pl - przepisy dla niemowląt, dzieci i całej rodziny

jarzebina (offline)

29-11-2017 11:39:55

Leszno
ja rozszerzałam dietę po 6 miesiącu

marlena09 (offline)

05-12-2019 19:00:44

Warszawa
Myślę że własnie [link widoczny po zalogowaniu] można zacząć w okolicach 5-6 miesiąca.

gorski (offline)

03-02-2020 14:13:57

To bardzo odpowiedzialne pytanie.


[link widoczny po zalogowaniu]

Patricia6665 (offline)

06-05-2020 17:31:57

Przy okazji, wszyscy fani gier online, polecam tę grę [link widoczny po zalogowaniu] dla rozrywki. Można nawet wygrać pieniądze. Wiele dobrych recenzji na ten temat.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-05-06 17:33 przez Patricia6665.

mijama (offline)

22-01-2021 20:46:38

Lublin
Na początek wystarczy jeden słoiczek. Ja zaczynałam rozszerzanie diety od warzyw. Zależało mi, żeby to były produkty BIO, dlatego wybrałam słoiczki: hipp.pl/zywienie-0-1/produkty/warzywa/warzywa. Miałam pewność, że moje dziecko otrzymuje to, co najlepsze.

kruchakrowka (offline)

30-01-2021 16:38:54

też lubię dania hipp, one są z ekologicznymi warzywami, owocami, które nie mogą też być modyfikowane genetycznie. Restrykcje przy produkcji ekologicznych produkcji są dużo większe, to mnie przekonuje jako mamę, widziałam, że mają serię takich małych słoiczków, fajna opcja przy początku rozszerzania

kowbojak (offline)

28-02-2021 17:41:12

Patoki
kruchakrowka - u nas także hipp jest na topie. W sumie jesteśmy już na dalszym etapie niż 5 miesięcy ale także zaczynałyśmy od smakowania nowych smaków od Hipp jednoskładnikowych
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548000, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 128, Posty: 2365.