Daj dziecku czas wolny od szkoły i zajęć

Wysłane przez ebobas 

Modzelka8 (offline)

17-02-2015 13:09:34

Biała Piska
Nie każmy dziecku spełniać naszych chorych ambicji.Chcieliśmy być lekarzami, nie udało się, więc zrobimy z nazego dziecka lekarza. Dajmy mu samemu zdecydować co ma robić w przyszłości. Dziecko ma być przede wszystkim dzieckiem i ma cieszyć się latami niewinności i bezinteresowności

wojtaszek (offline)

13-03-2015 15:34:46

Tarnów
Bardzo mądry artykuł, dziś rodzice chcąc aby ich dziecko było naj posyłają je na lekcje dodatkowe, zajęcia pozaszkolne, angielski, itd i to wszystko jest dobre ale trzeba pamiętać że dziecko też powinno mieć fajne dzieciństwo pełne zabaw, beztroski, spotkań z rówieśnikami.

Doris85 (offline)

08-04-2015 11:28:20

Świecie
Nuda także możne dobrze wpływać na dziecko - mając wystarczającą ilość czasu wolnego ono samo zaczyna wymyślać jak ten czas wykorzystać i co zrobić. Nie wolno przekładać niespełnionych marzeń i ambicji na dziecko i obarczać go zbyt dużą ilością zajęć. Dziecko też ma prawo do wypoczynku.


majkaaaaa (offline)

19-01-2016 19:07:25

Rynek
fajna sprawa smiling smiley

martynaklosik (offline)

22-11-2016 13:22:36

Tarnowskie Góry
Cytuj
ebobas
Odmawianie dzieciom prawa do nudy, marzeń, wylegiwania na trawie i dziecięcych rozmów o niczym, to bolączka współczesnej pedagogiki – mówi Dorota Dziamska, pedagog.

czytaj więcej


zgadzam się! Odmawianie czasu wolnego dziecku jest okropne. Osobiście uważam, że sport jest tutaj najlepszą propozycją. Ja staram się nauczyć moją córkę [link widoczny po zalogowaniu] i na nadchodzącą porę polecam to hobby każdemu, kto ma taką możliwość by dziecko zabrać w góry winking smiley

krysis (offline)

08-09-2017 12:17:13

Świnoujście
Czas wolny dziecka powinien być dobrze zaplanowany, ale pozwólmy dziecku się rozwijać i odkrywać nowości.

Kasia881 (offline)

16-03-2019 16:40:14

Wesoła
Ja swoją pociechę zabieram przynajmniej raz w miesiącu do kina. OHKINO w Mysłowicach ma promocje zarówno dla dzieci jak i rodziców. Dziecko zawsze jest zadowolone a przez te 2 godziny ma kontakt z kulturą jak i rówieśnikami.

Ann53 (offline)

21-05-2020 12:44:00

Kraków
Zawsze staram się by moje dziecko miało wolny czas po szkole i zajęciach pozalekcyjnych. Jak sobie go sam nie zagospodaruje, to wtedy podsuwam mu różne pomysły. Ostatnio np zaproponowałam mu czytanie i tak go to pochłonęło! Kupiłam synkowi całą serię "Puk, puk! Otwórzcie drzwi!" z wydawnictwa Zielona Sowa i pochłania te książki jedna po drugiej i już nuda mu nie dokucza winking smiley

ewa098 (offline)

25-06-2020 11:26:46

Białystok
Tylko [link widoczny po zalogowaniu]! Sprawdzą się wszędzie!
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546320, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 76, Posty: 53141.