Przekłuwanie uszu. Czy kolczyki u małej dziewczynki to dobry pomysł?

Wysłane przez izabellamazurek 

iwona1974 (offline)

03-10-2010 22:26:47

gdansk
przekulam swojej corce uszy w wieku 6 miesiecy,w tej chwili ma 2 lata i nawet nie wie ze ma kolczyki wogole nie maca sobie uszek
nie widze mozliwosci okaleczeniaradośćale przeklucie uszek to sprawa rodzicowprzewracjący oczamil


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Sympatyczna (offline)

04-10-2010 09:41:57

ile mamuś tyle poglądów smiling smiley ciekawe, czy mamy które córkom tak wcześnie zakładają kolczyki równie szybko zgodzą się, kiedy latorośl zażąda kolczyka w pępku grinning smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

jowita (offline)

12-10-2010 13:26:04

Lublin
Hmmm....w tej kwestii chyba jednak nie będzie nigdy porozumienia smiling smiley ja też jestem przeciwniczką. Jak córeczka podrośnie i sama będzie chciała przekłuć uszka-proszę bardzo. Tymczasem jest tak piękna,że nie potrzebuje dodatkowych ozdób. Kolczyk to biżuteria,nieprawdaż? Tak samo jak bransoletka,pierścionek czy naszyjnik. A jakoś nie widziałam żadnej maleńkiej dziewczynki z takimi ozdobami. Dlaczego? Bo to nie przystoi,źle wygląda,nie pasuje dziewczynkom.
Moja córeczka jeszcze będzie miała czas na strojenie się.
Oczywiście jest to moja osobista opinia. Rozumiem mamy,które mają zupełnie inne zdanie. To dobrze-byłoby kiepsko gdybyśmy wszystkie myślały podobnieposzłooo!


[link widoczny po zalogowaniu]

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

grazyna (offline)

18-01-2011 13:39:16

Kolczyki w uszach około czteroletniej dziewczynki od ucha do ramion, wielkie koła jak u Cyganki, a u tej dziewczynki jak dwa uchwyty od wiadra! Widziałam to dzisiaj w Łazienkach! Do tego skrzywione stópki w koślawych butkach! Mama zawiesiła dziecku te uchwyty od wiadra, a zapomniała iść z dzieckiem do ortopedy!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-18 13:39 przez grazyna.

mamuryca (offline)

18-01-2011 13:51:03

A ja się zastanawiam, co zrobię jak mój synek - żwawy kilkulatek - pewnego dnia oświadczy, że on też chce takie ładne kolczyki jak ma Oliwka radość

To oczywiście offtopic, bo tak na serio to po prostu nie podobają mi się malutkie dziewczynki w kolczykach, z pomalowanymi paznokciami i innymi upiększeniami (np. pachnące wodą toaletową z Sephory czy H&M). Dzieci to naturalne piękno, a te wszystkie dodatki to warto zostawić na później. Tak sobie myślę, co mama zaproponuje 11-letniemu podlotkowi, który doświadczenia z manicure, makijażem, perfumami ma za sobą, a tak w ogóle to myśli że urodziła się z kolczykami w uszach mały grymaśnik

toja51 (offline)

18-01-2011 14:18:03

Kraków
Tak, tak tak!! Dzieci mają w sobie naturalne piękno, które trzeba chronić! Zresztą na wszystko jest czas. To oczywiste, że kilkuletnia dziewczynka, córka mamy, która maluje sobie paznokcie, kiedyś będzie chciała też sobie je pomalować....Nic w tym złego, to tylko zabawa. Ale na miły Bóg roczne dziecko nie prosi jeszcze mamę o kolczyki!!!

cendrusia (offline)

18-01-2011 22:10:27

Warszawa
Moje dziewczynki mają przekłute uszy. Każda z nich miała po 3 lata przy zabiegu u kosmetyczki. To był ich wybór i były bardzo zdeterminowane. Nawet ból po przekłuciu pierwszego ucha im nie przeszkodził, żeby przekłuć i drugie. Z gojeniem nie było problemów. Ale kolczyki musiały nosić ponad miesiąc bez wyjmowania. Przez pierwsze dwa tygodnie tylko polewanie wodą utlenioną i nic więcej. Uszy przekłułam zgodnie z zaleceniem kosmetyczki, nie wcześniej niż przed ukończeniem 3 roku życia. Ponoć wtedy płatek ucha jest gotowy. No i lepiej latem, kiedy zimowych czapek nie trzeba nosić...

ptysiowa_mama (offline)

19-01-2011 11:51:17

Warszawa
cendrusia no ale świadoma 3-latka to już nie jest niemowlę 5 czy 3-miesięczne... Twoje dziewczynki chciały, prosiły, czekały - przeżyły założenie kolczyków świadomie, miały szansę się z tego cieszyć. To było dla nich wydarzenie... A przekłuwanie uszu niemowlaczkowi, to trochę jak kolczykowanie krowy, tylko dlatego że mamusia ma trochę radochy. Dziecko to człowiek, i ma prawo współdecydować, co się dzieje z jego ciałem (oczywiście, nie mówimy tu o operacjach, ale o "upiększaniu"winking smiley winking smiley


toja51 (offline)

19-01-2011 12:06:21

Kraków
Pewnie, że trzyletnia dziewczynka dokonuje już niektórych wyborów. Ja jednak bym zniechęciła dziecko do przekłuwania uszu w tym wieku. Przecież to łatwe. Ale każda mam robi jak uważa za stosowne. My tu tylko wymieniamy poglądy.

Myślę, że gdy już uszy są przekłute, to jak przychodzi ten szalony wiek dojrzewania i poszukiwań własnego wizerunku, łatwiej się sięgnie po przekłucie języka, brwi czy nosa. Mnie osobiście nie podoba się taki glut w nosie i boli mnie, gdy mój rozmówca coś takiego w nosie ma.

Zdobienie ciał to nie tylko domena kobiet i dziewczynek. Tak więc warto mamuryco przygotować się na to, że być może i Twój syn zrobi sobie motylka na ramieniu lub przekłuje to i owo. Ja miałam szczęście. Moi synowie poszli w dredy i rastafariańskie ozdoby. Jedne można było potem ściąć, a drugie bez śladu zdjąćsmiling smiley)

cendrusia (offline)

19-01-2011 12:24:18

Warszawa
Nie no, bez przesady. To, że przekłujesz dziecku uszy nie oznacza, że jako dorosły będzie chodził z kolczykami wszędzie gdzie się da. Nie mówiąc o tatuażu. A nawet jeśli, to wszystko jest kwestią wyrażania charakteru. Sama kiedyś nosiłam się tylko na czarno, w glanach, z włosami do pasa i kilkoma kolczykami w uchu. A teraz? Przykładna mama w kolorowych sukienkachsmiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548060, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 90, Posty: 51983.