Zasady stosowania ibuprofenu i paracetamolu w zbijaniu gorączki u dziecka

Wysłane przez ebobas 

kejena (offline)

26-01-2015 13:04:28

Warszawa
Witam, my jesteśmy "na świeżo" po trzydniówce połączonej z wyrzynaniem się kolejnego ząbka i zaparciami. Okłady nie pomagały- synek tylko bardziej się przy nich denerwował, kąpiel nie wchodziła w grę- uratował nas Paracetamol podawany na zmianę z Ibuprofenem. A na 4 dzień koniec gorączki, wysypka na ciele, kupka zrobiona i co najważniejsze - kolejny ząbek na wierzchu!smiling smiley Kochane mamy nie bójcie się podawać swoim pociechom leków przeciwgorączkowych- oczywiście odpowiednich do wieku. Jeśli tylko jesteśmy w stanie pomóc naszym maleństwom, to pomagajmy. pozdrawiam

joani (offline)

29-01-2015 15:29:36

U nas po szczepieniu poajwiła s,e gorączka, do tego dą jeszcze zęby. Paracetamol zbił trochę temperaturę ale dziecko było nadal apatyczne. Dopiero po Nurofenie już po nie całej godzinie zaczął się uśmiechać i trochę ruszać, na szczęście dwie dawki w odstępach pomogły. Jednak jak jest stan zapalny, nie ma co czekać ,tylko trzeba działać.

babeczka26 (offline)

09-02-2015 21:34:27

Chrzanów
U nas znowu angina ropna, gorączka prawie 39 st, to już drugi raz tej zimy. Oprócz antybiotyku oczywiście leki obniżające gorączkę w pierwszej kolejności ibuprofen w syropku - milifen a w razie potrzeby paracetamol oczywiście w określonych porach. Ostatnio trafiliśmy do szpitala bo nie mogłam obniżyć gorączki i pojawiły się drgawki mam nadzieję że tym razem do tego nie dojdzie. Macie jakieś sprawdzone sposoby jak złagodzić obajwy anginy???

martaleszno (offline)

09-02-2015 23:04:11

Leszno
Przez 2 dni dawałam synowi Ibufen Forte i nie było żadnej reakcji - gorączka nie spadała, dopiero Nurofen zadziałał. Farmaceuta mówił, że to te same leki, tylko w cenie różnica. Ja jednak następnym razem nie kupię Ibufenu

karolina7 (offline)

10-02-2015 14:28:39

Leszno
Po konsultacji z lekarzem mojemu 5 miesięcznemu synkowi zapisał na zbicie gorączki (39stopni) Panadol w dawce 2,5 ml chociaż wg dawkowania jest większa... Stosowałam go co 4 -5 godzin wystarczyło 1,5 dnia i temp. trzyma się ok 37 czasem poniżej, więc już mu nie podaję bo gdy temperaturka nie przekracza tych 38 nie zbijam. Pediatra tak przekazał, aby organizm troszku powalczył z wirusem..


30.08.2014

gosiunia89 (offline)

20-02-2015 22:01:58

Rzeczyca
Właśnie wczoraj byłam na drugim szczepieniu z dzieckiem.Niby wszystko było dobrze ale niestety w domu pojawiła się gorączka i dziecko mi mocno płakało.Podałam jej czopek-Paracetamol od razu pomógł.

mikaa997 (offline)

27-02-2015 15:15:41

Wrocław
Na pewno należy też dokładnie przeczytać ulotkę. Kiedyś zdarzyło mi się podać dziecku czopki, które kiedyś już mu dawałam i martwiłam się, że średnio działają. Okazało się, że waga dziecka wzrosła i dawka którą podaję jest już zbyt mała.

donnavito (offline)

08-03-2015 22:00:04

Iława
Okłady nie mogą być zimne, tylko letnie, najlepiej przytykac mokra pieluche tetrową na krótko do czoła, przegubów dloni, kostek u nóg, ale temperatura takiego okładu nie moze być zbyt niska. Jeśli chodzi o noworodka, zawsze wskazana jest konsultacja z lekarzem.

zuzanna_kuma_watroba (offline)

12-03-2015 23:10:55

poznan
Gdy gorączka nie spada podaj czopek . Gdy to nic nie da szybko wlej zimną wodę do wanienki i trzymaj w niej dziecko przez 1,5 min. Zawsze pomaga . Sposób stary ale skuteczny. Pozdrawiam :-)

basic2008 (offline)

22-03-2015 21:48:21

Ośno Lubuskie
Dzięki temu artykułowi dowiedziałam się, jaka jest róznica między paracetamolem a ibuprofenem, że ten pierwszy nie działa p/zapalnie. Mysłałam,ze mając Pedicetamol w apteczce jestem zabezpieczona na problemy związane z ząbkowaniem czy przy infekcji. I mimo, iz Jas nie goraczkuje wysoko, to wyrzynjace się zabki dają się nam we znaki, dziąsełka sa opuchniete i bolą- tutaj Ibum sprawdził się znakomicie
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547400, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 112, Posty: 53344.