Najpopularniejsze imiona 2016 roku. Jakie imię dla dziewczynki, jakie imię dla chłopca?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

mon33 (offline)

18-02-2017 17:56:47

Silver, na pewno by się przyzwyczaiła, no przecieżby nie mówiła, że jej ukochany wnusio ma brzydkie imię. smiling smiley
Zgodzę się z Tobą, że imię ma podobać się nam rodzicom a nie całej rodziniesmiling smiley To jest nasze dziecko i to my decydujemy jak ma się nazywać smiling smiley A jak się komuś nie podoba to trudno.
Gabababa, mojemu mężowi też nie podobało się imię które wybrałam, bo było za długie i mówił, że jak będzie ją wołał to tak długo musi wołać, woli żeby miała krótkie imię. smiling smiley
Jak się mnie pytali jak będzie nazwała się nasza druga córeczka to mówiłam, że jeszcze nie wiem, że nie wybraliśmy jeszcze imienia, że nie możemy się zdecydować. A tak na prawdę nie chciałam zdradzić jej imienia, żeby nie komentowali. Dowiedzieli się dopiero kilka dni przed porodem.

Silver90 (offline)

18-02-2017 22:10:06

Ludwin
Mon33 być może i masz rację że by się przyzwyczaiła. Jedno jest pewne, że to my podejmujemy tą decyzję czy innym to się podoba czy też nie. Bardzo dobry pomysł, ja następnym razem też powiem, że się jeszcze zastanawiam. Obędzie się bez zbędnych komentarzysmiling smiley

GabaBaba26 (offline)

19-02-2017 09:40:23

Udanin
Zapytałam mamy czym się kierowała kiedy wybierała imiona dla swoich dzieci i dowiedziałam się że za jej czasów dopiero w dniu porodu dowiadywano się czy się urodziło córkę czy syna i tak to mama korzystając z kalendarza szukała naprędko imię które widniało w kalendarzu blisko urodzin jej dziecka. Od tej reguły odeszła przy 4 i kolejnym dziecku wówczas już z tatą i babcią wybierali imiona i dla chłopca i dla dziewczynki jeszcze przed porodem smiling smiley Kiedy rodziła 7 dziecko wiedziała już wcześniej że będzie syn i wybrali Jakub lecz kiedy mama wróciła że szpitala (kiedyś nawet ojcowie nie byli wpuszczani na oddział ginekologiczny-dziecko pokazywano przez okno szpitalne) oznajmiła że da mu na imię Mateusz, pewna pani na oddziale tyle dobrego opowiadała o swoim synie Mateuszu i tak mamie to imię się spodobało.




[link widoczny po zalogowaniu]

alen300 (offline)

19-02-2017 09:50:55

Zabierzów Bocheński
W moich czasach dzieciństwa, rodzice nadając imiona swoim dzieciom sugerowali się jednak ... serialami. Wspomniana już nieszczęsna Isaurasmiling smiley, ale kuzyn dostał imię po Tomaszku z "Nocy i Dni", a ja po bajce "Jacek i Agatka"smiling smiley

Silver90 (offline)

19-02-2017 10:34:32

Ludwin
Moja mama za to wybrała imiona, które po prostu jej się spodobały. Tata tylko wybrał imię dla mojej siostry i do tej pory jest to jego ukochana córeczkasmiling smiley z pierwszymi dziećmi rodzice wybierali imiona po narodzinach. Mojej mamie jako pierwsze marzyła się córka i dopiero za trzecim razem udało sięsmiling smiley

mon33 (offline)

19-02-2017 10:56:59

Teraz to mamy dobrze, jeszcze przed porodem poznajemy płeć naszego dziecka, choć i czasem się zdarzają pomyłki rzadko bo rzadko ale się zdarzają. Więc już praktycznie od poznania płci dziecka możemy wybierać imię dla naszej pociechy. Nasze mamy tej możliwości nie miały. Dowiadywały się dopiero jak urodziły czy mają chłopca czy dziewczynkę.
Moja mama zanim się urodziłam, wybrała inne imię, ale moja babcia była przeciwna temu imieniu, bo mówiła jak mama mnie tak nazwie to cały czas będą minie przezywać ponieważ razem z moim imieniem przezwisko było gotowe. Babcia zaproponowała mojej mamie imię które jej się spodobało i tak mnie nazwała. Więc tak na prawdę moje imię wybrała mi babcia.
W tamtych czasach fakt, była taka moda na imienia serialowe czy bajkowe. Na mnie mówili Maja z bajki '' Pszczółka Maja''. Bardzo nie lubiłam jak tak na mnie mówią.

agrafka13 (offline)

19-02-2017 14:36:23

Sroków
Trzy lata temu całkiem przypadkiem wybraliśmy dla naszego synka jedno z popularniejszych imion. Nie przeglądałam, nie dopytywałam się jakie imię jest najpopularniejsze. Nawet nie szperaliśmy z mężem po kalendarzach, przeglądając listę męskich imion. Gdy w poniedziałek w szóstym miesiącu ciąży dowiedziałam się, ze będzie chłopak, wieczorem usiedliśmy z mężem i padło kilka propozycji ze strony męża jakie imiona bardzo mu się podobają. Jednym z takich imion był Szymon i tak zostało. Dopiero później dowiedziałam się, że jest to jedno z popularniejszych imion męskich, ale nam to wcale nie przeszkadza.
I tym razem czekamy na synka. Za miesiąc powinien być już z nami. Jakie imię dla niego wybraliśmy? Antoni. A dlaczego? Nie dlatego, ze jest popularne. Tym razem to mi imię to bardzo sie spodobało. To był mój pomysł. Imie to bardzo dobrze mi się kojarzy. Tak miał na imię mój chrzestny. Tak, miał, bo dwa lata temu niespodziewanie zmarł na raka. To był brat mojej mamy. Gdy moja mama dowiedziała się jak będzie miał na imię jej drugi wnuczek to dało się zauważyć w jej oczach łzy wzruszenia. Jak wtedy, gdy była mała wołała za swoim bratem Antoś, tak teraz będzie tak wołała za swoim wnuczkiem. Ja wręcz uwielbiałam swojego chrzestnego. Nigdy mnie nie przedstawiał jako córkę swojej siostry, zawsze mówił o mnie, że to moja chrześnica. Mam nadzieje, ze nasz synek wyrośnie na równie wartościowego człowieka.

GabaBaba26 (offline)

19-02-2017 15:42:04

Udanin
agrafka13 zarówno imię jak i cała historia z nadaniem imienia Antoni jest przepiękna.

Od mamy dowiedziałam się również iż chociaż pierwsze imiona były tak jakby przypadkowe, ale takie które im się podobały to już drugie imię nadawali nam po osobach z rodziny oprócz mojej siostry o której już wspominałam mianowicie Małgorzaty (która miała być Eweliną) tato nadał jej drugie imię Urszula bo takie imię nosiła jego pierwsza miłość i teraz już wiem że to bardziej mamę zezłościło niż to że zapomniał i pomylił pierwsze imię. smiling smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

mon33 (offline)

19-02-2017 15:53:54

Agrafka, Twój drugi synek będzie miał ładnie na imię, bardzo podoba mi się imię Antoś smiling smiley I ważne jest to, że nie nadawaliście imienia bo jest popularne, ale po Twoim chrzestnym. Szkoda tylko, że nie ma go już wśród Was, na pewno byłby bardzo dumny z tego, że nazwałaś Swojego synka jego imieniem smiling smiley

Gabababa, no nieźle Twój tata wymyślił z tym imieniem nie dość, że zapomniał to jeszcze nadał mię po swojej pierwszej miłości, nie dziwię się Twojej mamie, że była zła. Pewnie każda z nas by była zła na swojego męża gdyby tak zrobił i nazwał córkę imieniem swojej pierwszej miłości.

Silver90 (offline)

19-02-2017 16:55:12

Ludwin
Mon33 a jak początkowo twoja mama chciała Cię nazwać?
Kiedyś z określeniem płci było niemożliwe i często było tak, że rodzice mieli w zapasie imiona dla dziewczyn i chłopcówsmiling smiley

Agrafka twój chrzestny na pewno byłby szczęśliwy z tego powodu. Na pewno z góry patrzy i uśmiecha się. Twoja mama na pewno jest w jakiś sposób Ci wdzięczna za upamiętnienie jej brata.

GabaBaba wcale nie dziwie się twojej mamie, myślę że każda kobieta na jej miejscu byłaby złasmiling smiley

mon33 (offline)

19-02-2017 17:43:50

Silver, moja mama chciała mi dać na imię Natalka a moje nazwisko kończyło się na .....alka, więc w szkole dzieci na 100% by mnie przezywali smiling smiley Dobrze, że mama posłuchała babci i mnie tak nie nazwała, bo tak na prawdę moje imię podoba mi lepiej smiling smiley

Silver90 (offline)

19-02-2017 18:05:47

Ludwin
Rozumiem Mon33smiling smiley wybór twojej babci był zatem idealny a twoja mama dobrze, że się posłuchaławinking smiley dzieci potrafią ze wszystkiego się wyśmiewać i dobrze, że Cię to ominęło.

GabaBaba26 (offline)

19-02-2017 18:17:55

Udanin
Alen300 Moja szwagierka podobnie uczyniła kiedy urodziła syna na czasie był serial komediowy,, miodowe lata" i strasznie jej się spodobało imię Karol więc tak dała synkowi na imię. smiling smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

alen300 (offline)

20-02-2017 11:09:09

Zabierzów Bocheński
GabaBaba wesołe te niektóre historie, jak się po latach na to patrzy. Ale jest taka tendencja, że wychodząc od imion serialowych nadaje się przezwiska ludziom w rzeczywistości. Mam sąsiadke na którą z racji tego, że zawsze była wredna wołali Aleksis ("Dynastia"winking smiley albo Lolek na grubego , niskiego (z dobranocki Bolek i Lolek)

Silver90 (offline)

20-02-2017 11:33:20

Ludwin
Alen u mnie w otoczeniu jest to samo. Najczęściej ludzie przyzywaja kogoś z seriali i wybierają złego bohatera tak jak wspomnialas o Aleksissmiling smiley czasem mój mąż śmieje się że obejrze telenowele i nazwie mnie imieniem złej bohaterkiwinking smiley

Chociaż jest w rodzinie męża ciotka, która pracuje na kuchni i nieźle sobie radzi z gotowaniem. Kiedy jest potrzebna pomoc na przyjęciu to nie odmawia i bardzo szybko coś przygotowuje. Dlatego ją nazywają Magdą Gesslerwinking smiley



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-20 11:33 przez Silver90.

alen300 (offline)

20-02-2017 11:42:00

Zabierzów Bocheński
Wyraźnie to widać u dzieci , kiedy na szkolnym korytarzu czy na podwórku zwłaszcza osiedlowym krzyczą na siebie serialowymi ksywkami. Jedni się z tym godzą i tak to przetrwa długie lata. Znam przypadek, że chłopaka nikt nie znał po imieniu tylko po imieniu-ksywce nadanym w dzieciństwie i kiedy umarł mało kto wiedział że to on.

mon33 (offline)

20-02-2017 12:24:25

Tak, czasem takie ksywki-przezwiska które, powstały w szkole na podwórku pozostają z osobą nieraz na długie lata. Nawet nie raz spotkałam się, że mówiono o kimś po imieniu i nazwisku to nie wiedziałam o kogo chodzi, a jak powiedzieli po przezwisku to od razu kojarzyłam o kim mowa.

Myślałam, że na imię Hania nie można powiedzieć brzydko, jedynie co mi przychodziło do głowy to Hanka. Przedwczoraj moja Hania bawiła się z kuzynką, która ma 5 lat, różnica spora, ale bawiły się dość ładnie, do pewnego momentu.
Jak Hania zaczynała zabierać zabawki kuzynce to ta zaczęła się denerwować a po chwili mówi '' Nie lubię Ciebie Haniura ''. Myślę sobie jakie te dzieci mają skojarzenia nawet nigdy bym nie pomyślała, że Hanię można nazwać Haniura.
Jak widać dzieci, szybko znajdują określenia co do imienia, tak później powstają wyzwiska, przezwiska czy ksywki smiling smiley

GabaBaba26 (offline)

20-02-2017 12:38:29

Udanin
Ksywki , przezwiska zawsze są na czasie smiling smiley U nas na podwórku słyszę raczej miłe ksywki tak jak Elza (dziewczynka miała warkocz upięty i pewnie stąd to skojarzenie) słyszałam jak sobie również skracają, przemieniają imiona np. Bobo zamiast Bartek winking smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

Silver90 (offline)

20-02-2017 14:01:06

Ludwin
Alen to trochę przykra historia z tym chłopakiem, umarł i nawet nie bardzo ludzie wiedzieli kto to byłsad smiley

Moon33 dzieci potrafią wymyślić rożne przezwiska, też bym nie pomyślała że z tak ładnego imienia da się tak odmienić:/ mój mąż ma ksywkę do tej pory, a wzięło się to od takiego chłopaka do którego był bardzo podobny i z jego nazwiska powstała ksywka i sam siebie też tak nazywasmiling smiley

mon33 (offline)

20-02-2017 18:02:15

Silver, ja też bym nigdy nie wymyśliła,żeby tak odmienić. Dzieci to mają pomysły i skojarzenia.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1546920, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 19901.