Antosia też testuje nową butelkę grinning smiley

Wysłane przez Lasoteczka 

Lasoteczka (offline)

12-10-2012 23:24:17

Radomice
Dziś rano Antosia zasnęła, ja zajęłam się sprzątaniem (wykorzystując czas, kiedy ona śpi, a jej starszy braciszek jest w przedszkolu smiling smiley)... Nagle dzwoni telefon, nieznany numer... Myślę sobie- oho! Na pewno będą mi chcieli sprzedać jakąś super-hiper-extra ofertę telefonu lub czegoś w tym stylu... Ale odbieram, a tam pan kurier smiling smiley pyta, czy jestem w domu bo ma dla mnie paczuszkę smiling smiley Odpowiadam więc zgodnie z prawdą, że jestem, czekam grinning smiley Odłożyłam telefon i zaczęłam się zastanawiać, na co czekam smiling smiley Przecież nic nie zamawiałam (a raczej to, co zamawiałam, już zdążyło przyjść winking smiley), to co on mi wiezie?
Myślałam, że się nie doczekam, taka byłam ciekawa, co tam dla mnie ma grinning smiley Wreszcie jest, zadzwonił do drzwi! grinning smiley Otwieram, a tam pan z malutką paczuszką Philips AVENT!Wszystkiego najlepszego! Aż mi się oczy zaświeciły grinning smiley Podpisałam, gdzie trzeba było, zamknęłam drzwi i od razu otworzyłam pudełeczko smiling smiley Cieszyłam się jak głupia smiling smiley
Od razu pobiegłam do kuchni, umyłam butelkę i smoczek, wyparzyłam je i zaczęłam się zastanawiać, czy biec po laktator, czy może jednak spróbować najpierw dać Antosi wody z nowej butelki smiling smiley
Tosia skończyła niedawno 6 miesięcy, ma już dwa zęby i próbuje już nowych smaków, poza tym coraz więcej rzeczy ją rozprasza przy jedzeniu- taka mała, a taka ciekawskawinking smiley, więc karmienie bezpośrednio piersią staje się po prostu męczące (lub niebezpieczne, kiedy się zdenerwuje w czasie jedzenia i mnie gryzie...eye popping smiley). Taka sprytna buteleczka jest dla nas świetnym rozwiązaniem- mogłabym ściągać swój pokarm i podawać go butelką bez zaburzania jej odruchu ssania piersi (w razie nocnej pobudki wygodniej jednak podać pierś niż szykować butelkę, więc wolałabym nadal mieć możliwość karmienia jej w ten sposób). Mam nadzieję, że Tosia ją polubigrinning smiley

Ostatecznie to tatuś pierwszy wypróbuje jutro butelkę, kiedy zostanie z Antosią i Franusiem sam na sam grinning smiley

Oczywiście zdam relację, jak im poszło grinning smiley

Lasoteczka (offline)

13-10-2012 21:48:49

Radomice
No i nic z tego, mieliśmy tak zwariowany dzień, że nawet nie miałam kiedy pomyśleć o laktatorze, więc nie przetestowaliśmy butelki confused smiley
Mam nadzieję, że jutro damy radę i wreszcie będę mogła podzielić się swoimi wrażeniami smiling smiley
Narazie jedyne, co mogę napisać, to to, że butelka bardzo mi się podoba jeśli chodzi o kształt i materiał, z którego jest wykonana smiling smiley




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-13 21:49 przez Lasoteczka.

Lasoteczka (offline)

15-10-2012 23:20:15

Radomice
Udało się grinning smiley

Pierwsza próba butelkowa za nami grinning smiley

Jak widać na zdjęciu, Antosi się podobało smiling smiley


Plusy:
- świetny kształt butelki, wygodnie się ją trzyma w ręce (Tosia też próbowała i dawała radę winking smiley)
- smoczek idealnie naśladujący pierś mamy
- wyraźna podziałka
- możliwość wykorzystania butelki do laktatora lub jako kubka-niekapka po dokupieniu odpowiednego ustnika
- Tosia mogła jednocześnie jeść i rozglądać się po pokoju

Minusy:
- odciągnęłam tylko troszkę pokarmu na próbę a kiedy butelka była już pusta i chciałam przystawić Tosię do piersi zaczęła się wyrywać i wyciągać rączki w kierunku butelki... bo po co patrzeć na mamę, jak można na cały świat, a smakuje tak samo? smiling smiley


Musimy jeszcze spróbować karmienia butlą przez tatusia- zobaczymy, czy da radę winking smiley




Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-15 23:20 przez Lasoteczka.

Lasoteczka (offline)

16-10-2012 21:54:59

Radomice
Tatuś jeszcze nie spróbował smiling smiley

Ale znalazłam jeszcze jeden minus- umyłam wieczorem butelkę i odstawiłam ją na suszarkę do góry dnem, a kiedy wzięłam ją rano, wylała się z niej woda- została na pewno w zagłębieniach.
Może macie na to jakiś sposób? Nie wiem... Muszę wycierać butelkę po umyciu, czy coś w tym stylu? Szczerze mówiąc, nie pomyślałam, że tak może być...

justynazg (offline)

16-10-2012 22:13:40

Zielona Góra
To fakt, jest tak wyprofilowana, że ciężko spływa płyn z niej, też to zauważyłam. Przy karmieniu muszę wyciągać butelkę z buzi przechylać w pion, żeby wszystko ściekło i podawać dalej. Wydaje mi się, że nie trzeba aż wycierać buteleczki do sucha, czasem myję butelkę przed samym robieniem mleka i nic nie wycieramwinking smiley Cudne zdjęcie roześmianej buzismiling smiley Zapraszam też do mojej recenzji, też mam zdjęcie Malutkiej z butląsmiling smiley

justynazg (offline)

18-10-2012 23:29:01

Zielona Góra
Świetny pomysł z tym niekapkiem! Też sobie sprawię jak Laura będzie już pić sama!smiling smiley

Lasoteczka (offline)

19-10-2012 11:42:59

Radomice
Ja mam jeszcze starszego synka i jego też jakoś szybko przestawiliśmy z butli na niekapek- wszystko chciał robić sam, więc dzięki temu przynajmniej nie rozlewał winking smiley Polecam smiling smiley

A Antosia wodę z tej butelki pije aż miło smiling smiley czyli lubi ją nie tylko wtedy, jak moje mleko jest w środku smiling smiley

marzena_161 (offline)

25-10-2012 11:02:10

Osmolin
To może i ja bym zainwestowała w taką buteleczkę, chodzi mi aby maluszek jak się urodzi miał na jakieś herbatki do picia ...

marzena_161 (offline)

25-10-2012 11:06:01

Osmolin
Myślę że to jest też dobry pomysł tak jak własnie dziewczyny piszecie ściąganie pokarmu i karmienie butelką to było bym dla mnie super rozwiązanie w czasie gdybym musiała wyjść z domu... Jestem bardzo aktywną osobą i takie rozwiązanie było by super... Ściągniecie pokarmu laktatorem i moja mama badź mąż jak maluszek byłby głodny podałaby mu butelkę z moim pokarmem smiling smiley

Lasoteczka (offline)

25-10-2012 20:35:59

Radomice
Dokładnie smiling smiley To jest na pewno dużo lepsze wyjście, niż przestawienie dziecka na mleko modyfikowane tylko dlatego, że mamusia musi czasem wyjść smiling smiley
A ta butelka bardzo w tym pomaga, bo ma specjalny szeroki smoczek, który kształtem przypomina pierś, więc maluszek nie ma też problemu z przyssaniem się do butli grinning smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547410, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 50, Posty: 174.