Termin porodu maj 2018Głowa do góry!

Wysłane przez penelope85 

Nasua (offline)

19-11-2017 13:09:44

Rogoźno
Moja siostramama też jest w ciąży, termin na 12 stycznia brzuchol jakby trojaczki byly. Ma być chłopak-Kubuś, już teraz jest bardzo duży. Wręcz lekarz i położna obawiają się przedwczesnego porodu bo dziecko jest tak duże i napiera na kanał rodny. A dla porównania moja kuzynka termin na 25 stycznia ma brzusio śliczny zgrabny i powiedziałabym malutki

arichert1989 (offline)

19-11-2017 14:03:30

Zielona Góra
Ja do tej pory tylko raz miałam robioną glukozę na czczo, i wynik był 80 kilka. Chyba dobrze bo lekarka nic nie mówiła. Krzywą cukrową też pewnie będzie kazała mi robić ale to później. Też się obawiam jak dam radę to wypić bo słyszałam że jest masakra. Ja mam problem żeby śniadanie w siebie wcisnąć a co dopiero na czczo coś tak nie dobrego. Mam nadzieję że nie będę mieć cukrzycy ciążowej, chociaż pewnie jakaś szansa jest bo mam sporą nadwagę chociaż nie wiem czy to od tego też zależy. Jak u was brzuszki? Po mnie nie widać bo swój mam spory czuje że tylko na dole mi trochę wypchalosmiling smiley Nie mogę się doczekać pierwszych ruchów ale pewnie jeszcze to potrwa z uwagi na wagę.

Olenka91 (offline)

19-11-2017 18:00:55

Antolek
Manusia89, a jak przy takiej cukrzycy wygląda cukier na czczo badany i po godzinie od posiłku takim glukometrem domowym? Wiesz może? Bo przy tych moich jajnikach policystycznych strasznie panikują z tym cukrem, a u mnie cukier wygląda przy badaniach glukometrowych okej. Obciążenie glukoza przed ciążą było okej.

manusia89 (offline)

20-11-2017 12:19:10

Małomice
arichert1989 to, że masz jakąkolwiek nadwagę nie oznacza, że będziesz miała cukrzyce ciążową :* nie martw się smiling smiley ja w pierwszej ciąży robiłam krzywą cukrową w 24tc. Tak wszystkie kobiety robią, więc niestety żadnej tego nie ominie sad smiley Co do wypicia to hmmm... wypić się da, gorzej wytrzymać. Ja nie wymiotowałam mimo że źle czułam się (bo miałam już we wcześniejszym tygodniu cukrzycę), ale niektóre kobiety wymiotują. Ja dodałam cytrynę, trochę w gardło szczypało, ale dało się wypić smiling smiley Potem przeszłam na dietę, dałam radę smiling smiley nawet dobra ta dieta, bo schudłam, a córka teraz lubi to, co ja jadłam w ciąży smiling smiley

Olenka91 ciężko mi powiedzieć, bo ja byłam w ciąży 4 lata temu, a z tego co mi wiadomo to normy się zmieniły. Za "moich czasów" na czczo musiałam mieć poniżej 90, godzinę po śniadaniu, obiedzie i kolacji miało być poniżej 140. Nie wiem jak teraz jest. Ponoć te normy wzrosły.

Zresztą słyszałam plotki, że po wypiciu glukozy można chodzić. W sumie racja, przecież nie siedzimy przez 9 miesięcy w domu i nie obżeramy się tylko mamy ruch, ale to niby tylko plotki. Ciężko siedzieć dwie godziny po. I tak dobrze, że się zmieniło bo kilka lat temu jak szło się na krzywą cukrową to najpierw dawali do wypicia 50g glukozy, jak coś wyszło nie tak to zmieniali na 75. Ja wolę wypić od razu 75 i mieć z głowy winking smiley

arichert1989 (offline)

21-11-2017 13:36:58

Zielona Góra
Dziewczyny a robilyscie już badania na różyczkę ? Ja odebrałam wyniki i nie wiem o co chodzi , jeden wynik mam podwyższony i nie wiem jak to interpretować :/

p.S pokazałam wyniki siostrze która jest pielęgniarką mówi że jest ok to znaczy że byłam szczepiona przeciwko różyczce.

Bardziej martwię się o wyniki moczu (ciągle sikam) , mam pojedyncze bakterie w moczu i leukocytów 6 a do 5 jest norma:/ także na bank jakieś zakażenie. Wizytę mam dopiero w grudniu myślicie że mam zadzwonić do lekarza po jakieś leki ?

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-11-21 14:18 przez arichert1989.

manusia89 (offline)

21-11-2017 14:16:20

Małomice
Jaki masz wynik. Tak, ja robiłam, wsio ok u mnie. Podaj swoje wyniki w wiadomości prywatnej jeśli chcesz.

arichert1989 (offline)

21-11-2017 16:02:00

Zielona Góra
Manusia89 z różyczką już wszystko wiem smiling smiley teraz martwię się o pęcherz , latam z sikaniem jak najęta, miałam napisać maila do lekarki z wynikami moczu, wysłałam. Mam nadzieję że mi cos przepisze bo czuję że mam jakąś infekcję. Nawet podbrzusze mnie coś "tryka" i boję się że to pęcherz :/. Mam nadzieję że mojemu szkrabów nic nie będzie sad smiley

manusia89 (offline)

23-11-2017 14:56:39

Małomice
Niestety u mnie niezbyt ciekawie. Po krzywej wyniki wyszły następujące:
na czczo 85
po 1h 234
po 2g 191
To, że czeka mnie cukrzyca ciążowa to wiem, ale boję się, że będę musiała zacząć brać insulinę sad smiley

arichert1989 (offline)

23-11-2017 15:06:22

Zielona Góra
Kurcze nie dobrze może sama dieta plus jakieś tabsy wystarcza

Olenka91 (offline)

23-11-2017 20:16:12

Antolek
Manusia89 ale to dziwne, że na czczo masz cukier dobry, a po posiłku taki wysoki sad smiley Dał Ci gin skierowanie do diabetologa? Mierzyłaś sobie w domu może glukometrem?

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5304, Posty: 1349563, Użytkownicy: 73203.
Ostatnio dołączył/a organa.

Statystyki tego forum
Wątki: 793, Posty: 147619.