Planujące ciążę i bycie mamą 2017

Wysłane przez Oliwia28 

PaOla93 (offline)

04-05-2016 23:23:48

Zaborze
Chyba właśnie tak zrobię , najpierw takie badania ogólne i z tym do lekarza a jak będzie taka potrzeba zrobię więcej winking smiley
Pracuje od roku , niestety na studia nie po drodze winking smiley

glin_k (offline)

06-05-2016 10:46:21

Złotów
Pozdrowienia znad morzasmiling smiley pieknie swieci slonce. Kilka dni wolnego- ach nalezy sie kazdemu. smiling smiley. Ogolnie to ciagle pobolewa mnie brzuch. W zasadzie od czasu @. Troche sie martwie. Ale juz niebawem moja wizyta 17.05.. Mam nadzieje ze nic sie nie dzieje. Cokolwiek, co mogloby opoznic moje starania.

Oliwia28- ja tez mam dzialke na ROD. I lubie tam posiedziec. Po pracy lub wogole w weekend. Takze fajnie ze tez masz taki swoj azyl.

PaOla93- witam rowniez. Zrob badania wstepne, przede wszystkim wizyta u gin. I mysle ze oksmiling smiley moze jakis folik na jakis czas przed staraniami. Nie ma co przesadzac, jesli jestes na poczatku drogi. Na pewno bedzie dobrze i sprawnie ze staraniami. Trzymam kciuki.

Marpati- jak tam badanie cukru? smiling smiley co tam u Ciebie?

[link widoczny po zalogowaniu]

marpati (offline)

06-05-2016 13:53:22

Waterford
PaOla93 siemanko smiling smiley ktoś w podobnym wieku. Ja bym proponowała cytologie, morfologie (przynajmniej ja musiałam mieć to często, bo za mało czerwonych krwinek i przez całą ciąże żelazo żarłam) i TSH. Tarczyca paskudna sprawa, problemy z zajściem, utrzymaniem ciąży więc lepiej to wcześniej skontrolować smiling smiley

glin_k zrobiłam badanie, wyniki miały być dzisiaj, ale pójdę w poniedziałek, bo zawsze musze wziąć poprawkę na to co mówią. Z głupa zrobiłam hcg, bo się nadal 'ciążowo' czuje, a nóż widelec może jestem smiling smiley koleżanka miała okres normalnie w ciąży i dopiero w 5 mc się dowiedziała :/ najdziwniejsze że to jej 3 dziecko i niczego nie podejrzewała.

Oliwia28 zazdroszczę że tak szybko, ale staram się trzymać swojego planu i czekamy do końca lipca smiling smiley

Też dzisiaj na działeczkę się wybieramy, całe podwórko jest w odchodach psów (staram się kulturalnie napisać smiling smiley i strach mi małego puścić żeby nie zaczął się tym bawić.
A wczoraj mieliśmy mały wypadek. Moje nadpobudliwe dziecię biegło i zatrzymało się na futrynie. Guz na pół czoła, aż na pogotowiu wylądowaliśmy bo się bałam o niego, ale już jest ok. Macie jakiś pomysł żeby mu to szybciej zeszło? ALTACET jest powyżej 3 roku życia i mam obawy czy mu to dać. Dodatkowo gile z nosa i 3 wychodzą :/ Zawsze u babci mamy jakieś przygody.

Oliwia28 (offline)

06-05-2016 23:24:26

Warszawa
hej dziewczyny
znów dopadł mnie niedoczas i wredna @ hehe

w pracy umierałam z bólu a po pracy zrobiliśmy mega zakupy co by jutro mieć z głowy i móc tylko cieszyć się super pogodą na działeczcesmiling smiley
wróciliśmy 20.30 i zanim Ola wylądowała w łóżku była 22.00... jeszcze pranie wstawiłam.....

dziś sączę somersby kwiat bzu+limonkathe finger smiley

glink - zazdroszczę wypoczynku nad morzem. Ja mam babcię w Swinoujściu, może w lato uda nam się pojechać na kilka dni bo 2 lata nie byliśmy, a i babcia Oli nie widziała.....
a azyl mamy dzięki uporowi mojego meża....ja ie miałam przekonania, uważa łam że sens ma działka za Warszawą. W życiu bym nie przypuszczała że można odpoczywać w środku miasta!
Wpierw mieliśmy 300m teraz zamieniliśmy 300m na 600m (podwójna niepodzielona) na tym samym ROD. I jest super! wszstko zrobiliśmy po swojemu. mamy dużo terenu sielonego, część z drzewkami i krzewami, cześć uprawową....noi domeksmiling smiley

marpati - a w pogotowiu nic nie doradzili? my mamy altacet. jak było zdrzenie t od razu trzeba było zimnym nożem przyłożyć. a po czasie to nie wiem maść kasztanowa chyba tez jest na obrzęki ale od jakiego wieku to musisz sprawdzić. kiedyś ją mieliśmy

paola - mi nie po drodze to pracy w zawodzie - skńczyłam psychopedagogikę kreatywności a od 15 lat pracuję w firmie stomatologicznej grinning smiley

dziewczyny padam z nóg przez ten okres, jedyne pocieszenie że to początek nowego cyklu!!! a po nim za miesiąc staranka!!!!
spokojnej nocki!

PaOla93 (offline)

07-05-2016 10:29:17

Zaborze
Od poniedziałku zaczynam dzialać, umowie się na wizytę do ginekologa i koniecznie do stomatologa bo chce mieć pewność że wszystko ok. Moje siostry miały straszne problemy z zębami w ciąży a ja wolałabym tego uniknac. winking smiley
A tych ogródków to Wam strasznie zazdroszcze, ja mam tylko podworko, niby ładne zielone ale sąsiedzi nie do życia. A mam urlop do niedzieli winking smiley

Oliwia28 (offline)

08-05-2016 00:07:34

Warszawa
PaOla93 - my czekamy aż nam żywopłot wyrośnie odpowiednio wysoki bo póki co, to zero intymności, a sąsiedzi wiadomo - ciekawscy. Noi przechodnie.....
Za jakeieś 2 lata poczujemy się swobodnie hehe Mr. Green
to działaj, trzymam &&&

marpati (offline)

08-05-2016 13:37:58

Waterford
Ja tam mam sąsiadów tylko pro drugiej stornie 'ulicy', także można robić co się podoba smiling smiley
Siniak już schodzi, a raczej zmienia kolorki, ale wczoraj znowu się przewrócił i ma kreskę dodatkowo na czole :/ chyba zainwestuje w kask.
Co do zębów; mi mówiono, że to mit, ze się psują. Robią to cały czas, a ciąża nie jest jakiś ekstra czasem, że się pogarsza stan, poza tym nie ma przeciwskazań do leczenia, może jedynie słabsze znieczulenie. Ja byłam tylko na kontroli, ale robię to regularnie średnio 3-4 razy w roku. Problemem mogą być krwawiące dziąsła, ale są na to płyny, pasty i miękkie szczoteczki smiling smiley

glin_k (offline)

09-05-2016 12:03:42

Złotów
No i po wakacjachsmiling smiley dzis sprawdze moje zielsko na dzialce. I namowie meza na skoszenie. Wypadaloby wkoncu. Ja teoretycznie mam dni płodne. Kupilam test owu, i z ciekawosci chce sprawdzic czy to ten czas.
Ładnie dziś grzeje... Sprzatam a potem zmykam na maly spacer z pieskiem. Dzis ostatni dzien urlopu, takze korzystam.
Marpati- sama nie wiem jak to jest z tymi zebami. Ja kontrole mam 2x do roku. I to wszystko. Ostatnia w grudniu. Wiec specjalnie nic wiecej dzialac nie bede.
PaOla93- widze plan dzialania gotowy. To super. I tez trzymam kciuki. Daj znac czy wszystko oki.
Oliwia28- ja mam dzialke ktora caly czas urzadzamy. Kazdego roku cos. W tym roku zrobimy ladny chodniczek. Mam altane ale wyobraz sobie. Nigdy jeszcze nie nocowalam na dzialce. Tak wyszlo. Za to kazdego roku opowiadamy sobie ze w tym roku to juz na pewno zaliczymy noc na ROD. A z zielonego to głownie trawa i truskawki. Raczej wykorzystujemy to miejsce do odpoczynku i na grilla. jest to zdecydowanie moje miejsce. Mieszkam od dzialek okolo 400m. To jesli moge bywam na dzialce codziennie. Chociazby na spacer.
Dzis zrobie pierwsze w moim zyciu kluski ziemniaczane. Moj przysmak z dziecinstwa. Uwielbiam z twarogiem. Nie wiem co to bedzie w moim wykonaniu, ale co tam, sprobuje. smiling smiley

justynad (offline)

09-05-2016 15:48:55

Witam serdecznie smiling smiley

Chciałabym dołączyć do waszego grona, fakt faktem starania mamy w planach za parę miesięcy. Obecnie jestem mamą 3,5 miesięcznej córeczki o którą staraliśmy się dość długo więc z drugim szczęściem nie chcemy długo czekać smiling smiley

Pozdrawiam smiling smiley

Oliwia28 (offline)

09-05-2016 19:56:37

Warszawa
marpati - moja Olcia ma tak posiniaczone nóżki że szok. zupełnie jakby łobuzem jakims była hehe. jedne zejdą i drugie się pojawiają, a tu czas paradowania w sukieneczkach się zbliża no piekniethe finger smiley

glink - mój M to by choćby dziś mógł tam nocować, marzy mus ię poranna kawka na tarasieMr. Green nie mamy tylko kanalizacji i wody bieżącej...ale w sumie jakby człowiek raz się nie wykąpał to by nic się nie stało prawda?
my tą działkę mamy generalnie zrobioną, za miesiąc altanka przyjdzie. I ewentulanie huśtawkę taką dużą drewnianą chcemy Oli kupić....
Ale to nówka-sztuka - w zeszłym roku przenosiliśmy z działki 300metrów na 600metrówsmiling smiley wszystko robiliśmy od podstaw - była zarośnięta chwastami, zardzewiała porwana siatka, stara rozwalająca się chałupina....masakra trzeba było wszystko zdzierać, wyrwać sprzątnąć to wysypisko śmieci.... kupa roboty za nami..
to będzie nasz pierwszy sezon...
ale łącznie na tych ROD 5 sezon, jak Ola była mała to kupiliśmy tam pierwszą działkę. Zimą zawsze chodzimy na spacery, pięknie wyglądają ośnieżone alejki i działeczki....
dawaj znać czy owulka nadciągnęła!

justynad - witajsmiling smiley my staranka zaczynamy w następnym cyklusmiling smiley napisz kilka słów więcej co w życiu porabiaszsmiling smiley jak ma na imię Córcia?

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4508, Posty: 1120204, Użytkownicy: 69953.
Ostatnio dołączył/a Katrina3103.

Statystyki tego forum
Wątki: 254, Posty: 97481.