Planujące ciążę i bycie mamą 2017

Wysłane przez Oliwia28 

PaOla93 (offline)

07-05-2016 10:29:17

Zaborze
Od poniedziałku zaczynam dzialać, umowie się na wizytę do ginekologa i koniecznie do stomatologa bo chce mieć pewność że wszystko ok. Moje siostry miały straszne problemy z zębami w ciąży a ja wolałabym tego uniknac. winking smiley
A tych ogródków to Wam strasznie zazdroszcze, ja mam tylko podworko, niby ładne zielone ale sąsiedzi nie do życia. A mam urlop do niedzieli winking smiley

Oliwia28 (offline)

08-05-2016 00:07:34

Warszawa
PaOla93 - my czekamy aż nam żywopłot wyrośnie odpowiednio wysoki bo póki co, to zero intymności, a sąsiedzi wiadomo - ciekawscy. Noi przechodnie.....
Za jakeieś 2 lata poczujemy się swobodnie hehe Mr. Green
to działaj, trzymam &&&

[link widoczny po zalogowaniu]

marpati (offline)

08-05-2016 13:37:58

Waterford
Ja tam mam sąsiadów tylko pro drugiej stornie 'ulicy', także można robić co się podoba smiling smiley
Siniak już schodzi, a raczej zmienia kolorki, ale wczoraj znowu się przewrócił i ma kreskę dodatkowo na czole :/ chyba zainwestuje w kask.
Co do zębów; mi mówiono, że to mit, ze się psują. Robią to cały czas, a ciąża nie jest jakiś ekstra czasem, że się pogarsza stan, poza tym nie ma przeciwskazań do leczenia, może jedynie słabsze znieczulenie. Ja byłam tylko na kontroli, ale robię to regularnie średnio 3-4 razy w roku. Problemem mogą być krwawiące dziąsła, ale są na to płyny, pasty i miękkie szczoteczki smiling smiley

glin_k (offline)

09-05-2016 12:03:42

Złotów
No i po wakacjachsmiling smiley dzis sprawdze moje zielsko na dzialce. I namowie meza na skoszenie. Wypadaloby wkoncu. Ja teoretycznie mam dni płodne. Kupilam test owu, i z ciekawosci chce sprawdzic czy to ten czas.
Ładnie dziś grzeje... Sprzatam a potem zmykam na maly spacer z pieskiem. Dzis ostatni dzien urlopu, takze korzystam.
Marpati- sama nie wiem jak to jest z tymi zebami. Ja kontrole mam 2x do roku. I to wszystko. Ostatnia w grudniu. Wiec specjalnie nic wiecej dzialac nie bede.
PaOla93- widze plan dzialania gotowy. To super. I tez trzymam kciuki. Daj znac czy wszystko oki.
Oliwia28- ja mam dzialke ktora caly czas urzadzamy. Kazdego roku cos. W tym roku zrobimy ladny chodniczek. Mam altane ale wyobraz sobie. Nigdy jeszcze nie nocowalam na dzialce. Tak wyszlo. Za to kazdego roku opowiadamy sobie ze w tym roku to juz na pewno zaliczymy noc na ROD. A z zielonego to głownie trawa i truskawki. Raczej wykorzystujemy to miejsce do odpoczynku i na grilla. jest to zdecydowanie moje miejsce. Mieszkam od dzialek okolo 400m. To jesli moge bywam na dzialce codziennie. Chociazby na spacer.
Dzis zrobie pierwsze w moim zyciu kluski ziemniaczane. Moj przysmak z dziecinstwa. Uwielbiam z twarogiem. Nie wiem co to bedzie w moim wykonaniu, ale co tam, sprobuje. smiling smiley

justynad (offline)

09-05-2016 15:48:55

Witam serdecznie smiling smiley

Chciałabym dołączyć do waszego grona, fakt faktem starania mamy w planach za parę miesięcy. Obecnie jestem mamą 3,5 miesięcznej córeczki o którą staraliśmy się dość długo więc z drugim szczęściem nie chcemy długo czekać smiling smiley

Pozdrawiam smiling smiley

Oliwia28 (offline)

09-05-2016 19:56:37

Warszawa
marpati - moja Olcia ma tak posiniaczone nóżki że szok. zupełnie jakby łobuzem jakims była hehe. jedne zejdą i drugie się pojawiają, a tu czas paradowania w sukieneczkach się zbliża no piekniethe finger smiley

glink - mój M to by choćby dziś mógł tam nocować, marzy mus ię poranna kawka na tarasieMr. Green nie mamy tylko kanalizacji i wody bieżącej...ale w sumie jakby człowiek raz się nie wykąpał to by nic się nie stało prawda?
my tą działkę mamy generalnie zrobioną, za miesiąc altanka przyjdzie. I ewentulanie huśtawkę taką dużą drewnianą chcemy Oli kupić....
Ale to nówka-sztuka - w zeszłym roku przenosiliśmy z działki 300metrów na 600metrówsmiling smiley wszystko robiliśmy od podstaw - była zarośnięta chwastami, zardzewiała porwana siatka, stara rozwalająca się chałupina....masakra trzeba było wszystko zdzierać, wyrwać sprzątnąć to wysypisko śmieci.... kupa roboty za nami..
to będzie nasz pierwszy sezon...
ale łącznie na tych ROD 5 sezon, jak Ola była mała to kupiliśmy tam pierwszą działkę. Zimą zawsze chodzimy na spacery, pięknie wyglądają ośnieżone alejki i działeczki....
dawaj znać czy owulka nadciągnęła!

justynad - witajsmiling smiley my staranka zaczynamy w następnym cyklusmiling smiley napisz kilka słów więcej co w życiu porabiaszsmiling smiley jak ma na imię Córcia?

glin_k (offline)

09-05-2016 22:59:54

Złotów
Co do testu owu, jakaś taka mizerota ta moja druga kreska. Chyba musze powtórzyc test. Jutro lub pojutrze. Zobacze jak mnie natchniesmiling smiley

Oliwia28 (offline)

09-05-2016 23:03:39

Warszawa
glink - to owulka jeszcze przed Tobą... albo testy słabe, ja mam te z allegro i dopiero teraz czytam słabe opinie o ich wiarygodności...:/ ale trudno z testami czy bez damy radę jakośmłody rycerz

glin_k (offline)

11-05-2016 21:52:19

Złotów
No pewnie. Musimy dać rade. Dzis zrobilam drugi test, też beznadziejna ta kreska. A cos tam kłuje delikarnie wiec pomyslalam oho, trzeba zrobic test. No i maszsmiling smiley ale testy testami , nie ma co wariować. W zasadzie to czekam na wizyte u gina we wtorek. Moze znajdzie dla mnie jakis cudowny sposob. Staram sie wybic z glowy ze akurat w tym cyklu sie uda. Bo potem dostane na glowe jak bede czekac na ta @. Bedzie czy nie bedziesmiling smiley Swoja droga ja nie wiem jak to jest. Moja kuzynka, specjalnie sie nie starala i juz ma trojke dzieci...smiling smiley

Oliwia28 (offline)

11-05-2016 23:03:53

Warszawa
glink - ano tak to już jest że te, które pragną mocno i starają się z całych sił-nie mogą zajść, a niektóre przypadkiem, niechcący zachodzą......
a ilu dniowe masz cykle i który masz dc?
pamiętaj żeby nie robić z porannego moczu

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6062, Posty: 1185383, Użytkownicy: 68333.
Ostatnio dołączył/a agus1234.

Statystyki tego forum
Wątki: 238, Posty: 98087.