ciąża a choroby tarczycy (niedoczynność i nadczynność)

Wysłane przez beatrix 

beatrix (offline)

08-05-2013 22:11:53

niunia88 fajnie ze wrociłaś.waga sie nie przejmuj jedz duzo warzyw(salata,pomidory) tzreba chyba wiecej sie ruszać..ja zaczelam miesiac przed weselem (po swietach wielkanocnych)a teraz jzu z gorki bo pogoda i jest wiecej okazji do ruchu,czesto jezdzimy rowerem..wiec z górki.nic na sile im bardziej sie starasz tym gorzej wrzuc na luz a waga sama zacznie spadacwinking smiley
co do okresu,najlepiej idz z tym do gina mi okres wrocil po zakonczeniu karmienia i w miare regularnie wiec nie pomoge w tej kwestii.teraz jak biore tabletki dokladnie wiem kiedy bede miala wiec bez niespodzianek..
co do wozka i jedzenia to zceste zjawisko w moim otoczeniu.1.chyba musicie zdrowo sie odzywiac.skoro mala chce z Wami jesc.
2.moze je tam nie wygodnie a jezdzi w gondoli czy spacerówce?moze niewiele widzi a jest ciekawa świata?to jest akurat pewnewinking smiley
coz dzis ja wykapalam i odrobaczylam bo trzeba co kwartał ze wzgledu na synka bardzo tego pinuje,Rafkapowoli madrzeje i bedzie mozna sie za nia wziac,jest juz bardziej posłuszna i już sie tak nie rozprasza ..i nie mysli tylko o zabawie...a to juz coś.ale tzreba jeszcze duzo pracować.ma rok i 3mce ..jak jest okazja to biore ją na spacer, po marcowych rewelacjach musialam sie troche zdystansowac i odpoczac ale nie nakrecam sie wstepnie bedziemy zdawaly we wrzesniu,czesto z nia cwicze w terenie i przy innych psach (mam 2 swoje) oraz cwiczenia na skupienie na przewodniku,do niedawna walczylam tez z sierscia bo wypadala(sypała się) jej masowo i nawet nie moglybysmy chodzic do dzieciaków..
remek musi na razie sie cieszyc z psa,staram sie by mial czesty kontakt z innymi dziecmi i msle ze to musi mu na razie wystarczyć.

chcialabym znaleźc prace w branzy pedagogicznej aby mzona to jakos polaczyc.bo mozna.i tak mam obiecane zajecia w przedszkolu ale do tego daleka droga..

[link widoczny po zalogowaniu]

niunia88 (offline)

08-05-2013 23:25:17

bagillt
Wlasnie o to chodzi, ze waze ja w spacerowce i widzi wszystko w kolo. Ale jej sie podoba widok tylko z gory i na wozek patrzy z pod byka. Nawet wiele zabawek nie pomaga.. A raczej jemy zdrowo, zupki mamusi jej smakuja, sosik z ziemniaczkami tez lubi. Napewno chetniej jej niz z tych sloiczkow. Za to mleko jest be i koniec pierwszy lyk i placz jakby miala pretensje co ja jej smie tu dawac. Ja mam owczarka niemieckiego, suczke. Wczesniej Laura nie interesowala sie nia a teraz juz wzrokiem za nia bladzi. A ta biedna czasami nie wie jak sie zachowac... tu chce ja lizac tu jej nie pozwalaja... Fajnie by bylo jak by Ci to przeczkole wypalilo...

olivia87 (offline)

09-05-2013 13:39:03

Szczecin
niunia88 nie biorę zadnych leków na tarczycę (gdy byłam w grudniu u lekarza to TSH miałam 2,3 i uzanał,że nie trzeba)

beatrix odebrałam dzisiaj wynki sad smiley i jestem troche zszokowana i zasmucona
oto one:

TSH 4,82
FT3 2,86
FT4 0,92
antyTPO 37,50

i nie wiem co teraz o tym wszystkim myśleć... najbardziej martwi mnie to TSH prawie na granicy i antyTPO

umówiłam się do endo i czekać i dzaiłać tylko mi pozostało :/

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-09 13:41 przez olivia87.

niunia88 (offline)

09-05-2013 15:41:08

bagillt
Olivia bardzo dziwi mnie fakt, ze nie bierzesz zadnych lekow. Moim zdanie dlatego wlasnie wyniki sie pogorszyly. Leki na tarczyce sie bierze caly czas po to aby utrzymac ten hormon w normie. Zmienia sie tylko dawki. A juz zwlaszcza bardzo wazne jest w cizay by wszystkie wyniki byly w normie

olivia87 (offline)

09-05-2013 16:43:17

Szczecin
niunia88 czyli przy TSH 2,3 juz powinnam brac leki? ehhh no nic innego mi nie pozostało jak isc do endo i już

niunia88 (offline)

09-05-2013 18:20:57

bagillt
Olivia jesli masz problemy z tarczyca to nie wazne czy masz wynik 2,3 czy 5. Leki bierzesz caly czas zmieniaja sie dawki. Chodzi o to aby dawka byla tak dorana by wlasnie wyniki byly caly czas w normie. Koniecznie wybierz sie endo. Te wyniki sa wazne zwlaszcza pod czas ciazy. Od tego zalezy rozwoj malenstwa

beatrix (offline)

10-05-2013 08:36:48

olivka niunia ma racje ja biore codziennie nadczo i dozywotnio ale taki problem to nie problem autyrox nie jest znow taki drogi,lekarz musi Ci dostosowac dawke do wyników i musi Cie obejrzeć.nie mozesz sobie brac jak Ci sie podoba i kiedy Ci sie podoba to poważna sprawa. to zagraza zyciu dziecka i mozesz poronić itd. duze masz to TSH tj i ja ale teraz tez zmienila mi dawki i powinno być dobrze.

niunia 88 tylko pamietaj ze mimo wszystko zawsze musisz pilnowac psa w obecnosci Laury bo owczarki maja z reguły niski prog tolerancji na ból(cierpliwosc),maja sklonnosc do obrony swego terytorium(miski,poslania)nawet jesli sa lagodne to moga chwycic za raczke jesli sie cos nie spodoba.nawet najlagodniejszy golden czy lab tez moze stracic cierpliowosc jesli pozwala sie za dużo. pies bedzie dobrym rozwiazaniem kiedy bedzie raczkowac,bedzie miala za kim podązac(duza motywacja)i odrobaczaj co kwartał to drogie nie jest, a zapewniasz bezpieczenstwo sobie i dziecku..
a co do spacerówki wozisz ja przodem czy tylem do siebie?co do jedzenia jak tylko chce i nic jej po tym nie jest to niech je..nacykałas jej tych fotek,a Ty gdzie?
wczorajszy cyrk udał sie nam znakomicie remek mial wejscie za free.wprawdzie zwierzat bylo niewiele ale jak na 1 raz.wystarczy.

niunia88 (offline)

10-05-2013 13:09:36

bagillt
Kochana ja uwielbiam robic Laurze zdjecia, ale nie nawidze jak ktos robi mi ( no w ciazy mam pare zrobionych, na pamiatke z tym ogromnym brzuszyskiem, a wielka to ja bylam winking smiley ) Pilnujemy i odrobaczywiamy ja co kwartal, tak samo jak szczepien pilnujemy. Ona jest bardzo cierpliwa, ale ograniczone zaufanie jest. W koncu to tylko zwierze. Przychodzi i wklada jej pyszcze do wozka. Jak Laura byla malenka i plakala to to siedziala pod drzwiami piszczala i lapa skrobala zeby ja wpuscic. A w wozku woze ja wlasnie przodem, zeby mogla sie juz rozgladac w kolo, ale to tez nie jest rozwiazanie. Chociaz, zebym tylko nie zapeszyla ostatnio zaczyna dluze siedziec. My dzis pomimo deszczu wybralysmy sie na zakupy. Oczywiscie poszalalysmy i wszystko co wzielysmy to wydalysmy. Super ze cyrk okazal sie swietna zabawa, my na taka rozrywke musimy jeszcze troszke poczekac, a szkoda, bo sama bym sie z checia wybrala

beatrix (offline)

11-05-2013 14:45:22

niunia88 no remek na styk na ten cyrk..bo pod koniec juz wszystkie dzieciaki były zmeczone rownież te starsze.
a to w Anglii teraz jestes tak?twoj maz pracuje a Ty szalejesz?smiling smileyi odkupujesz córcie?czy siebie tez??wracacie wogole do Polski czy zostajecie tam na stałe?jesli moge wiedziec..

niunia88 (offline)

12-05-2013 22:46:31

bagillt
Ja narazie ciagle jestem w PL jakos ciezko mi sie zebrac, aby tam leciec. Ale juz powoli musze zaczac konkretnie myslec o dacie wylotu. Przylecialam do Pl na samym poczatku ciazy, w sumie jak sie tylko dowiedzialam. Wiedzialam, ze to bedzie trudna ciaza i ze w UK nie mam szans donosic dziecka. A pozniej nie dostalam zgody na lot, a samochodem to bylo za duze ryzyko. I tak zostalam do dzis. Naszczescie porod byl rodzinny, no prawie, do momentu gdy nie padlo haslo cesarka. Moj pracuje, a my z Lauruska szalejemy, narazie w sumie bardziej ja rozpieszczam bo u siebie czekam na powrot wagi. A nie mam zamiaru zostac w Uk na stale, ale troszke chce tam jeszcze posiedziec. Tak zeby chociaz Laura lykla troche jezyka

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5064, Posty: 1243969, Użytkownicy: 72439.
Ostatnio dołączył/a darciaa12.

Statystyki tego forum
Wątki: 338, Posty: 104097.