ciąża a choroby tarczycy (niedoczynność i nadczynność)

Wysłane przez beatrix 

beatrix (offline)

13-09-2012 13:49:06

enni dzieki, powiem ze dorecze nastepnym razem,a jak tam Twoje dzieciaki,moj przeziebiony wkurza mnie bo spac nie moze przez katar a bez smoczka nie chcesad smileyale jakis go uglaskałam i śpi od 12stej.w takie dni to mi sie odechciewa dzieci..i psa też. wkurza mnie wszystko ale tylko dzis chyba przez tą pogodę i nadchodzący okres..
siedzenie w domu mnie meczysad smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

enni (offline)

14-09-2012 09:35:47

U nas ok...tfu tfu..no katar u dziecka to brzmi jak katastrofa..sad smiley próbowałas quixx spray do nosa-na-katar-woda-morska ..jest dobry ,bardziej udraznia niz inne wody...bynajmniej u nas sie sprawdza...tak jak dziecko da popalic to sie odechciewa...ale jak jest ok .to szybko zapominasz smiling smiley
Starsze pomykaja do szkoły ,potem lekcje ,pomiedzy tym wszystkim sprzatanie i lekcje oraz Agniesia smiling smiley uff czasem wymiekam....no ale na szczescie powoli z usypianiem wraca do normy i zasypia koło 21..i stopniowo bede skracała.

beatrix (offline)

14-09-2012 15:09:20

enni a to ta najmlosza usypiasz czy sama zasypia? moj na noc sam zasypia choc dzieje sie to o21.a w dzien trzeba go uglaskać,dziś juz lepiej. do tego pogoda się poprawiła wiec moze uda nam sie zorganizowac jakis spacerek,na razie czekam az wstanie bo spi juz 3godz i konca nie widać(choc moze uda mi sie jeszcz pranie powiesić?)ostatnio musialam wziac sie za zwierza, bo już zaczela dzialac mi na nerwy..na smyczy zrobila się masakryczna, gryzie przedmioty..:/jakrazie kupilam akyszek i jak remek spi to ucze chodzenia na smyczy i innych rzeczy.

grejfrutowa (offline)

28-09-2012 21:46:32

Jelcz-Laskowice
Witajcie, jestem tutaj nowa i nie bardzo wiem gdzie się przywitać. Mam na imię Aśka i jestem mamą 3 letniego Łukasza.
Długo szukałam jakiegoś wsparcia, aż trafiłam tutaj. Dokładnie tydzień temu dowiedziałam się, że mam niedoczynność tarczycy. Od tamtej pory biorę Eurythox n25. Niestety w Wigilię 2011 roku poroniłam w 6 tyg, teraz zaczynam wiązać fakty, że to może być właśnie przez tarczycę. Od tamtej pory nie mogę zajść w ciążę ;( Tyle ile testów ciążowych zrobiłam w przeciągu tych 9 miesięcy to chyba nikt nie zrobił przez 2 lata. Z każdą przesuniętą miesiączką miałam nadzieję, że się udało, ale jak zwykle było rozczarowanie i nie tylko z mojej strony. Tak bardzo chcemy mieć drugie dziecko. Lekarka dała nadzieję, że pod koniec października będę mogła zajść w ciążę. Nie wiem co mam robić, mam deprechę totalną sad smiley

beatrix (offline)

02-10-2012 13:22:24

grejpfrutowa witam,przykro mi z powodu poronień mozliwe ze jest to wina niedoczynności,ale się nie poddawaj!smiling smiley
caly czas chodzisz do tego samego ginekologa?kto Ci to stwierdził gin czy endokrynolog?synek zdrowy?ile bierzesz eutyroxu? ja 125/150mg zalezy jak mi lekarka ustali,zalezy od wyniku tsh itd.to ile wynosi u Ciebie tsh?
moze trzeba zwiekszyć dawkę,jak sie wogole czujesz fizycznie? bo psychicznie moge sie domyśleć..dobra dawka eutyroxu na poczatku ciazy ma olbrzymie znaczenie dlatego polecialam do mojej lekarki tuż po testach a zrobilam 2 dla pewnosci jak spoznial mi sie okres pierwszy po 5 dniach od spdziewanego okresu drugi 2dni pozniej,co ciekawe lekarka (endo)zrobila mi betę i wg niej nie bylo ciazy(sobota)a w pon poszlam na usg i byl koniec5tyg..
ja mam 2latka, ale na razie sobie dałam spokój z ciążami..wczesniej nie bylam w ciazy no i pozniej tez nie, teraz biore cilest mam nadzieje ze nie bede miala z tego tytulu powiklan i jakos za te 2lata zajde w ciaze..nie spieszy mi się

myszka12151919 (offline)

02-10-2012 20:36:58

Puck
HEJ DZIEWCZYNY

Zajrzalam na watek bo rowniez mam niedoczynnosc tarczycy.
Przez niewiedze stracilam pierwsza ciaze.
Na druga musialam sie przygotowac i sie udalo.
Obecnie jestem mama slodkiej Sabinki smiling smiley
Niestety jest podejrzenie,ze odzidziczyla po mnie to "paskudztwo",poki co tsh w normie,a jutro konsultacja z lekarzem i przed nami jeszcze wizyta u endokrynologa dzieciecego.
Pozdrawiam smiling smiley

beatrix (offline)

02-10-2012 22:17:18

myszka trzymam kciuki zeby Sabinka byla zdrowa,przy dobrze kontrolowanych hormonach oraz eutyroxie powinno być ok,sa rzeczy gorsze..a to badania przesiewowe coś wykazały czy jakieś konkretne objawy(np.przedłużająca się żołtaczka)?

maadziiaa (offline)

07-10-2012 21:29:52

Witamsmiling smiley
To i ja dołączam do Was.
Niedoczynność leczoną mam od 2010 przy czym sięgając pamięcią wstecz mam ją na pewno od 2004 roku już.
Lekarz rodzinny robił mi kilka razy USG ale nigdy badań krwi, aż zmieniłam lekarza i się uparłam, że przecież coś musi być nie tak, że tyle śpię, że jestem nie przytomna, że waga sama robi co chce no i bach znaleźli jestem od początku na dawce 50 eutyroxu, w polsce mialam cały czas ok. 4 przy normie (o ile dobrze pamiętam 0,2-4,5) ale dalej źle się czułam, od kiedy jestem na wyspach to miałam w zeszłym roku 2,5 w styczniu tego roku 1,7 i od tamtej pory nie byłam na kontroli, wybieram się w najbliższym czasie, bo jestem taka leniwa, że szok a włosów to już mam tyle co kot napłakał a takie piękne i grube byłysad smiley

3tyg temu odstawiłam pigułki antykoncepcyjne, w celu wydania na świat potomkasmiling smiley. no i zobaczymy jak to pójdzie, póki co dzis 13sty dzień cyklu, staranka były wczoraj i dziś, i dziś kłucie jajniczka było, a teraz te 2tyg do dnia spodziewanego okresu to ja nie wiem jak wytrzymam, te pierwsze oczekiwania są baaardzo emocjonującesmiling smiley tym bardziej ze mój Lubi już mi mówi "Kocham Was" a ja nie chce się nastawiać ale jakoś tak ciężko tego nie robić.
I właśnie szukałam jakie są statystyki starań i trafiłam tutajsmiling smiley

Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-07 21:31 przez maadziiaa.

grejfrutowa (offline)

08-10-2012 20:14:52

Jelcz-Laskowice
beatrix przepraszam, że tak późno odpisuję. Tak, chodzę cały czas do tego samego ginekologa, a stwierdził to hmm lekarz rodzinny, a potem endokrynolog. Kiedyś siostra mi podsunęła myśl, że może mam problemy z tarczycą skoro nie mogę zajść w ciążę. Powiązałam objawy z opisem choroby i poszłam zrobić badanie z krwi. Okazało się, że mam trochę za dużo i lekarz pierwszego kontaktu wysłał mnie do specjalisty. Dostałam Eurythox dawka 25 raz dziennie na czczo po 1,5 tabletki. Synek jest zdrowy. Urodził się 3 lata temu. U mnie wynik tsh wynosi 4,78 przy górnej normie 4,20. Fizycznie jak się czuję? Hmm jestem cała obolała. Mam totalne zmęczenie organizmu jak przy jakiejś grypie, a w dodatku te zaparcia i bóle głowy. Teraz jak zaczęłam brać tabletki, a biorę je 2 tyg, już trochę mi lepiej. Ból głowy trochę przeszedł(w dodatku mam migreny po porodzie), zmęczenie i senność mniej dają się we znaki, nerwy i deprecha hmm i tutaj jest trochę lepiej. Potrafię już zapanować nad sobą, bo wcześniej to bez kija nie podchodź. Czasami przypomina mi się sytuacja na 2 dni przed poronieniem. Wyłam jak widziałam w tv reklamę jak ojciec z dzieckiem się bawi albo przyjaciółki tańczą. Zostały tylko te cholerne zaparcia sad smiley Czasami mam wrażenie, że za dużo włosów mi się sypie, ale to chyba już moje urojenie.

beatrix (offline)

08-10-2012 21:44:15

madzia witaj napisz o sobie coś więcej? musisz się kontrolować i badać poziomy bo jesli dostaniesz dobre dawki eutyroxu z ciaza nie powinno być problemu inaczej poronisz jak koleżanka ponizej,powiem Wam ze swego czasu nie znalam az tak bardzo powagi sytuacji (ze z powodu niedoczynnosci mogą dziać się takie rzeczy)i w moim przypadku to moze lepiej choc jakoś nie mam tendencji do zamartwiania się.zawsze jakos staram się być dobrej myśli bo wiem ze rozmyslanie i nakrecanie sie nic mi nie pomoze, jedynie pogorszy humor..a lepiej miec dobrysmiling smiley
ja trafilam na to forum jakoś w 5mcu ciąży,czytalam co się rozwija w konkretnych tygodniach a potem weszlam na ciezarne mamusie ,potem na swoj miesiac porodu poczytalam i też napisałamsmiling smileymamusia lipcowa2010smiling smiley
grejpfrutowa dzieki za zaproszeniewinking smileyjesli mzoesz napisać to ile masz lat?
ja tez zawsze mialam tsh w górnej granicy i biore tj pisałam.a propo włosów mi tez wychodzą i to nie są urojenia, a paznokci nie jestem w stanie zapuscic co ktoryś urośnie to się łamie zy byle okazji,pomimo rozmaitych witaminek czy supelemntów, wlosy mam geste i ladne (ponoc) takze cierpie na zaparcia ale jakos tak sie stalo ze kawa dziala na mnie oczyszczającowinking smiley rozpuszczalna(jaka by nie byla),a juz z ekspresu to wogole, im mocniejsza tym szybszy efekt..wyobraź sobie ze po porodzie dopiero 6-7dnia się wypróżniłam..!!! zwykle3-4dni:/ surop lactulosum jest do niczego te całe jogurciki pt aktivia równiez.ja musialam zmienic tabletki anty bo przy kontracepcie to zołądek chcialo mi wywrócic na lewą stronę ,nerwowa bylam a agresja pare dni przed okresem nieziemska, drazniło mnie wszystko, zmienilam tabletki i jest nieco lepiej,asequrelli nie kupuj winking smileygin mi mowil ze oslabia antykoncepcje, a melisy przy anty nie powinno się pic

Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5143, Posty: 1271732, Użytkownicy: 72682.
Ostatnio dołączył/a Matysia13.

Statystyki tego forum
Wątki: 340, Posty: 108199.