Przesądy na temat ciąży - wasze zdanie

Wysłane przez Molly 

maja79 (offline)

07-01-2012 20:22:24

Stargard Szczeciński
Witam smiling smiley ja jestem teraz w 26 tgc.i juz kupilismy z mezem wozek,ciuszkow troszke mamy bo dostalismy i tez nie wierze w zabobony,tez chcemy kupic wczesniej potrzebne rzeczy bo na ostatnia chwile sama zreszta wiesz jak to jest.Lozeczka nie kupujemy bo siostra odda,ale narazie nie stawiamy tylko ze wzgledu na to ze mamy male mieszkanie i nie chcemy gracic,no chyba ze uda nam sie przed porodem znalezc wieksze lokum.jedno mnie tylko martwi bo od 2 dni slabo czuje ruchy maluszka,z polozna mam wizyte dopiero za tydzien,no i za tydzien tez lece do Polski na wizyte do mojego lekarza,bo tutaj polozne nie maja takiego pojecia o ciazy jak lekarz w Polsce,jak nie zapytasz,to sama nic nie powie,nawet krwi nie potrafia pobrac.Pozdrawiam serdecznie .

wiki1408 (offline)

09-01-2012 12:59:52

Stargard
Witajciesmiling smiley Wcześniej pytałam o te zabobony jakoś w nie nie wierzyłam ale coś we mnie troszkę się bało.Teraz im bliżej końca ciąży jestem spokojniejsza a ciuszki zaczęłam kupować od szóstego miesiąca z tego względu że wcześniej nie maiłam ich gdzie trzymać aż w końcu kupiliśmy dużą szafę i tam kompletuję wszystko, ale teraz dostałam sporo ciuszków i niestety musimy dokupić małą komodę na drobiazgi maluszkasmiling smiley Łóżeczka na razie nie kupuję bo nie potrzebnie będzie się kurzyło kupię bliżej końca lutego a wózek w połowie marca ze względu małego mieszkanka i małego pokoiku dla maluszka po co teraz , a poza tym po co teraz wózek skoro i tak będzie stał a gwarancja będzie już leciała.Z resztą każdy robi jak uważa i to indywidualna sprawa każdej osoby. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie, nie dajmy się zwariowaćsmiling smiley)))smiling bouncing smiley

renia123mala (offline)

09-01-2012 14:16:49

Turek
Ja będąc w ciazy pierwszej nasłuchałam sie tak zwanych dobrych rad od osób życzliwych. I wiem ze kto wierzy w gusła temu d...uschła. Ale poważnie, nie wolno:
- robić na drutach, szydełku - wada serca.
- nosić krutkich bluzeczek z odsłoniętym kawałkiem brzuszka - przeziębi się maluszka.
- dziewczynka zabiera urodę mamusi.
- odstający pepek na chłopczykja.
- nie wolno zarzywać kompieli w wannie - grozi chorobami.
- jeść orzechów laskowych, włoskich, wszelakich - grozi alergiami w ciaży.
- nosić stringów - przeziebi się przydatki.
- wieszać, wznosić ręce ku górze - grozi poronieniu.
-nie wolno opasać się paskiem, łańcuszkiem - grozi że dziecko będzie owinięte pepowiną.
- kiedy się kobieta w ciazy oparzy nie wolno się dotykać inaczej maleńki będzie miał znamię.
A tak w ogóle same bzdety...myślę że trzeba łamać tabu.

www.suwaczki.com/][/url]
www.suwaczki.com/][/url]
Gabriel naszsmiling smiley

Mam roczek
Mam dwa latka

renia123mala (offline)

10-01-2012 18:34:07

Turek
:joliecouette:To prawda ze paznokci raczej nie każą miec pomalowanych do porodu, sama na biegu zmywałam przed samą cesarkąsmiling smiley I nigdy wiecej tego błedu nie popełnie , obiecujęsmiling smiley:bebe::bebe:

www.suwaczki.com/][/url]
www.suwaczki.com/][/url]
Gabriel naszsmiling smiley

Mam roczek
Mam dwa latka

GusiuNesta (offline)

19-01-2012 16:34:11

Sieradz
Ja też nie wierzę w takie przesądy, chyba, że mają poparcie medyczne, jak np. to, że nie wolno brać ciepłych kąpieli. Aczkolwiek śmieję się z tego, że córeczka urodę mi zabiera winking smiley ale to tylko tak w żartach smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu]

makasia (offline)

25-01-2012 03:36:42

Dzierżoniów
Zupełnie w to nie wierzymy, bzdury! =)

aziza (offline)

28-01-2012 21:18:56

stok
O tym szydełkowaniu nie słyszałam, a pół ciąży coś dłubałam bo bardzo lubię.
Rozum mi mówi, że nie ma co wierzyć w jakieś głupoty a jednak przesądy na mnie działają - niektóre.
Bałam się od razu kupować rzeczy dla malucha, właśnie dlatego, że jakby poszło coś nie tak to trudniej by było się z tym pogodzić. Zaczęłam w 6 miesiącu bo już nie mogłam się powstrzymać.

A moja teściowa kazała mi rozgnieść między kolanami jajko przed wyjazdem na porodówke żeby mieć lekki poród - nie zrobiłam tego i miałam cesarkę - w sumie ciężko nie było.
Mama i ciocia obie twierdziły, że urodzi się chłopak - podobno wskazywał na to kształt brzucha. Ale urodziła się dziewczynka, pomimo wypukłego pępka.

Każda z nas boi się żeby nie zaszkodzić maleństwu a takie przesądy i gadanie działają na wyobraźnie niektórych - niestety moją też.
Nie dajmy się jednak zwariowaćsmiling smiley

karolciac11 (offline)

08-05-2012 21:31:28

Lubraniec
ja nie wierze w przesady zadne.....wiadomo nieraz moze sie cos zdarzyc ale to nie znaczy ze cos zrobilysmy nie tak jak przesad przykazuje.

dziadova (offline)

09-05-2012 10:59:59

Katowice
Osobiście wyznaję zasadę, że za każdy przesąd należy się solidny kop w dupsko, jak i za większość bezsensownego paplania. Jakieś nadnaturalne stężenie ,,guślarzy" zdarzyło mi się w pracy, ale teraz działam już w domu smiling smiley Całe szczęście nie mam za wiele przesądnych osób w rodzinie, uffff, jako razowego choleryka doprowadzałoby mnie to do białej gorączki. Wprawdzie moja teściowa zna guseł sporo, ale trafił się im całkiem światły proboszcz, który kilka razy w roku opieprza przesądnych z ambony i zaczęła się wstydzić o tym gadać zamiast czuć dumę ;P

AnimaVilis (offline)

23-05-2012 22:27:15

Gliwice
Wquwiają mnie przesądy, teściowie, znajomi i wszyscy, którzy "dobrze mi radzą".. najlepiej wtedy byłoby zamknąć się w domu i przywiązać do łóżka i czekać na rozwiązanie.. smiling smiley

Nie wierzę w czarne koty, drabiny, przesady ciążowe, itd..

Prosimy o kliknięcia:

Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5104, Posty: 1260838, Użytkownicy: 72553.
Ostatnio dołączył/a marchewkacarrot.

Statystyki tego forum
Wątki: 245, Posty: 2634.