Przesądy na temat ciąży - wasze zdanie

Wysłane przez Molly 

Alison (offline)

29-09-2010 23:47:33

Oświęcim
Sympatyczna ha ha ha mam nadzieję, że nie swoje czoło trzeba oblizać grinning smiley Popluć, zaklepać, odpukać itp przecież człowiek to by wciąż tylko jakieś uroki odczyniał. Masakra. Sympatyczna po twoim przykładzie śpię spokojnie. Na Wiki uroku nie rzucono bo nie płacze winking smiley Ech.. te gusła.

[link widoczny po zalogowaniu]

tajna (offline)

18-10-2010 16:23:34

Elbląg
Niesamowite... istne szaleństwo z tymi przesądami... Niestety takim piętnem został obarczony mój mąż... przypuszczam że to zasługa mojej teściowej... swoją drogą bardzo wierzącej i kochanej kobiety... nie mam pojęcia skąd u niej te "ludowe mądrości".... ale taki sposób myślenia doprowadza mnie do szału...
Ostatnio przechodziliśmy z mężem obok sklepu z łóżeczkami. Weszliśmy żeby się rozejrzeć, zorientować w cenach, pomarzyć... nie żeby zaraz kupować... teraz jestem dopiero w 9 tygodniu ciąży... wtedy to pewnie był jakiś 6 tydzień... weszliśmy po prostu żeby wiedzieć jakie są możliwości... z resztą jak nie byłam w ciąży to też przecież w życiu bywałam w takich sklepach i marzyłam sobie jakie to cudeńko bym nabyła dla własnego dziecka. Gdy powiedzieliśmy o tym mojej teściowej stwierdziła "przecież to za wcześnie"...
... gdy zadzwoniła moja babcia, że ma przygotowany dla mnie zestaw ciuszków itp. po moim chrześniaku i że chciałaby abym to odebrała... mój mąż rozbrajająco stwierdził... "przecież to za wcześnie" a gdy byliśmy u babci i przeglądaliśmy te ciuszki to powiedział że "będziemy musieli jeszcze na łóżeczko coś czerwonego przywiązać"... pierwszy raz mnie w życiu tak zaskoczył...
ludzie... jakie "za wcześnie"... do diaska... przecież jestem w ciąży... tak czy nie... jakbym nie była to może przekazywanie ciuszków można by uznać za niezasadne... bo może komu innemu posłużą... jestem w ciąży i chcę się z tego cieszyć... jeszcze co prawda nic nie kupiłam, ale planuję robić zakupy stopniowo.... przecież zgodnie z tymi przesądami pierwsze noce musielibyśmy nago sypiać z dzieckiem najlepiej chyba na dywanie no i na pierwszy spacerek to przemaszerujemy nagusieńcy jak pan Bóg nas stworzył... żeby kupić wyprawkę smiling smiley tylko nie wiem do czego na te pierwsze noce te czerwone coś przywiążemy...
istne szaleństwo...

goya1988 (offline)

03-11-2010 13:04:49

Witam serdecznie!!

My z mężem przesądom mówimy jednoznaczne i kategoryczne NIEEE!!
Nawet planując ślub nie kierowaliśmy się tymi pierdołami które to muszą być spełnione jak miesiąc z literką 'r' czy sobota....

Ubranka zaczęłam oglądać jak już staraliśmy się o dziecko i nie mam z tego powodu do siebie żalu. Łóżeczko mamy od 2 miesięcy a wózek jest już zamówiony... Na szczęście mnie rodzina nie obsypuje 'dobrymi radami' z gatunku tych PRZESĄDÓW'.

Mama mnie zaskoczyła, gdy rozmawiałyśmy o chrzestnej - ma nią być moja siostra która ma termin 2 miesiące po mnie... a przesąd mówi, że kobieta w ciąży nie może być chrzestną bo coś się z dziećmi dziać będzie :/ no masakra... co wy o tym sądzicie?

esflores (offline)

05-11-2010 05:36:03

Kraków
Ja przed slubem tez sie nie przejmowalam przesadami, teraz w ciazy tez nie dam sie zwariowac. Pierwszego ciuszka kupilam juz w 2 miesiacu ciazy, teraz pol wyprawki juz jest w domu smiling smiley i ciesze sie ze juz cos mam i nie bede musiala latac za wszystkim w ostatnim miesiacy ciazy winking smiley

Majowe dzieciaczki [link widoczny po zalogowaniu]

easyrider (offline)

10-11-2010 22:43:52

moja żona też strasznie panikuje na temat wszystkich przesądów. Obecnie jest w 25 tygodniu, miała nie kupować ubranek dla dzidziusia ale nie może sie powstrzymaćradość po prostu sprawia jej to radość .Ja uważam że z tymi zabobonami to lekka przesada, co ma być to będzie i na niektóre rzeczy nie ma się wpływu spinning smiley sticking its tongue out

[link widoczny po zalogowaniu][link widoczny po zalogowaniu]

alebazi (offline)

25-11-2010 21:16:31

Raciborz, München
mozna sie posmiac z niektorych...hihi
no ale duzo w nie wiezy i zawszwe powtarza
ja nie wierze - zwariowalabym chby jak mialabym ich sluchacsmiling smiley

Aga2606 (offline)

01-12-2010 13:03:40

Hej dziewczyny.Ja też raczej do przesądnych nie należe ale jak jednak nie krórych rzeczy nie robie...a może sie sprawdzi...Ale to sie przyczyniło po pierwszym poronieniu.Jak zaszłam w ciaży oczywiście z radości sie cieszyłam i wszystkim powiedziałam i doszłam do 9tyg i poronilam.Teściowa powiedziała że to dlatego że sie chwaliłam.....No to teraz ponownie jestem w ciąży już ponad 10tyg i dopiero teraz powiedziałam rodzinie.mam dużo ciuszków po pierwszym dziecku i też rodzina mówi oddaj gdzies albo schowaj u innej rodziny żeby w domu nie leżało i nie zapeszyło...ale po co i komu mam oddawać tyle rzeczy...Także pszesądy są śmieszne ale czasami warto być ostrożnym smiling smiley Pozdrawiam

asienka349 (offline)

09-12-2010 11:40:37

Opole
smiling smiley ale się usmiałam ;D
Najlepszy przesą to z zgagą winking smiley nie słyszałam go winking smiley
Ja mam jeszcze inny ,że jak na boso się chodzi to zielone wody będą tak mi teściowa krzyczy jak mnie widzi bez kapci winking smiley

jowita (offline)

10-12-2010 23:08:39

Lublin
Okej,a co powiecie na to?
Sposób na kolkę mojej teściowej!!!!
Wbij jajko do szklanki i postaw na noszonym ubranku!!!!!!!!!!!!! Myślałam,że padnę jak to zobaczyłam!!!!!!!!

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

atusia1992 (offline)

14-12-2010 19:45:54

Swarzędz
haha te przesądy są niektóre naprawdę zabawne grinning smiley z jednej strony w nie wierze bo pierwszą ciąże straciłam sad smiley ale z drugiej po co sobie nimi zaprzątać głowę;-) jestem w 16 tyg ;-) niedługo bratowa przywiezie mi ciuszki dla mojej córki smiling smiley
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5087, Posty: 1252287, Użytkownicy: 72498.
Ostatnio dołączył/a Mamassita.

Statystyki tego forum
Wątki: 244, Posty: 2629.