Przesądy na temat ciąży - wasze zdanie

Wysłane przez Molly 

monia02 (offline)

13-09-2010 09:27:11

Nie ma co wierzyć w te przesądy, trzeba regularnie odwiedzać ginekologa i tyle. smiling smiley
[link widoczny po zalogowaniu]

Anuszka2106 (offline)

14-09-2010 07:37:25

hahah to się pośmiałam. moja ciąża też się nie obyła bez rad i głupich totalnie guseł, dla mnie ubaw pierwsza klasa, właśnie z tym nie patrzeniem na chorych, na uważanie przed ogniem, ja też jestem zdania że to co się dzieje to na pewno nie wynik przesądów a po prostu życie..

oka82 (offline)

22-09-2010 17:26:24

Kraśnik
Witam ja się przesądami nie stresowałam i nie stresuje.Jakoś w to wszystko nie wierzę bo przecież co ma być to będzie bez względu na jakieś zabobony.

[blog.ebobas.pl]

[link widoczny po zalogowaniu]~

martynaczw (offline)

23-09-2010 17:09:13

Człuchów
Ale się pośmiałamgrinning smiley
nie jedz tego , nie rób tamtego to najlepiej tylko leżeć pić wode i jesć suchy chleb heh.
Ja jak dotąd znałam tylko ten przesąd z linkami, no i że trzeba coś czerwonego na wózku i łóżeczku przyuczepićsmiling smiley
A ciuszki i dużo rzeczy kupionych miałam już w 10 tygodniu ciąży i jakos niunka rozwija się dopbrzesmiling smiley

TackaBezWacka (offline)

24-09-2010 20:34:14

Gdynia
Hehehe dobre ja też się pośmiałam grinning smiley
Ja jeszcze słyszałam że nie wolno nosa zatykać jak śmierdzi
bo dziecko będzie miało taki nosek zaciśniety.

Ostatnio tak przypadkowo zrobiłam to babcia jak to babcia zaczeła się
drzeć że nie uważam masakra jakaś grinning smiley
Pozdrawiam smiling smiley

[link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu] [link widoczny po zalogowaniu]

kasia24 (offline)

28-09-2010 07:28:24

zabrze
Ja uważam że przesądy to całkowite bzdety jak się coś ma stac to się stanie i nie ma to nikt wpływu ani ludzie ani żadne wymyślone przesądy.Najlepiej jest nie słuchac takich głupich przesądów bo człowieka tylko potem głowa boli od tego myślenia ja znam kilka bo co krok to mi każdy coś mówił.

-jeśli kobieta je ostre rzeczy to urodzi na 100 procent syna, natomiast jeżeli pochłania duże ilości słodyczy to urodzi słodziutką dziewczynkę

-jeżeli brzuch jest wysoko to z pewnością będzie chłopak, jeżeli zaś jest nisko to będzie dziewczynka

-jeżeli kobieta jest w dwóch ostatnich miesiącach ciąży i podnosi za długo ręce do góry(myje okna) to dziecko może się okręcić pępowiną

-jeżeli kobieta w ciąży zapatrzy się na rudego to dziecko może urodzić się rude

-jeśli kobieta się czegoś wystraszy i się złapie np. za policzek to dziecko urodzi się z tzw. ‘myszką’(jest to po prostu znamię) w tym miejscu

tynka03 (offline)

28-09-2010 10:43:40

No powiem że ciekawych rzeczy się mozna tu dowiedzieć. ;p Też o kilku przesądach slyszałam ale w żadne nie wierze, dla mnie to troche taka dziecinada bo i tak co ma być to będzie. To tak jak dzieci się bawią i krzyczą jak biegną że kto ostatni do drzewka ten głupi hehe konstrukcja taka sama ;p no nic.. mam nadzieję , że kiedys te durnowate przesądy zaginą, najlepiej ich nikomu nie powtarzać ;p.

Sympatyczna (offline)

28-09-2010 16:17:35

nie brakuje też przesądów na temat urodzonych już dzieci... słyszałyście o rzuconych urokach i sposobach na pozbycie się ich?? i naprawdę są mamy, które w nie wierzą i robią te wszystkie czary z pluciem, przecieraniem itp...

tynka - masz rację - nie powtarzać... ale to babcie mamom itd... z pokolenia na pokolenie przekazują te zabobony - te same babcie, które do kościoła chodzą winking smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

Alison (offline)

28-09-2010 19:54:22

Oświęcim
ha ha ha
Oj, w sumie uzbierałoby się tego trochę.
Już w szpitalu, gdy dziewczyny młodsze ode mnie zobaczyły Wiktorię taką zakudłaczona to krzyknęły "ale musiałaś mieć zgagę!". Osłupiałam bo nie wiedziałam o co im chodzi. To one właśnie z tym hasłem, że zgaga=bujna czupryna. Matko, ja do dziś nie wiem co to jest zgaga. Nie chodziłam pod drabinami a mała miała potrójne korale u szyi. Nie ma się co dziwić skoro tańcowała jak opętana w brzuchu. Wózek kupiliśmy przed narodzinami, łóżeczko też, kilka rzeczy tez bo przecież nie będę biegała przed świętami z wielkim brzuchem po sklepach i co? I urodziła się 8 dni po terminie. Czyli jakie za wcześnie? winking smiley Jeździłam wyłącznie autobusami i siadałam jak popadnie ułożenie jak trzeba, główka w dół. Jadłam na co miałam ochotę. Pamiętam jak teściowa mnie odpytywała na co mam większa ochotę. Nie umiałam odpowiedzieć. Raz jadłam słone i kwaśne innym razem mega słodkie. Nie miałam zachcianek choć dziś żałuję, to była jedyna okazja by sobie sprawiać przyjemność cudzym kosztem, Małż niech usługuje) grinning smiley
Tak czy inaczej uważam, że nie a co wierzyć w zabobony. Jednak dla świętego spokoju (by mi głowy nie suszyli) dałam zawiązać czerwoną kokardkę na łóżeczku i wózku, choć nie wiem po co ona jest i jak długo ma być. Właśnie, po co te kokardy?
Pozdrawiam i przyszłym mamom życzę cierpliwości w spokojnym słuchaniu tych wszystkich nie do wiary winking smiley

Sympatyczna (offline)

28-09-2010 22:55:24

Alison - no właśnie przeciwko tym "urokom" - a jak już ktoś zauroczy dziecko [i na przykład ciągle płacze] to trzeba chyba czoło oblizać i splunąć, czy jakoś tak the finger smiley

Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5689, Posty: 1267698, Użytkownicy: 72605.
Ostatnio dołączył/a mamachcepiciu.

Statystyki tego forum
Wątki: 265, Posty: 2658.