Co oprócz kwasu foliowego?

Wysłane przez marynarka 

nattie (offline)

22-08-2016 16:11:43

Stary Chorzów
cholina z tego co kojarzę jest w żółtkach jaj ale ciężko ją suplementować naturalnie, bo musiałabyś tych jajek jeść codziennie ze trzy. Generalnie jest dość ważna bo odpowiada za rozwój mózgu i pamięci maluszka więc na pewno warto pomysleć o suplemencie który ma ją w składzie

cytrynowa22 (offline)

21-12-2016 21:51:10

Dobrynka/ Biała Podlaska
Ja oprócz kwasu to omega 3 i magnez..a teraz to DHA mama premiumwinking smiley

waniliowa (offline)

06-06-2017 09:13:08

Austria
Moja ginekolog od początku zaleciła jedynie bym kupiła w drogerii specjalne witaminy dla kobiet w ciąży, bez podawania konkretnej nazwy (w Austrii ponoć taniej jest je kupić w drogerii niż dostać na receptę w aptece - tak twierdziła ginekolog), więc od samego początku biorę witaminy Femi Baby firmy tetesept. Jedno opakowanie jest na cały miesiąc więc bardzo korzystne. Zawiera tabletki i kapsułki, więc dziennie zjadam 1 kapsułkę plus 1 tabletkę.
Magnez do rozpuszczania w wodzie co najwyżej dostałam od ginekolog kiedy jej powiedziałam, że po stosunku z partnerem boli mnie podbrzusze. Ale zalecała brać jedynie kiedy boli. Teraz już i magnez odstawiłam.

Blanka12 (offline)

30-06-2017 10:34:19

Warszawa
Podobno jeśli się planuję ciąże to trzeba brać kwas foliowy miesiąc przed poczęciem. Zmniejsza to o 90% możliwość wystąpienia chorób układu nerwowego. Co z tego skoro żadne z moich dzieci nie było planowane smiling smiley

mamusia111 (offline)

20-07-2017 10:28:46

Książęcy Las
Mega ważne dla rozwoju dziecka są kwasy DHA. Ja biorę teraz Pregna Plus smiling smiley

MamaAngie (offline)

03-08-2017 19:12:26

Kraków
Ja w ciąży bardzo dużo wymiotowałam, lekarz stwierdził, że w tym wypadku potrzebuję dodatkowych suplementów, zalecił mi mamadha, powiem wam, że po nich nie czułam się tak osłabiona jak to było wcześniej. Do tego brałam też żelazo oraz kwas foliowy, no ale moim zdaniem wszystkie suplementy trzeba wcześniej skonsultować z lekarzem, nic na własną rękę!

jagomala (offline)

18-09-2017 14:00:18

Warszawa
cytrynowa22
Ja oprócz kwasu to omega 3 i magnez..a teraz to DHA mama premiumwinking smiley

Ja też miałam ten suplement. Lekarz dał mi w sumie wybór, ale powiedziałam mu, że mama miała problemy z tarczycą, więc w mama dha premium był jod, żebym brała profilaktycznie i nie okazało się, że i z moją tarczycą jest coś nie tak.

Kocham swojego malca jeszcze bardziej niż jagody grinning smiley

cebulinka (offline)

06-10-2017 11:45:45

Kwas foliowy w ciąży jest bardzo ważny w naszej codziennej diecie, ja to łykałam folik mama z jodem i dha bo wpływa pozytywnie na zdrowie i prawidłowy rozwój dziecka, zwłaszcza mózgu

Broń swojego entuzjazmu przed sceptycyzmem innych.

arichert1989 (offline)

13-10-2017 17:57:15

Zielona Góra
Ja w pierwszym trymestrze biorę kwas foliowy oraz jod. Tak mi kazała lekarka. Wspomniała też że nie długo wprowadzimy witaminę hmm..D3? Tak mi się wydaje

Anonimowy użytkownik (offline)

16-10-2017 17:32:17

Ja brałam taki zestaw witamin, mamadha i tam był kwas foliowy, magnez, właśnie ten dha... o i nie ma witaminy a bo ona nie jest zbyt dobra, a przynajmniej tak mój gin mówił. i dużo stawiałame też na świeże warzywa i owoce, wolałam to niż jakieś inne przekąski
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 5054, Posty: 1234594, Użytkownicy: 72397.
Ostatnio dołączył/a Ulta.

Statystyki tego forum
Wątki: 715, Posty: 145449.