Co oprócz kwasu foliowego?

Wysłane przez marynarka 

marynarka (offline)

15-06-2016 15:23:36

Tarnów
Cześć dziewczyny, chciałam Was zapytać jakie witaminy brałyście w ciąży. Wiem, że ważny jest kwas foliowy ale poza tym jestem w tym temacie zielona, a lekarz powiedział mi tylko "według uznania" z czego właściwie nic nie wynika. Będę wdzięczna za wszelkie porady, co do tego co trzeba a co jest raczej zbędne

hanniaa (offline)

16-06-2016 13:42:27

no to dziwnie Ci ten lekarz odpowiedział bo powinien powiedzieć co jeszcze powinnaś brać i co czemu służy. Wiadomo że zdrowa dieta to podstawa ale nie da się uniknąć suplementacji w ciąży bo nie wszystko dostarczyć sobie w pożywieniu w takich ilościach w jakich powinnaś to przyjmowac

parentowna (offline)

21-06-2016 10:21:37

Sanok
Z tego co słyszałam nie tylko kwas foliowy jest niezbędny, ale też chociażby cholina, kwasy dha i witamina d3, a to pewnie i tak nie wszystko. Najlepiej znaleźć sobie taki suplement który to wszystko zawiera żeby nie musieć łykać kilku tabletek na raz i o każdej z osobna pamiętać

nattie (offline)

22-06-2016 09:27:56

Stary Chorzów
z takich bardziej złożonych suplementów masz np. prenatal duo, który bierze się od 12 tc. Ma w zasadzie wszystko to, czego Ci potrzeba w odpowiednich dawkach więc nie musisz brać już niczego innego

marynarka (offline)

24-06-2016 16:27:16

Tarnów
A co konkretnie ma ten prenatal duo? I czy przy większych skurczach powinnam też suplementować magnez?

edytta88 (offline)

25-06-2016 18:28:59

Białystok
wg polskiego towarzystwo ginekologicznego z witamin oprócz kwasu w pierwszym trymestrze - jod, dha, a w kolejnych dołączyć jeszcze magnez i witaminę d. Ale tak jak ktoś wyżej napisał, są specjalne suplementy dla kobiet w ciąży, które zawierają potrzebne dawki, ja brałam akurat folik mama

nattie (offline)

29-06-2016 11:49:36

Stary Chorzów
marynarka, jak męczą Cię skurcze to na pewno nie zaszkodzi. A prenatal ma w sumie wszystkie te składniki, które zostały wymienione, czyli cholinę, witaminę d3, b6 i b12, kwasy dha, a poza tym jeszcze jod, żelazo i selen więc naprawdę masz tu wszystko czego możesz potrzebować

Alexandra86 (offline)

29-06-2016 13:37:03

Gliwice
Polecam femibion Natal 1, a później Natal 2 plus winking smiley biorę jeszcze magne b6 i czasem nospę

Ania_Busz (offline)

05-08-2016 15:16:23

Ja tez biorę prenatal duo, dodatkowo jeszcze magnez bo lapia mnie skurcze za stopy i witamine C z zalecenia lekarza- bardzo pekaja mi naczynka na piersiach sad smiley

marynarka (offline)

18-08-2016 14:32:57

Tarnów
nattie
marynarka, jak męczą Cię skurcze to na pewno nie zaszkodzi. A prenatal ma w sumie wszystkie te składniki, które zostały wymienione, czyli cholinę, witaminę d3, b6 i b12, kwasy dha, a poza tym jeszcze jod, żelazo i selen więc naprawdę masz tu wszystko czego możesz potrzebować

Szczerze mówiąc nie słyszałam nigdy o tej cholinie. Za co ona właściwie jest odpowiedzialna i gdzie ją znaleźć naturalnie?
Stwórz osobisty kalendarz ciąży
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 4487, Posty: 1122528, Użytkownicy: 69472.
Ostatnio dołączył/a iwo001.

Statystyki tego forum
Wątki: 429, Posty: 105270.