Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Wysiłkowe nietrzymanie moczu. Bezoperacyjne leczenie

Na czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Popuszczanie moczu po wstaniu z łóżka w drodze do toalety, podczas kichnięcia lub kaszlu to problem wielu kobiet po naturalnym porodzie lub ich mam po okresie menopauzy. Dobra dla wszystkich wiadomość: obecnie leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest prostsze!

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, to problem wielu kobiet. Dziś bez operacji, mogą się pozbyć problemu.

Fot. BE&W

Wysiłkowe nietrzymanie moczu, to problem wielu kobiet. Dziś bez operacji, mogą się pozbyć problemu.

Problem wysiłkowego nietrzymania moczu wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy, mięśni Kegla oraz rozciągnięcia pochwy, co prowadzi do zmiany kąta nachylenia cewki moczowej.

Metoda laserowego leczenia nietrzymania moczu, to fototermiczne, nieablacyjne obkurczenie pochwy. Do zabiegu wykorzystuje się laser Er-YAG Fotona, który powoduje wzmocnienie ścianek pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszar ującia cewki moczowej. Wiązka laserowa stymuluje włókna kolagenowe śluzówki, co w efekcie prowadzi do ich namnażania i wzmocnienia. Następuje obkurczenie tkanek poddanych zabiegowi, co prowadzi do zmniejszenia kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej normalną funkcjonalność.

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.


Bez hospitalizacji

Do niedawna wysiłkowe nietrzymanie moczu można było niwelować jedynie za pomocą operacji, podczas której wszywano taśmy i siatki. Laserowe usuwanie dolegliwości jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia i jest mało inwazyjne. Nie wymaga hospitalizacji, to tzw. zabieg ambulatoryjny.

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności zaraz po zabiegu. Ponieważ może wystąpić przesięk surowiczy, zaleca się stosować podpaski do momentu, aż przesięk ustąpi. Po zabiegu należy przez miesiąc unikać stosunków płciowych.

 

Przeciwskazania

Infekcje pochwy (grzybicze i bakteryjne), miesiączka, ciąża. Ale już nadżerka nie stanowi problemu.

Zabieg można wykonać w  Gold Clinic Medycyna Estetyczna i Ginekologia Estetyczna. 

 

Kiedy pojawia się efekt zabiegu?

Efekt pojawia się miesiąc po zabiegu i utrzymuje przez minimum dwa lata. Regularne ćwiczenie mięśni Kegla wzmacnia i podtrzymuje efekt dłużej.


Zobacz jak wygląda zabieg

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Komentarze

  • vika78 | 20-08-2013 12:48:53

    czy ktos z was robil zabieg laserowy na wysilkowe nietrzymanie moczu? moja znajoma teraz robi zabieg ktos robil ?
  • asusta88 | 27-06-2018 15:28:54

    tak, stety niestety ja miałam - niestety bo nie życzę nikomu takiego problemu, u mnie pojawił sie po ciąży. Ale na szczęście udało się go szybko w miarę pozbyć, właśnie dzięki zabiegowi. jeśli masz taką możliwość żeby zrobić - to się nie wahaj, to nie jest bolesne. Ja robiłam u doktora we Wrocławiu, którego serdecznie polecam
  • juliad | 24-09-2018 15:44:06

    Ja miałam, mogę powiedzieć więcej na priv tu jest też dużo info na ten temat

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: wysiłkowe nietrzymanie moczu, seks, rodzina, poród

Polecamy

Jeżeli dziecko nie ma jeszcze 150 cm wzrostu, według przepisów powinno siedzieć w foteliku lub na podstawce.

Jak przewozić starsze dziecko samochodem?

Tylko połowa dzieci w wieku powyżej czterech lat jest należycie przewożona w samochodach. Tymczasem do 12. roku życia o bezpieczeństwo dziecka należy dbać w szczególny sposób.

czytaj

Choć każde plamienie i krwawienie  należy skonsultować z lekarzem, można powiedzieć, że bywa ono charakterystyczne dla pewnych okresów ciąży.

Krwawienie i plamienie w ciąży

Krwawienie w ciąży zawsze jest objawem jakiejś patologii, w pierwszym trymestrze grozi poronieniem, a w drugim zagraża ciąży też poronieniem lub porodem przedwczesnym.

czytaj

Dziecko, które miewa ataki szczekającego kaszlu, powinno przebywać w dobrze wywietrzonych pomieszczeniach, spać raczej w chłodnym niż nagrzanym pokoju.

Zapalenie krtani u dzieci. Objawy. Ile trwa choroba

Szczekający kaszel, pojawiający się nagle, najczęściej w nocy, utrudnione oddychanie, utrata głosu, czasem gorączka — to objawy zapalenia krtani. Najczęściej dotyczy dzieci między 2 a 8 rokiem życia. Gdy zapalenie krtani raz wystąpi, może się powtarzać,...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj