Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Nowe słowa: KanguroMania i chustonoszenie

Rodzice, bierzcie chusty do rąk

Dzieci noszone w chustach mniej płaczą, są spokojniejsze, lepiej się rozwijają. Chustonoszenie w radykalny sposób poprawia relacje dziecko – opiekun. Chusty polecane są także dla wcześniaków, dla których są w pewnym sensie przedłużeniem zbyt wcześnie skończonego życia płodowego.

Chusty to także wybawienie dla zagonionych rodziców, którzy z maluchem w chuście mogą uporać się z codziennymi obowiązkami, jak sprzątanie czy gotowanie.

 

Właśnie rusza pierwsza w Polsce społeczna kampania propagująca noszenie dzieci w chuście. Portal eBobas.pl o wyższości chusty nad nosidełkiem pisze od dawna.

 

Podczas społecznej akcji nie tylko można się dowiedzieć jakie zalety dla rodzica i dziecka ma chustonoszenie, ale także wziąć udział w warsztatach, podczas których rodzice nauczą się dobierać chustę do wieku dziecka oraz jego indywidualnych potrzeb, no i co najważniejsze, jak na różne sposoby można wiązać chustę, aby zapewniła zdrowie i komfort dziecku.

 

Inicjatorami i pomysłodawcami akcji są doświadczeni trenerzy Kasia Dudo-Zakrzewski i Marcin Zakrzewski, którzy w zakresie chustonoszenia przeszkolili już ponad tysiąc osób. Podczas kampanii czuwają nad merytoryczną jakością materiałów edukacyjnych oraz strony www.kanguromania.pl. Przeprowadzają także szkolenia i warsztaty w ramach kampanii. Pierwsze odbędą się w Łodzi 24-25.10.2009 r.

 

Kasia i Marcin są rodzicami (oczywiście noszonych w chustach) dwóch synów: Feliksa i Bruna. Kasia i Marcin od 5 lat propagują chusty na terenie całej Europy. Prowadzą warsztaty z chustonoszenia dla rodziców, szkolą personel medyczny, występują w mediach. Są autorami serwisu Chustomania.pl - pierwszego w Polsce portalu o chustonoszeniu. W zeszłym roku sprowadzili do Polski drezdeńską Szkołę Noszenia. Należą do trójki trenerów Die Trageschule.

 

Uwaga! Ogłaszamy konkurs "Maleństwo i Kangurzyca"! Napisz o zaletach chusty, nagrody czekają!

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Polecamy

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Jeśli nie uwolnimy dziecka od zaparć, może dojść do niedrożności kałowej przewodu pokarmowego.

Zaparcia psychogenne i nawykowe

Na psychogenne zaparcia cierpią przede wszystkim wrażliwe przedszkolaki i pierwszoklasiści. Powody mogą być różne. Czasem dominują względy estetyczne np. dziecko wstydzi się, że ktoś poczuje brzydki zapach, gdy ono jest w toalecie, a czasem lęk - dziecko...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj