Czy będzie całkowity zakaz korzystania z solariów przez dzieci?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

30-05-2016 12:58:21

Przed komunią, przed imprezą, przed wakacjami - matki prowadzą swoje dzieci do solariów, aby lepiej wyglądały w sukienkach, by przyzwyczaiły skórę do słońca przed latem. Oparzenia skóry w dzieciństwie, spowodowane promieniowaniem UV mogą w przyszłości spowodować raka skóry.
 
 

czytaj więcej

reginka (offline)

07-06-2016 12:49:45

Moim zdaniem Polska powinna pójść śladem innych państw jak Brazylia czy Szwecja i całkowicie zakazać korzystania z solariów i to nie tylko dla dzieci ale także dorośli. Jest już to udowodnione, że korzystanie z solariów szkodzi i powoduje zmiany skórne, które mogą prowadzić do rozwoju raka skóry.

reginka (offline)

07-06-2016 12:53:10

Jeśli chodzi o wyjścia z dzieckiem na słońce to w godzinach największego nasłonecznienia po prostu staram się nie korzystać. Wychodzę albo wcześnie rano albo dopiero po 16 godzinie kiedy promieniowanie jest już mniej szkodliwe. Jeśli już muszę wyjść z dzieckiem w godzinach największego nasłonecznienia to obowiązkowym elementem jest czapka na głowę, krem z wysokim filtrem i do tego przewiewne rzeczy z naturalnych włókien.

mon33 (offline)

07-06-2016 19:09:01

Też jestem za wprowadzeniem zakazu korzystania z solarium przez dzieci ,bo trzeba chronić delikatną skórę dziecka , a nie dawać mu dodatkową dawkę szkodliwych promieni . Tak , dziecko będzie miało piękną brązową opaleniznę na kilka dni , a w przyszłości choroby skóry ,przebarwienia które mogą przyczynić się do powstania nowotworów skóry .

Nasz sposób na ochronę skóry latem to przede wszystkim krem z wysokim filtrem +50, czapeczka najlepiej z daszkiem lub kapelusik taki aby zasłaniał oczy , które też są narażone na działanie promieni słonecznych. I oczywiście buteleczka niegazowanej wody mineralnej , bo trzeba przecież zadbać o odpowiednie nawodnienie .
Ubranko najlepiej przewiewne , bawełniane do przykrycia zamiast kocyka cieniutka pieluszka . I spacerki z samego rana albo popołudniem .



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-06-07 19:53 przez mon33.

joanka106259 (offline)

07-06-2016 20:22:47

Lublin
Powiem tak, gdy przeczytałam nagłówek artykułu myślałam, że to żart... naprawdę nie spodziewałam się, że są rodzice, którzy wysyłają dzieci do solarium, że trzeba w tym temacie wprowadzać regulacje prawne. Ten świat naprawdę wariuje. Nie wiem co trzeba mieć w głowie aby wysłać dziecko do solarium.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

gosiunia89 (offline)

07-06-2016 20:44:02

Rzeczyca
Tyle się słyszy iż korzystanie z solarium może doprowadzić do raka skóry.Przestrzega się ludzi przed korzystaniem z solarium.A tu chodzi o dzieci! Kto normalny i trzeźwo myślący zaprowadzi swoje dziecko do solarium?! Nie mam nic przeciwko jeśli osoba dorosła chodzi ale wszystko z rozsądkiem.Ale dzieci wykluczone!Sama nie korzystam z solarium.W swoim życiu byłam tylko raz i powiem szczerze wcale mi to nie jest potrzebne do szczęścia.Ludzie już szaleją.Rządzi mania pieniądza i wyglądu.Ludzie ciągle dążą do doskonałości.Ciągle im się coś nie podoba w swoim wyglądzie.Z normalnych ludzi robią z siebie potwory.Czasem korzystają z operacji plastycznych bo się sobie nie podobają.Jak dziecko wychowane w takiej rodzinie ma wiedzieć że coś jest nie dobre skoro widzi to na co dzień?Matka korzysta z solarium to weźmie i swoje dziecko niech pięknie wygląda.Powinien być całkowity zakaz solarium dla dzieci!

wojtaszek (offline)

07-06-2016 22:10:24

Tarnów
Moim zdaniem prawo powinno kategorycznie zabraniać korzystania małoletnim z solarium pod groźbą wysokiej grzywny dla osoby która pozwoli dziecku na wejście do kapsuły.
Joanka temat - dziecko w solarium może i wydawać się żartem ponieważ każdy rozsądny rodzic nie pozwoli na to aby jego dziecko korzystało z solarium a wychodząc na dwór w słoneczną pogodę zadba o to aby dziecko było wysmarowane kremem z filtrem , ale ja prawie codziennie czytam jak wielu rodziców chcąc zrobić ze swoich dzieci " gwiazdy" pozwalają na to aby maluchy się malowały, poprawiały urodę, korzystały m.in. z solarium itd. Dla mnie fakt że rodzice często pozwalają na to aby maluchy korzystały z solarium a nawet same je tam wysyłają jest skrajnie nieodpowiedzialne i powinno być w mediach negowane. Oczywiście zdarzają się pewnie przypadki że dziecko - nastolatek bez zgody rodzica pójdzie do solarium dlatego też zapis w kodeksie mówiący o tym że udostępnienie urządzenia w solarium dziecku poniżej 18 lat jest przestępstwem.
Obserwując współczesne trendy coraz częściej dostrzegam że mocna opalenizna nie jest już na topie a ponadto dużo się mówi o szkodliwości opalania się nie tylko ze względu na możliwość powstawania oparzeń słonecznych, szybkiego starzenia się skóry ale przede wszystkim na możliwość powstawania zmian skórnych które mogą przekształcić się w nowotwór np czerniak skóry. Coraz częściej też specjaliści ,dermatolodzy organizują tzw dni otwarte na których można zbadać znamiona, przebarwienia, pieprzyki które mamy na skórze właśnie pod kontem diagnostyki nowotworów ale i tak wiele osób zgłasza się do lekarzy w późnym stadium zachorowania na nowotwory. Zdarza się też tak że zmiany na skórze pojawiają się później nawet kilka lat po tym jak nasza skóra była wystawiona na działanie silnego promieniowania UV a lekarze już od lat biją na alarm że każdego roku liczba zachorowań wzrasta o kilka procent. Myślę więc że świadomy kochający rodzic nie tylko zadba aby dziecko wychodząc na dwór w słoneczną pogodę było wysmarowane kremem z wysokim filtrem , miało na głowie czapkę ale i od najmłodszych lat było edukowane przez rodziców o zaletach i wadach korzystania z kąpieli słonecznych natomiast solariom ja osobiście mówię - NIE.

gosiunia89 (offline)

07-06-2016 22:33:43

Rzeczyca
To prawda w tych czasach wielu rodziców nie zwraca uwagi co ich dzieci robią.Dużo też nie wie że ich dzieci korzystają z solarium.Dlatego też kary jak pisze wojtaszek w tym przypadku są bardzo dobrym rozwiązaniem.To my dorośli (rodzice) mamy prawo decydować o tym co nasze dzieci robią.Według mnie powinno się ten temat bardziej rozszerzyć np,mówić o tym w szkołach i w internecie.Należy przede wszystkim dorosłym uświadomić ryzyko korzystania z solarium i tym które własne dzieci być może skazują na to że być może zachorują na raka skóry lub co gorsze może to spowodować śmierć.Solarium nie jest już modne.To ludzie chcą się upodobnić do gwiazd udając celebrytów.Nawet dzieci muszą mieć makijaże,fryzury i ciemną karnację.Ludzie opanujcie się.Robicie swoim dzieciom krzywdę.

mon33 (offline)

07-06-2016 23:03:33

Joanka masz rację świat wariuję jak i rodzice wariują na punkcie swoich dzieci z których chcą zrobić "gwiazdy" jak to określił Wojtaszek .Moim zdaniem dziecko powinno być naturalne i nie potrzeba mu żadnych "sztuczności".
Jak widać rodzice którzy posyłają swoje dzieci do solarium są bezmyślni, i nie liczą się z konsekwencjami . Dla takich rodziców ważne jest to aby teraz mieć idealne , cudowne dziecko . Zakaz ten jak i wysokie kary powinni wprowadzić jak najszybciej .

wojtaszek (offline)

07-06-2016 23:23:37

Tarnów
Dobrze byłoby aby dzieci w szkole miały możliwość nie tylko dowiedzenia się jak szkodliwe jest korzystanie z solarium czy opalanie się na słońcu bez zabezpieczenia skóry odpowiednimi kremami ale też miały możliwość zobaczenia zdjęć skóry zmienionej chorobowo przez czerniaka. Trzeba dzieciom uświadomić że ryzyko powstawania zmian nowotworowych skóry w tym czerniaka który jest najgroźniejszym nowotworem wzrasta trzykrotnie kiedy korzystamy z solarium a każdego roku na całym świecie w tym również w Polsce wzrasta liczba zachorowań na czerniaka i niestety wzrasta też liczba zgonów spowodowanych nowotworem skóry.
Młodsze dzieci można uświadamiać za pomocą np kolorowanek, książeczek które pokażą dziecku jak bezpiecznie latem korzystać z atrakcji, zabaw na świeżym powietrzu aby nie dopuścić do oparzeń słonecznych.
Uważam również że ekspozycja skóry na słońce jest każdemu człowiekowi bardzo potrzebna chociażby ze względy na wytwarzanie wit D która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ale ważne jest aby korzystać z promieni słonecznych w mądry sposób np. używając kremów z filtrem min 30 UV. W przypadku dzieci należy też pamiętać że ich skóra jest bardziej wrażliwa niż skóra dorosłego człowieka więc pozwalając dziecku na przebywanie na dworze w słoneczne dni należy zadbać o to aby było dobrze wysmarowane.
Wracając do tematu solariów to myślę że to taki sam trudny temat jak nałóg palenia papierosów czy picia alkoholu. Firmy tytoniowe czy gorzelnie zarabiają ogromne pieniądze na swoich produktach ale nie ponoszą ( oprócz akcyzy) żadnych kosztów związanych z tym że miliony ludzi na całym świeci umiera każdego dnia z powodu chorób związanych z paleniem czy piciem alkoholu , że nie wspomnę o kosztach jakie my wszyscy ponosimy na walkę np z alkoholizmem.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1547370, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 76, Posty: 53246.