Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Seksualność Polaków. Rok 2011

Porównaj siebie z innymi

Ponad dwie trzecie Polaków jest zadowolonych ze swojego życia seksualnego – wynika z badania „Seksualność Polaków 2011”, zrealizowanego przez TNS OBOP. Badaniem zostali objęci Polacy w wielu 15-59 lat. Tylko 9 proc. badanych zadeklarowało niezadowolenie z tej sfery życia.

Ponad dwie trzecie Polaków jest zadowolonych w 2011 r. ze swojego życia seksualnego.

Fot. BE&W

Ponad dwie trzecie Polaków jest zadowolonych w 2011 r. ze swojego życia seksualnego.

A jak się Polacy kochają? Średnia długość aktu seksualnego to 28 minut. 71 proc. badanych deklaruje, że uprawia seks przynajmniej raz w tygodniu – ale tylko nieliczni (5 proc. mężczyzn i 4 proc. kobiet) mówi, że robi to codziennie. Ponad połowa (52 proc.) uprawiała przynajmniej raz w życiu seks oralny, zaś 15 proc. przyznaje się do seksu analnego.
 

Mniej niż połowa z nas pozostaje w związku małżeńskim, ponad jedna piąta – w związkach nieformalnych – i większość z nich nie zamierza zawierać małżeństwa.

Niemal jedna trzecia Polaków (15-49 lat) to single. Dlaczego żyją w pojedynkę? Ponad połowa przyznaje, że nie znalazła odpowiedniej osoby, która byłaby dla nich tym jedynym (jedyną). 30 proc. zapewnia, że woli żyć w pojedynkę, a kolejne 12 proc. przyznaje, że potrzebuje niezależności, której stały związek nie gwarantuje.
 

Połowa mężczyzn i więcej niż co czwarta kobieta deklarują, że szukają w Internecie treści erotycznych. Co dziesiąty Polak uprawiał seks w realu z osobą poznaną w Internecie zaś co dwudziesty Polak przyznał się do seksu wirtualnego.
 

Czy jesteśmy wierni? Przyjmując za dobrą monetę deklaracje złożone podczas badań, Polak przez całe swoje życie ma czterech partnerów seksualnych, zaś stałych związków (trwających ponad pół roku) – dwa. Co piąty mężczyzna i co ósma kobieta deklaruje, że przynajmniej raz uprawiała seks nie ze stałym partnerem. 14 proc. mężczyzn mówi, że korzystało – przynajmniej raz – z płatnego seksu.
Na tym tle fatalnie wypadają dane na temat badań HIV/AIDS. Test na obecność wirusa przynajmniej raz w życiu przebadało się 9 proc. Polaków. Zwiększyła się liczba kobiet, poddających się tym badaniom – z 5 proc. w 2005 roku do 9 proc. w 2011.
 

Większość Polaków deklaruje, że korzysta z antykoncepcji. Najpopularniejszą metodą jest prezerwatywa (66 proc.). 30 proc. stosuje tabletki antykoncepcyjne. Co piąty Polak za metodę antykoncepcji uważa stosunek przerywany, a 13 proc. – kalendarzyk małżeński.
 

Stosunek Polaków do homoseksualistów pozostaje raczej konserwatywny. 35 proc. Polaków (15-49 lat) uważa, że osoby homoseksualne powinny się leczyć, by zmienić swoje preferencje. Niemal połowa zapewnia, że nie ma nic przeciwko homoseksualistom, choć uważa ich upodobania za sprzeczne z naturą. Dla jednej czwartej preferencje homoseksualne są tak samo normalne, jak heteroseksualne.

 

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: seks, rodzina, rodzice

Polecamy

Dzieci nie rodzą się potworami.To niektórzy rodzice robią z nich nieznośne istoty.

Niegrzeczne dziecko. Fatalne skutki błędów wychowawczych

Nie da się rozpieścić dziecka, które nie ukończyło dziewięciu miesięcy. Maluszek płacze tylko wtedy, gdy czegoś potrzebuje. Już ciut starsze dziecko używa płaczu by wymusić na mamie nieustającą obecność czy noszenie na rękach. Rozpoczyna się...

czytaj

Otyłość nie jest tylko problemem estetycznym. To choroba i przyczyna wielu innych poważnych chorób.

Otyłość brzuszna mężczyzn

Do pana zależy wybór. Albo będzie pan żył dłużej, ale musi się to wiązać się z pewnymi wyrzeczeniami (dieta, regularna aktywność fizyczna), albo będzie tak jak dotychczas (ciągły wzrost masy ciała, brak ruchu), a to może doprowadzić do inwalidztwa na...

czytaj

Żaden z tzw. typowych objawów autystycznych sam w sobie nie przesądza o rozpoznaniu autyzmu u dziecka! Każde z tych zachowań lub kilka mogą epizodycznie pojawiać się w rozwoju zdrowego malucha.

Autyzm u dzieci. Pierwsze symptomy

O rozpoznawianiu autyzmu u małych dzieci rozmawiamy z Andrzejem Gardzielem, specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj