Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Rozmowa z dr. Maciejem Rogalą, ekspertem medycyny estetycznej

Już wiemy, jak żyć piękniej ze sobą

Codzienna pielęgnacja ciała, skuteczność profesjonalnych zabiegów, kosmetyki, możliwość poprawiania rozmaitych defektów urody - od zmarszczek wokół oczu po pociążowe rozstępy - to tylko niektóre tematy, poruszone podczas czatu portalu eBobas.pl z dr. Maciejem Rogalą, ekspertem medycyny estetycznej.

dr Maciej Rogala, specjalista medycyny estetycznej, anestezjolog

Fot. Archiwum

dr Maciej Rogala, specjalista medycyny estetycznej, anestezjolog

 

MAMA (Pytanie od użytkowniczki Dory): Słyszałam o urządzeniu Huber wspomagającym walkę z bólami kręgosłupa w ciąży. Czy jest skuteczne i bezpieczne?

MR: Urządzenie to jest przeznaczone dla każdego – od sportowców wyczynowych po starszych ludzi i osoby z wadami postawy. Na Huberze wykonuje się ćwiczenia izometryczne, które poprawiają koordynację ruchową, poprawiają ogólną kondycję, ruchomość i sprawność stawów, a przede wszystkim wzmacniają mięśnie, łącznie z mięśniami głębokimi. Jest bardzo niewiele urządzeń i rodzajów ćwiczeń, które wzmacniają mięśnie głębokie, a to właśnie one podtrzymują nasz kręgosłup chroniąc go przed przeciążeniami i odczuwaniem bólu. Problem bólów kręgosłupa jest powszechny wśród kobiet w ciąży. Jednak forsowny trening, który mógłby wzmocnić te partie mięśni nie jest wskazany dla kobiety w tym stanie. Huber umożliwia trening nie narażając kobiety na zbyt duży wysiłek. Wzmocnione mięśnie niwelują bóle i zapobiegają przeciążaniu kręgosłupa.

 

MAMA (Pytanie od użytkowniczki Agi): Wyczytałam, że fale radiowe obkurczają rozciągniętą skórę? Czy dotyczy to starzejącego się ciała czy też młodego, które np. zbyt szybko schudło?

MR: Teorii na ten temat jest kilka – nie wszyscy są przekonani co do skuteczności tej metody i długości utrzymywania się efektu. Jest dosyć duży odsetek pacjentów u których metoda ta nie przynosi oczekiwanych efektów. Fale radiowe „obkurczają” skórę dzięki podniesieniu w czasie zabiegu temperatury ciała na danej powierzchni do ok. 40 stopni. Powoduje to przegrzanie włókien kolagenowych występujących w skórze i w efekcie zmuszenie organizmu do produkcji nowych włókien. Jak wiadomo, włókna te są odpowiedzialne za jędrność skóry. Tą metodą likwidujemy przy okazji zbędny tłuszczyk na danej okolicy ciała, możemy też pozbyć się cellulitu. Aby terapia była skuteczna musi być wykonana seria zabiegów. Im młodsza osoba, tym łatwiej skóra będzie wracała do formy, więc zabiegi będą dawały lepszy efekt niż w przypadku osób dojrzałych.

 

Julka: Planuję ciążę, ale nie chcę mieć po niej rozstępów. Czy są jakieś sposoby na przygotowanie się do ciąży?

MR: Przede wszystkim należy odpowiednio przygotować skórę, aby była jędrna i elastyczna. Możemy wykonać zabiegi mezoterapii bezigłowej i/lub endermologię.
Ćwiczenia na urządzeniu Huber wzmocnią mięśnie podtrzymujące kręgosłup.
Należy pamiętać o domowej pielęgnacji skóry preparatami przeciw rozstępom.

 

Strona: 1 2 3 4 5 6
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Warto zobaczyć

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: uroda, kosmetyki dla mamy, czat, ciężarna, ciąża

Polecamy

Dr n.med. Wojciech Feleszko

Czego oznaką jest trzęsąca się bródka u noworodka i małego niemowlaka?

Ostatnio zauważyłam u 2,5 miesięcznego dziecka, że czasami drży mu broda. Wygląda to tak, jakby było mu zimno. Zdarza się to podczas kąpieli, albo jak się go podnosi. Czy to jest normalny odruch?

czytaj

Dzieciom, które mają problemy w nocy z sikaniem, nie należy dawać pić na dwie godziny przed spaniem.

Moczenie nocne u dzieci powyżej 5. roku życia. Przyczyny, leczenie

Pięcioletnie dziecko powinno sygnalizować siusianie i przesypiać noc bez oddawania moczu. Jeśli w tym wieku często zdarza mu się budzić w mokrym łóżku, najlepiej udać się do lekarza, by zdiagnozował problem.

czytaj

Ostry ból brzucha, wzdęcia, biegunka,bladość, apatia dziecka, brak apetytu, spadek wagi - to mogą być symptomy choroby pasożytniczej.

Pasożyty u dzieci. Objawy i leczenie

O lambliozie i innych chorobach pasożytniczych rozmawiamy z Danutą Gruszowską, lekarzem medycyny rodzinnej i pediatrą*

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj