Książeczka Zdrowia Dziecka - załóż, przetestuj, napisz co myślisz

Wysłane przez MAMA 

MAMA (offline)

29-09-2009 11:42:00

Warszawa
Przygotowaliśmy dla Was (a raczej dla Waszych bobasów) Książeczkę Zdrowia Dziecka - unikalne, interaktywne narzędzie do monitorowania i dokumentowania rozwoju Waszych bobasów. Zachęcamy do zakładania i uzupełniania Książeczki. Znajdziecie w niej m.in. siatki centylowe, "zębową wróżkę", która zatańczy przy każdym nowym mleczaku malucha. Bobas zaprezentuje swoje umiejętności w bobasowym pokoju, a dzięki systemowi przypomnień nie zapomnicie o zbliżających się szczepieniach, badaniach okresowych i wizytach u lekarza.

Książeczka Zdrowia Dziecka to również pamiętnik, na które składają się kamienie milowe, przez które przechodzi w pierwszych dwóch latach życia każdy malec. Możecie dodawać zdjęcia, własne opisy, komentarze.

Książeczkę możecie pokazywać całemu światu, tylko użytkownikom naszego portalu, lub zastrzec jej części tylko dla znajomych i przyjaciół.

Życzymy dobrej zabawy!

I mamy prośbę - Książeczka jest w fazie testów, więc zgłaszajcie tu swoje uwagi i komentarze, będziemy uważnie czytać i (w miarę możliwości) ulepszać to, co dziś Wam oddajemy.


Olga (offline)

01-10-2009 23:38:46

Ośniki (05-155)
Sam pomysł bardzo bardzo fajny.

Powoli chciałam założyć i uzupełnić wstecz i napotkałam na problem przy pytaniu w której dobie była położna z wizytą - można wpisać tylko cyferki - a u nas nie była wcale. Może jakiaś możliwość innej odpowiedzi. Na razie wpisałam sobie 0 ale to jest odpowiedź bez sensu.


Pozdrawiam
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

malgorzatap (offline)

02-10-2009 08:58:59

Hjørring
ja mam problem ze spadkiem wagi - tutaj nie wazy sie dzieci w nastepnych dobach po urodzeniu bo szybko wychodza do domu wiec trudno jest napisac jaki byl ten spadek wagi i kiedy nastapil a bez wpisania tych rzeczy nie moge pojsc dalej - moze powinna byc mozliwosc odpowiedzi "nie sprawdzano"


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

malgorzatap (offline)

21-10-2009 15:58:34

Hjørring
mam jeszcze jedna uwage - zajelam sie wpisywaniem wymierow dziecka - okazalo sie,ze system nie przyjmuje dziesietnych czesci (przynajmniej nie zawsze).U takiego malucha jest roznica czy wazy 6 kg 6,2 kg czy 6,5 - za kazdym razem pojawia sie po prostu 6 kg . Mysle,ze jest to zwiazane z siatkami centylowymi,ktore maja podzialki ustawione w zbyt szerokich zakresach.Normalnie takie podzialki stosuje sie do dzieci powyzej roku,dla niemowlakow "zageszcza" podzialke co 100g lub 200 g


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

Punia (offline)

22-10-2009 13:55:13

Kozienice
Witam
uważam, że powinna być dostępna opcja zapisu bez konieczności uzupełniania wszystkich wpisów bo przecież to rodzic powinien mieć możliwość decydowania, które inf. podaje :]
pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-22 13:55 przez Punia.

ulinka (offline)

04-11-2009 01:33:17

Gdynia
Po próbie uzupełnienia książeczki nasunęły mi się takie uwagi:
- po naniesieniu danych na siatki centylowe wykres mocno odbiega od tego, który mam w papierowej książeczce zdrowia.
- nie można usunąć wprowadzonych szczepień mimo opcji "usuń"
- przy edycji np pamiętnika dziecka brakuje opcji "opublikuj na blogu". Jeśli zapomni się zaznaczyć tego przy wpisie to potem nie można już tego zrobić.


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Sniezynka (offline)

22-11-2009 19:18:02

powinna byc mozliwosc zapisu bez uzupelniania wszystkich danych.


[link widoczny po zalogowaniu]

erka (offline)

23-11-2009 22:39:12

International
u mnie też położna nie była i też wpisałam 0.
Moje Kluseczki mają prawie 18 miesięcy a rozwój psychoruchowy jest dla dzieci do 18, przeciez później tez dziecko uczy sięnowych rzeczysad smiley


...

Mamgosia (offline)

12-12-2009 22:19:03

Słupsk
no ciekawe ciekawe, tylko nie mam czasu tego wypełnić


[link widoczny po zalogowaniu]

ptysiowa_mama (offline)

13-12-2009 11:30:09

Warszawa
erka - to prawda, ale książeczka zdrowia dziecka, ta papierowa, też ma swoje ograniczenia winking smiley i też mniej więcej do 18 miesięcy winking smiley

a w naszej książeczce jest zakładka "Pamiętnik" - i tam można dodawać dowolne wydarzenie z życia dziecka, podpowiedzi które są przygotowane to takie "kamienie milowe", ale można dodawać też inne winking smiley






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-12-13 11:36 przez ptysiowa_mama.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548120, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 49, Posty: 647.