Mam problem z dzieckiem z AZS

Wysłane przez emciak 

emciak (offline)

05-11-2012 11:36:36

Podblich
Witam. Mam malucha z AZS. Od momentu jak stwierdzono, że Adaś ma AZS stosowałam tylko emolium. Tylko nie pomaga. Koleżanka doradza mi zastosowanie catephil dla dzieci z atopią. Czy jest on skuteczny? Obawiam sie aby nic nie zaszkodziło dziecku.

Batka_2011 (offline)

05-11-2012 19:01:32

Wrocław
No ja też stosuję emolium. U mojej małej pojawiła się wysypka pod jednym kolankiem i jeden pediatra stwierdził, że dla niej wygląda to jak AZS a inny uznał, że dla niego to nie AZS ale na 100% powie mi to jeśli zastosuję coś innego niż emolium, bo on jest za słaby. Zaczęłam więc jeździć po aptekach ale wszystkie proponowały emolium albo oilatum, a to to samo prawie że. W jednej z aptem dostałam Pharmaceris dla dzieci ze skłonnością do atopii. Dostała po tym wysypki wszędzie. Więc już nie używam smiling smiley Jestem więc ciekawa odpowiedzi innych mam również smiling smiley


[link widoczny po zalogowaniu]

Batka_2011 (offline)

05-11-2012 19:10:33

Wrocław
Aha, jeszcze a pro po AZS to naszych znajomych córeczka ma AZS ale straszne takie. Jakby poparzona była wszędzie i na buzi i rączkach, nóżkach, wszędzie placki brązowe. Okropieństwo. Jeździli po pediatrach i każdy coś tam zalecał, maści, kremy, balsamy. W końcu trafili gdzieś do szpitala w Poznaniu bodajże i tam się chyba w tym specjalizują jakoś chyba bardziej niż gdzie indziej. W każdym bądź razie Pani lekarz tam pracująca powiedziała, że na AZS się nic nie daje, to się zostawia. Po tygodniu placki dziecku zeszły.

Może coś w tym jest...


[link widoczny po zalogowaniu]

stracz (offline)

06-11-2012 22:22:22

Chybie
dla mojej córki emolium było za słabe. alergolog poleciła mi cetaphil i było o wiele lepiej, więc spokojnie możesz nim dziecko smarować. ja sama testowałam jeszcze a-dermę i wg. mnie to najlepszy balsam dla atopików, a na pewno dla mojego dziecka. spróbuj tez podawać probiotyki, ale bez białka mleka krowiego jeśli azs jest następstwem skazy. ja podawałam córce latopic, który jest przeznaczony własnie dla dzieci z azs. tu jest jego strona: www.latopic.pl

bettycu (offline)

30-11-2012 11:40:59

Kraków
mojej córce emolium też nie pomagało. suche plamy smarowałam bepanthenem, reszte ciała nawilżałam cetaphilem. do mleka dodawałam latopic, probiotyk dla dzieci z azs.

Batka_2011 (offline)

30-11-2012 20:29:06

Wrocław
No tak, ale nie każde AZS jest spowodowane białkiem mleka krowiego, prawda ?
AZS może wystapić nawet wówczas, gdy dziecko obtarły spodenki, bo to po prostu meeega wrażliwa skóra. Dobrze myślę ?


[link widoczny po zalogowaniu]

Karolcia_987 (offline)

08-12-2012 22:06:03

Kraków
U mojego dziecka AZS tez sie wiązał ze skazą białkową ale faktycznie dziecko kuzynki skazy nie miało a AZS tak. My stosujemy Oillan lub Oillan forte, działa dość dobrze, zwłaszcza balsamy. No i cóż jak nie podrażniamy jakims alergenem to skóra jest super, a jak zje coś niedozwolonego to efekty niestety są widoczne od razu.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548450, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 173, Posty: 1315.