Nauka samodzielnego spania. Ważny etap w rozwoju dziecka

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

27-06-2011 17:54:00

O tym, dlaczego dziecko powinno spać w swoim łóżeczku, rozmawiamy z dr Radosławem Kaczanem, psychologiem rozwojowym.

czytaj więcej

moreluska (offline)

01-02-2013 09:07:33

Marki
Guzik prawda, mój syn spał ze mna do 18 miesiaca życia. Bez problemu sie " wyprowadził" do swojego łózka i pokoju. Dzis ma 4 lata jest dzieckiem rozwinientym intelektualnie bardziej niz na swój wiek. Jest samodzielny odkad odkrył ze ma rączki i nóżki. Sam sie odstawił od piersi w wieku 14 miesiecy, sam zdjał sobie pieluszke i siadł na nocnik w wieku 19 miesiecy, sam zdecydował ze chce iśc do przedszkola i nie było zadnego płaczu. W wieku dwóch lat zaczał sam sie rozbierac, zakładac buciki itd. Teraz potrafi sam sie wykapac dokładnie myjac wszystkie "zakamarki" swojego ciała mydłem, nadal ma własne zdanie na rózne tematy. W przedszkolu mozna powiedziec jest " przywódcą" grupy. Ustawia kolegów w pary, stoi i obserwuje kłucacych sie kolegów po czym próbuje załagodzic konflikt, pomaga ciociom we wszystkim sam sie do tego wyrywając.
Wiec to ze jakoby dzieci śpiące z rodzicami nie były samodzielne itd to jakas kompletna bzdura, w całej Europie dzieci spia z rodzicami do niemalże roku tylko w Polsce dzieci od urodzenbia sa skazane na rozdzielenie bo mamy własnie takich psychologów którzy hamuja w matkach instynkt macierzynski, twierdzac ze to złe tamto nie dobre, szkada tylko ze tacy psycholodzy nie przyjda do rodziców i nie zmierza sie póżniej z buntem dwulatka czy roczniaka jak rzuca sie o glebe. Dziecko które ma od urodzenia rodziów przy sobie buntów nie przechodzi, szybciej zaczyna sie uczyc mówic i rozwijac fizycznie i umysłowo, czuje sie bezpieczne pod każdym wzgledem. Zwierzeta tez przebywaja z rodzicami az do osiągniecia samodzielnosci i jakos sobie radza w póżniejszym życiu, tylko człowiek jako jedyny ssak wyrzuca " młode" z gniazda zaraz po urodzeniu.


<a href="[link widoczny po zalogowaniu] src="[link widoczny po zalogowaniu]; alt="Suwaczek z babyboom.pl" border="0"/></a>

catrinka (offline)

22-09-2014 13:55:57

Godziesze Małe
Ja też nie zgadzam się z tym artykułem. Lenka spała ze mną do 2 urodzin i dzień po spała już w swoim łóżku. Każde dziecko jest inne i każde dziecko w inny sposób potrzebuje kontaktu z mamą czy tatą. Nie można w ten sposób szufladkować maluszków. Kontakt z rodzicem daje poczucie bezpieczeństwa, które widocznie było bardzo potrzebne. Najważniejsza jest obserwacja dzieci i wychwycenie odpowiedniego momentu. Wszyscy mi mówili, że będę miała problem - guzik z pętelką. Że będę musiała godzinami przesiadywać przy łóżku lub spać obok - też nie prawda. Wystarczył odpowiedni moment i Lenka zaczęła spać w swoim łóżeczku w osobnym pokoju. Dziecko jest aż nadto rozwinięte intelektualnie, szybko nawiązuje kontakty i jest samodzielne, a gdy tylko jest zmęczone bierze swoją podusię i wędruje do swojego pokoju nie potrzebując przy tym żadnego towarzystwa


Zapraszam na mojego
[link widoczny po zalogowaniu]


Bardzo prosimy o codzienny głos
Wielkie Małych Arcydzieła i nasze jeże

[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

kasztanka2 (offline)

04-11-2014 09:17:27

Bartłomiejowice
Najłatwiej dla dziecka i rodzica jest, gdy przyzwyczajamy maleństwo do spania w swoim łóżeczku od początku. Dużo łatwiej oczywiście, gdy dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym, ponieważ wtedy nie budzi się w nocy tak często jak dziecko karmione piersią, a z czasem zaczyna spać w nocy coraz dłużej. Tak też było z moją córeczką, która ma 10 miesięcy i od 2 miesiąca życia jest na mm, więc śpi sama w łóżeczku. Synek natomiast był długo karmiony piersią, więc długo razem spaliśmy, a i teraz nawet nasz rezolutny przedszkolak przychodzi do łóżka rodziców w nocy. Wydaje mi się, że to dlatego, że w nocy się odkrywa i przychodzi do nas się ogrzać. Czy to dobrze czy źle, że mu na to pozwalamy? nie wiem. Szczególnie, że nam rodzicom to specjalnie nie przeszkadza.

moniaijulka (offline)

07-02-2015 00:05:17

Nowe
Jeżeli rodzice dbają o rozwój dziecka, dużo z nim rozmawiają, bawią się to dzięki temu dziecko jest mądre i bystre. Nie powinno być wtedy problemu z nauką samodzielnego spania, a jeszcze lepiej będzie jeżeli rodzice zachęcą dziecko do tego małym podstępem smiling smiley zachwalaniem jego łóżka, pościeli, poduszeczek smiling smiley dziecko czuję wtedy że ma śliczne łóżeczko i wtedy bardzo chce w nim samo zasypiać smiling smiley

Doris85 (offline)

06-04-2015 12:39:33

Świecie
My od początku będziemy kłaść dziecko w jego pokoiku - w jego łóżeczku. W pokoju dziecięcym mamy swoje łózko i przez pierwsze miesiące będziemy spać razem. Gdy już potrzeba karmienia nie będzie w nocy taka częsta - stopniowo będziemy próbowali wrócić do swojej sypialni zostawiając dziecko w pokoju same.W teorii wygląda nam to jako całkiem możliwe do zrealizowania - zobaczymy jak to będzie w praktyce.


gosiunia89 (offline)

15-04-2015 13:38:55

Rzeczyca
Ja od samego początku uczyłam moje dziecko samo spać w łóżeczku i teraz nie mam problemu.Tylko nad ranem kiedy się przebudzi biorę Ją do siebie i śpimy jeszcze do 9 tej ;D To bardzo ważne aby od samego początku dziecko wiedziało gdzie ma spać winking smiley

alikrysiak (offline)

23-08-2015 22:34:15

Łódź
To teoria, w praktyce to trudno odkładać dziecko do jego łóżka. Podziwiam wszystkich, którym się udało!

Monikaamr95 (offline)

30-09-2021 22:29:53

Jankowo Gdańskie
Witam, czytam ten artykuł w momencie kiedy syn ma 4 lata. Myślę że od początku miał zawsze problem z zaśnięciem. Jednakże spał w swoim łóżku po przeczytaniu bajki i przytulasach. Pewnego dnia przyszedł w nocy, że śni mu się koszmar więc został u nas w łóżku i od tamtej pory nie chce spać u siebie. Pytany o powód mówi, że nie lubi swojego pokoju i łóżka. Noe raz z mężem rozmawialiśmy z nim i tłumaczyliśmy że jest bezpieczny, że jesteśmy obok, nie możemy się wyspać i jego samodzielne spanie pozwoli mu wyrosnac na dużego chłopca itp jednakże nic nie działa, jestem bezsilna. Może ktoś z użytkowników miał podobna sytuację i posłużyć jakąś rada
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548550, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18794.