Cukrzyca u dzieci. Przyczyny, leczenie

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

17-03-2010 18:29:08

Do 2020 roku liczba zachorowań na cukrzycę wśród dzieci wzrośnie o 70 proc. - twierdza autorzy tekstu opublikowanego w piśmie medycznym „The Lancet".  Lekarze podejrzewają, że przyczyną upowszechniania się choroby może być m.in. niezdrowa dieta, brak ruchu, a także wzrost liczby porodów przez cesarskie cięcie. Cukrzyca jest chorobą nieuleczalną, ale wczesna diagnoza i prawidłowa terapia pozwala na normalne funkcjonowanie i rozwój dziecka.

czytaj więcej

bocianka (offline)

07-04-2014 15:47:52

Warszawa
żadne leki tu nie pomogą, jeśli nie będziecie dbać o aktywność fizyczną swoich dzieci. Poczytajcie sobie, jaką przewagę w przeciwdziałaniu cukrzycy mają silne dzieci nad tymi, które nic ze soba nie robią - [link widoczny po zalogowaniu]

martynka002 (offline)

27-12-2014 16:00:21

u mnie na szczęście nikt nie ma cukrzycy, ale nie ma co lekceważyć

wojtaszek (offline)

24-01-2015 21:32:32

Tarnów
Bardzo smutne dane i jeszcze gorsze prognozy szczególnie dla młodego pokolenia. Jeżeli nie zmienimy nawyków żywieniowych i nie będziemy się więcej ruszać to niestety za kilkanascie lat większość społeczeństwa będzie miało problemy z nadwagą, cukrzycą i innymi chorobami. Tak naprawdę coraz więcej produktów w sklepach ma w składzie słodziki, cukier, laktozę, i inne które są szkodliwe dla naszego organizmu. Dla osób z cukrzycą ważne jest aby stosowałć dietę ubogą w węglowodany i o niskim indeksie glikemicznym. Ja w ciąży miałam cukrzycę ciążową i wiem że nawet chleb powoduje wzrost poziomu cukru we krwi . Dodatkowym utrudnieniem jest ciągła kontrola poziomu glukozy ( nawet kilka razy dziennie) i jedzenie posiłków najlepiej 6 ale mniejszych porcji. Wiem że firmy Apple, Google i Samsung stworzyły inteligentny zegarek i bransoletke która bez konieczności nakłuwania palca mierzy poziom glukozy i zapisuje wynik a także w przypadku spadku lub wysokiego poziomu cukru włącza alarm powiadamiający o konieczności zastosowania insuliny bądź spożyciu cukru przy jego spadku. Niestety takie gadżety sa póki co drogie, ale te firmy widząc jak wielkie jest zapotrzebowanie na te produkty oferuje i doskonali ich produkcję.
Moim zdaniem to my jako rodzice powinniśmy tak pokierować swoimi dziećmi, nauczyć ich zdrowego odżywiania i zachęcić do uprawiania sportów aby nasze dzieci w przyszłości nie miały problemów z cukrzycą i nie musiały latami się leczyć nie tylko na cukrzycę ale i choroby które są z nią powiązane.

mikaa997 (offline)

04-03-2015 12:40:21

Wrocław
Najważniejsza moim zdaniem jest profilaktyka! Zdrowa dieta, przebywanie na świeżym powietrzu i ruch powinny być sprzymierzeńcem dziecka od małego

teresa211186 (offline)

20-03-2015 23:13:49

Niwki Książęce
Dziecko nabiera nawyków żywieniowych w piewszych latach życia, dlatego ważne jest by od najmłodszych lat uczyć je do zdrowego jedzenia. Należy podawać mu jak najwięcej owoców i warzyw ale równiez uczyć do regularnego spożywania posiłków

sylwiia (offline)

29-08-2017 13:25:25

Rynek
Macie rację, regularne badania - zarówno naszych dzieciaków, jak i nas - rodziców są bardzo ważne. My obowiązkowo raz do roku badamy sobie cukier, ostatnio nawet kupiłam w aptece testy glukozowe, takie do wykonania w domu, są z domowego laboratorium smiling smiley

dorianka (offline)

12-07-2022 18:17:03

Olsztyn
Zwykle u dzieci występuje cukrzyca typu 1, na którą, niestety, ciężko mieć wpływ. Biedne dzieciaki, ale z tym da się żyć w miarę normalnie. Cukrzyca to nie wyrok śmierci. Trzeba kontrolować poziom cukru - wiadomo - ale teraz są bardzo wygodne metody, np. glukometr współpracujący z telefonem i automatycznie notujący pomiary - Glucomaxx Connect.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548490, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 165, Posty: 18788.