Kiedy dziecko się wstydzi

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

03-03-2009 14:25:30

Dziecko uczy się poczucia wstydu najczęściej od rodziców czy opiekunów, którzy mówią mu jak należy się zachowywać, jakie powinno być. Bywa, że rodzice sami są wstydliwi i nieświadomie przenoszą swoje emocje na dzieci.

czytaj więcej

kasztanka2 (offline)

06-11-2014 12:31:52

Bartłomiejowice
Wydaje mi się, że dziecko nie będzie nieśmiałe, gdy rodzice tego uczucia nie okażą w ich towarzystwie, gdy sami będą otwarci do świata i ludzi, śmiali w kontaktach z innymi, gdy będą je często zabierać ze sobą w różne miejsca - na spacery, do sklepu, na spotkania do znajomych, do rodziny, gdy dziecko będzie poznawało wciąż nowe osoby od najmłodszych miesięcy swego życia. Ja zabierałam swoje dzieci wszędzie ze sobą, i widzę już po starszym dziecku, że jest bardzo śmiały, mówi wszystkim "dzień dobry", ładnie odpowiada, gdy go ktoś o coś pyta.



martynka002 (offline)

13-01-2015 13:56:19

Nie ma nic w tym zlego , że ktoś jest nieśmiały. Dzieciaki zwykle takie bywaja a gdy poznaja juz ludzi otoczenie to rozbrykuja sie rowno

GabaBaba26 (offline)

31-01-2015 19:20:02

Udanin
Czasami cieszę się że córcia jest w śród obcych nieśmiała, ponieważ wówczas jest też do końca nie ufna a ja wtedy wiem że nie pójdzie nigdzie z nieznajomym.




[link widoczny po zalogowaniu]

joanka106259 (offline)

17-02-2015 20:43:47

Lublin
U nas jest odwrotnie. Marcel do niesmiałych raczej nie należy, w przedszkolu sam się upomina o rolę w przedstawieniu, w sklepie potrafi podejść do ekspedientki lub ją zawołać i poprosić o coś czy o podanie ceny czegoś, gdy ktoś zacznie do niego mówić zaczyna rozmowę. Z jednej strony to fajne, bo nie boi się świata jednak z drugiej stawrza wiele niebezpieczeństw. Próbujemy oduczać go przynajmniej rozmów z nieznajomymi, ale ciężko idzie.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

sloneczko19 (offline)

17-02-2015 22:10:11

Warszawa
u nas syn otwarty jest do wszystkich, babci której nie widział przez kilka miesięcy nie boi się, do obcych też się uśmiecha- co jak poprzedniczka uważam, że nie zawsze jest fajne winking smiley ale wolę to, niż miałby wyć na widok kazdej obcej osoby.

Doris85 (offline)

05-04-2015 13:38:22

Świecie
Wydaje mi się, że zachowanie dzieci jest dokładnym odzwierciedleniem zachowań rodziców. Jeśli my jesteśmy otwarci na świat i ludzi, podchodzimy do innych z uśmiechem, zaufaniem i życzliwością to nasze dzieci przejmą od nas taką postawę i nie będą miały problemów z nieśmiałością.


gosiunia89 (offline)

20-04-2015 15:31:45

Rzeczyca
Moja córka ma 5 miesięcy i już się wstydzi.Zauważyłam że skula się i chowa kiedy siedzi w bujaczku. Wtedy ja udaje że się chowam i robię ,,a kuku''uśmiecha się.Wstydzenie się jest naturalną rzeczą ludzką nie ma nic w tym złego.

Koala_Koala (offline)

21-06-2015 12:23:33

Warszawa
moj ma 14 miesiecy i wstydzi sie nowych osob, ale to dobrze, nie chce by byl dzieckiem, ktore kazdemu da sie wziac na rece itp

Annamatys (offline)

31-08-2018 16:19:22

Moje dziecko strasznie wstydliwe było - przynajmniej do momentu póki nie zaczęło chodzić na zajęcia. Zaczęliśmy chodzić na [link widoczny po zalogowaniu] Dziecko przestało się wstydzić dopiero po 6 zajęciach. Więc myślę, że musi się przyzwyczaić. Chociaż największy okres wstydu przypada na 18 miesiąc życia - tak mi powiedział psycholog.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548490, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 90, Posty: 52026.