Przekłuwanie uszu. Czy kolczyki u małej dziewczynki to dobry pomysł?

Wysłane przez izabellamazurek 

izabellamazurek (offline)

02-03-2009 16:39:44

Czy półtoraroczna dziewczynka ładniej wygląda z kolczykami w uszkach? Jak wytłumaczyć dwuletniemu dziecku, żeby zgodziło się na taki zabieg?

czytaj więcej

jmijeczka (offline)

21-04-2010 21:43:02

Wlkp
Juz wczesniej kolo roczku zastanawialam sie nad przekluciem corce uszu...
Jednak wspolnie z mezem stwierdzilismy ze nie.
Teraz.. znowu mnie przyszla ta mysl..
Dziewczynki cudnie wygladaja..
Ale to chyba najmniej przekonywujacy mnie argument.
Dlatego ponownie podjelam z mezem rozmowe i uznalismy wspolnie ze nie. Nie bedziemy przekluwac uszu.
Po przeczytaniu artykulu tylko utwierdzilam sie w przekonaniu ze wlasciwa decyzje podejlam.
Dzieki za fajny artykul smiling smiley
Pozwole corce zdecydowac samej jak juz bedzie wieksza dziewczynka smiling smiley

Sympatyczna (offline)

23-04-2010 13:57:03

dla mnie przekłucie uszu dziecku jest ingerencją w jego ciało... moje córki same [jedna mając 10, druga 13 lat] zdecydowały o tym, że chcą nosić kolczyki... i dopiero wtedy miały przekłuwane smiling smiley




Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

jmijeczka (offline)

24-04-2010 22:25:04

Wlkp
No wiec wlasnie.. grinning smiley

jowita (offline)

27-07-2010 10:23:54

Lublin
Racja. Takie maluszki nie mogą podjąć decyzji same a nasze widzimisię nie może być przyczyną ich stresu i bólu.


[link widoczny po zalogowaniu]

Fiodor Dostojewski

Anioł nigdy nie upada. Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie. Człowiek upada i powstaje.

sarah (offline)

29-07-2010 20:56:57

Tak sie sklada,ze mam mame kosmetyczke z wieloletnim doswiadczeniem.Moje dziewczyny mialy przebite uszka wczenie starsza cora miala 5 miesiecy mlodsza 3,zalozone mialy specjalne przebitki dla malutkich dziewczynek nigdy nie mialy ropiejacych uszek,zawsze nosza kolczyki przeznaczone dla dzieci-sa dostepne na rynku zlote i srebrne,nigdy nie mialy zadnego wypadku zwiazanego z uszkami,nie ma ograniczen wiekowych mozna przebic uszy 100 letniej babci i 2 dniowemu dziecku,we wloszech jest taka tradycja,ze w szpitalu pielegniarki na zyczenie rodzicow przebijaja kilkudniowym dziewczynkom uszka-siostra mieszka we wloszech 13 lat ma 2 corki ,ktore ze szpitala wyszly z kolczykami u nich to jest tradycja.

Sympatyczna (offline)

29-07-2010 22:07:25

znam przypadek, że po przekłuciu uszek dziewczynka kilkomiesięczną nagle stała się apatyczna, marudna, straciła apetyt, a lekarz orzekł nietolerancję ciał obcych i kazał zdjąć kolczyki - niepokojące objawy minęły jak ręką odjął winking smiley

moim zdaniem rodzice zanim to zrobią powinni sami sobie odpowiedzieć na pytanie po co?





Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

sarah (offline)

30-07-2010 13:35:52

Cytuj
Sympatyczna
znam przypadek, że po przekłuciu uszek dziewczynka kilkomiesięczną nagle stała się apatyczna, marudna, straciła apetyt, a lekarz orzekł nietolerancję ciał obcych i kazał zdjąć kolczyki - niepokojące objawy minęły jak ręką odjął winking smiley

moim zdaniem rodzice zanim to zrobią powinni sami sobie odpowiedzieć na pytanie po co?
Kochana takie powiklania to naprawde przypadek,jezeli zakladamy juz dziewczynce kolczyki to zawsze zlote zloto nie uczula.Jestes mama chlopca ,ja mam 2 dziewczynki i uwielbiam dziewczynki z malenkimi kolczykami,ja jako male dziecko mialam przebite uszy nic nie pamietam ,uszka malej dziewczynki sa ciensze szybciej dziurka sie goi,wsrod moich znajomych i w rodzinie wszystkie dziewczynki maja kolczyczki od zawsze mowilam,ze jak bede miala corke bedzie miala male kolczyki.

Sympatyczna (offline)

30-07-2010 20:45:47

sarah - wyżej pisałam również o córkach grinning smiley

a ta dziewczynka miała oczywiście złote smiling smiley





Człowiek przestaje się bawić nie dlatego, że się starzeje, tylko starzeje się dlatego, że przestaje się bawić

czulajestem (offline)

02-08-2010 14:47:49

Kartuzy-Trójmiasto-Kaszuby
Kiedys były takie naklejki a'lla kolczyki z kryształkami lub kwiatkami i codziennie albo co jakis czas inny wzór.
Jestem przeciwko przekłuwaniu, bo to tylko przekucie, by mamusia zaspokoiła swój kaprys i robienie lalki z dziecka.
ZXnam przypadki, że matka obojgu córkom dała przekłuc uszy, po jakims czasie małe same klczyki sobie oberwały i wyglada to niezbyt estetycznie no i rana z okaleczeniem gotowa.


Mi ciocia przekuwała uszy domowym sposobem, nic oczywiscie nie bolało. Żadnych pistoletów i zero bólu. Miałam wtedy 10 lat.
Ja mało kiedy nosze kolczyki. Bo mam czesto odgniecione uszy i wtedy spać się w nocy nie da.
Mój maż również ma kolczyk we brwi. Stary koń.


[link widoczny po zalogowaniu]
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548490, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 90, Posty: 52026.