Atopowe zapalenie skóry

Wysłane przez ewakozakiewicz 

ewakozakiewicz (offline)

12-01-2010 14:18:20

Buzia kilkumiesięcznego Szymka jest czerwona za wyjątkiem nosa, ust i brody. Jego policzki wyglądają jakby były polakierowane – świecą się, a włoski są cienkie i matowe, przerzedzone. To typowe objawy atopowego zapalenia skóry, które u chłopca pojawiło się już w niemowlęctwie.

czytaj więcej

andzia123 (offline)

21-08-2012 23:20:57

Kraków
ponoc dośc nowym sposobem walki z azs są probiotyki??? moja pediatra zaleciła mi własnie podawać latopic. Daję się go dziecku przez 3 miesiące i ma pomóc w dojrzewaniu układu immunologicznego.Macie jakies doświadczenia z tym probiotykiem?

Batka_2011 (offline)

26-09-2012 20:04:10

Wrocław
Nie, ja nie mam. Ale właśnie 2 dni pediatra uznała, że wysypka z tyłu kolanka u mojej córeczki, wygląda jej na AZS. Moja Ala ma też takie jakby suche policzki. Ale nie bardzo. Nie ślnią się, ale są takie troszkę jak wyschnięta ziemia w kanionie smiling smiley Tak bym to ujęła smiling smiley Na skórze ciała też ma miejscami suche placki, ale raczej podłużne, a nie w kształcie pieniązkowym.

Muszę z nią iśc do alergologa. Może ten specjalista przyjży się wysypce w kolanku i powie na 100% czy to AZS.

Kurczę, moja Ala jest silną, pulchną, dużą dziewczynką. Aż dziw, że coś takiego mogłoby ją dotknąć.


[link widoczny po zalogowaniu]

mikaa997 (offline)

02-03-2015 11:12:04

Wrocław
U nas podejrzewano najpierw skazę białkową a teraz lekarz mówi że to może AZS. Obecnie czekamy na wyniki testów alergicznych. Stosujemy emolienty które łagodzą stany zapalne niestety nowe zmiany skórne cały czas powstają

gosiunia89 (offline)

20-03-2015 17:07:59

Rzeczyca
Mojej koleżanki synek ma atopowe zapalenie skóry.Była u lekarza i kazał Jej nie zakładać mu rajstop wszystkiego co jest przy skórze.Pojawia się u niego wysypka wygląda jak różyczka.Kąpiel tylko w przefiltrowanej wodzie.Woda do mleka tylko nie gazowane i przygotowana.Maść która kosztuje 50 zł a wystarcza na 4 razy i nic nie pomaga.Jego skóra jest bardzo delikatna.Wysypka swędzi i dziecko drapie.Na szczęście moje dziecko tego nie ma.

basic2008 (offline)

20-03-2015 22:04:43

Ośno Lubuskie
Gosiunia89, to chyba jakas przesada z tą wodą, ubraniem itp.-trzeba przede wszystkim znalezc przyczyne i ustalic co jest alergenem- jesli proszek lub płyn do prania-to trzeba zmienic na łagodniejszy, jesli np. krem, balsam do ciała, czy srodek do kąpieli, to tak samo, jesli jest to efekt alergii pokarmowej-wyeliminowac. Mój Jasko tez jest alergiczny i atopowy- przede wszystkim więc ma wyeliminowane białko krowie. Najgorsza wysypka taka juz o liszajowatym charakterze wystepuje u niego na policzkach, a to dlatego, ze ślini się okrutnie i dosc czesto ulewa, ze a spi na boku, to mu to spływa i go drazni. początkowo kazali mi natłuszczac, stoowałam Linomag i Alantan Plus, ale to niewiele pomagało, wyzebrałam więc u naszej pani doktor maśc Laticort, i powoli wysypka ustępuje. Wiem, ze jest ze sterydem, ale smaruje bardzo cieniutko, tylko na noc, kiedy mały juz spi, zeby sobie nie wtarł do oczek.A tak wogóle pomocne bardzo przy takim swedzeniu skóry jest kapiel w krochmalu. no i trzeba dobrac odpowiednie, antyalergiczne kosmetyki do pielegnacji. smiling smiley

angelina_ker (offline)

08-12-2015 11:08:51

Jeśli Wy albo Wasze dzieci zmagacie się z tym problemem to warto byłoby zastanowić się nad [link widoczny po zalogowaniu]. Wydaję mi się, że pomoc ze strony wykwalifikowanego w tym zakresie psychologa ułatwiłaby jednak pogodzenie się z łuszczycą czy z AZS.

Klaraa (offline)

09-03-2016 18:34:29

Różyce
Ja stosowałam emalianum, płyn do kąpieli i krem. Lekka konsystencja i szybko się wchłania, może cena nie najtańsza ale efekt zadowalający

moniamonia (offline)

18-03-2016 23:33:51

Jatutów
u nas z kolei dużą ulgę niesie olejek do kąpieli balneum , codziennie kąpiemy w nim córeczką a później nawilżamy skórę oliwką dla dzieci. Skóra po olejku jest znacznie gładsza i bardziej nawilżona, nie wymagałaby już dodatkowego nawilżania jednak dodatkowo stosujemy na zmianę oliwkę z kremem.

misiaczek555 (offline)

10-04-2016 00:15:48

Podkarwów
Cytuj
moniamonia
u nas z kolei dużą ulgę niesie olejek do kąpieli balneum , codziennie kąpiemy w nim córeczką a później nawilżamy skórę oliwką dla dzieci. Skóra po olejku jest znacznie gładsza i bardziej nawilżona, nie wymagałaby już dodatkowego nawilżania jednak dodatkowo stosujemy na zmianę oliwkę z kremem.

my do tej pory stosowaliśmy płyn do kąpieli ale właśnie coś skóra małej zaczęła robić się bardzo sucha i szukam czegoś bardzo dobrze nawilżającego, a gdzie mogę kupić ten olejek z balenum? w aptece czy też będzie np w rossmanie?
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548120, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 112, Posty: 53416.