Test ciążowy. Po ilu dniach od spodziewanej miesiączki zrobić test?

Wysłane przez ewakozakiewicz 

basic2008 (offline)

21-03-2015 13:29:40

Ośno Lubuskie
Mi test wcisnęła koleżanka, zrobilam go bez przekonania, ja po prostu czułam juz od poczatku ze jestem w ciązy, kiedy tylko nie dostałam miesiaczki.Test wyszedł pozytywny no i potem było juz tylko czekanie na Niespodziewajke moją smiling smiley

Doris85 (offline)

23-03-2015 21:20:55

Świecie
Długo staraliśmy się o dziecko, z tego też powodu brałam różne leki, które należało w przypadku zajścia w ciążę natychmiast odstawić. Test ciążowy zrobiłam po 3 dniach od spodziewanego terminu miesiączki. Jaka była radość gdy okazało się, że wyszedł pozytywnie smiling smiley Po tygodniu ginekolog potwierdził ciążę.


gosiunia89 (offline)

08-04-2015 13:31:00

Rzeczyca
Ja nie miałam żadnych objawów ciąży ale zaniepokoiłam się bo nie miałam miesiączki zrobiłam test wyszedł wynik pozytywny.Gdy poszłam do lekarza okazało się że jestem w 3 miesiącu ciąży.Córcia 15stego skończy 5 miesięcy.

karolina_tomczak (offline)

01-05-2015 09:05:36

Przy pierwszej ciąży test ciążowy robiłam w dzień spodziewanej miesiączki,przy drugiej-dwa dni po.Obydwa pokazały prawdę smiling smiley

nika09 (offline)

14-01-2016 12:04:43

Kraków
bardzo przydatny artykuł, wbrew pozorom sporo osób popełnia błedy przy testowaniu

abb123 (offline)

06-10-2016 09:36:49

Częstochowa
Czesc
Nie do końca rozumiem z tą Alfa i Beta. Jeśli u mnie dni płodne były dopiero 19 dnia, a 26 dostałam okres (lub plamienie), to wynik testu ciążowego na pewno będzie negatywny przez kolejne 28 dni bo beta nie dostała się do moczu, ale w krwi jest, tak?

0202oliwcia (offline)

25-10-2016 13:44:16

Ja jestem już maniaczka na te wszystkie testy ciążowe z córeczką test robiłam trzy cztery dni po spodziewanej @ i były już dwie konkretne kreseczki .. Od ponad roku staramy się z mężem o drugie dziecko i za każdym razem robiłam test dzień po spodziewanej miesiączce która nie nadeszła za każdym razem miałam druga blada kreseczkę lekarz potwierdzał ciąże ale niestety 4 razy doszło u mnie do wczesnego poronienia na etapie do 10 tygodnia nie mam jakoś szczęścia ale walczę dalej ...
Moim zdaniem te wszystkie testy apteczne są teraz bardzo czułe i dość szybko mogą wykryć nawet wczesną ciąże dla pewności można wykonać badanie z krwii które rozwieje nasze wątpliwości


[link widoczny po zalogowaniu]

monika_franek (offline)

30-01-2017 11:17:06

witam ja miesioczke powinnam dostac 21 stycznia niedawno robilam test paskowy pierwszy wyszedl pozytywnie lecz druga kreseczka byla bardzo malo widoczna powtuzylam go na drugi dzien wczesnie rano wyszly wyrazne dwie kreski jednak na trzeci dzien test wyszedl negatywnie

Mirabelka (offline)

22-09-2017 14:58:05

Potwierdzam zdanie, jednej z poprzedniczek - najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie testu z krwi. Tu nie ma miejsca na gdybanie, dawanie sobie fałszywej nadziei, że a nuż test się myli. Albo się jest w ciąży, albo nie. Testy ciążowe z apteki są łatwe w użyciu i tańsze, ale... za dużo mitów o nich narosło. Wszystkim gdybającym polecam artykuł o testach ciążowych: [link widoczny po zalogowaniu]

Kasiakasiunia (offline)

30-07-2018 06:15:18

Franciszków
Ja tak samo - 2 dni po spodziewanej miesiączce i wynik był pozytywny i nie zapomnę do dziś tych dwóch wyraźnych bardzooo wyraźnych kresek.

Evii91 (offline)

25-08-2018 22:21:30

Tychy
Testy z moczu nie są takie dokładne. 4 dni przed spodziewana miesiaczka zrobiłam test, a raczej dwa o czułości 25. Na obu druga linia wyraźną, ale jaśniejsza niż kontrolna. Na następny dzień czyli 3 dni przed miesiaczka badanie krwi beta hcg 190. Dziwi mnie fakt że kreski były jaśniejsze, mimo takiego wyniku.




[link widoczny po zalogowaniu]

[link widoczny po zalogowaniu]

wiktoria97 (offline)

17-11-2018 19:10:08

Koniuchy
Witam. Mam wielki dylemat. Mam bardzo nieregularne cykle. Biorę leki na umormowanie miesiączki. Kochalismy się z partnerem jakieś 2 tygodnie temu, miesiączki nie dostałam, spóźnia mi się 2 dni. Dziś rano zrobiłam 2 testy, które wyszły negatywnie. Od tygodnia pobolewa mnie podbrzusze, nie mam apetytu, moje piersi stały się pełniejsze i widać na nich niebieskie żyłki, oraz chodzę do łazienki co 10 minut. W nocy też potrafię wstać 3 razy żeby się wysiusiać. Co robić?

MamaEmilki (offline)

20-11-2018 21:51:19

Wrocław
Ja test ciążowy zrobiłam gdy byłam już w drugim miesiącu ciąży grinning smiley Zaskoczyło nas TO i nie wiedziałam, że się uda. Test swoją drogą ale trzeba zgłosić się do ginekologa, by potwierdzić. A jak przechodziłyście ciążę? Ja cały ten czas fiksowałam. Bałam się o swoje maleństwo i co chwile sprawdzałam poziom hormonu beta HCG kalkulatorem [link widoczny po zalogowaniu]. Tylko to dawało mi spokój. Koleżanka również ciężarna postraszyła mnie, że niski poziom CHG może wpłynąć na niekorzystny rozwój dziecka. Na szczęście od początku do końca ciąży wszystko miałam w normie i córka urodziła się zdrowa smiling smiley

Wandzia123 (offline)

10-01-2019 21:54:05

Warszawa
Dziewczyny,

W październiku przestałam brać antykoncepcję hormonalną. Potem okresy miałam w normie (cykle ok 27-28 dni). Teraz z kolei 42 dzień cyklu a miesiączki nie ma... zrobiłam chyba z 10 testów na mocz, różne rodzaje, a większość z porannego, pierwszego moczu.
Kiedyś miałam podobną sytuację i lekarz zalecił mi orgametril do momentu odzyskania okresu, jednak tym razem sposób zawiódł (zostały tabletki, to łykalam).

Jutro wizyta u ginekologa... myślicie, że to mogła być wpadka? Zabezpieczalismy się prezerwatywa.

Help!

bobasowo_pl (offline)

13-05-2019 12:07:14

Chrzanów
Po 10 dniach - sprawdz sobie sanity.pl/test-ciazowy-stream/

Kalina88 (offline)

10-09-2019 13:21:02

W dzień spodziewanej miesiączki. Ja testowałam się 5 razy. Później zaczęłam kontrolę owulacji bo zwątpienie spowodowało brak ochoty na seks i w ogóle załamanie winking smiley Używałam cyklo testera myway i udało się!

dracenka (offline)

29-10-2019 13:27:28

Brzozowica
Ja jak staralismy sie o dziecko odpuscilam sobie testy sikane.. dwa takie testy to cena badania bety w diagnostyce. Wolalam sobie taki w laboratorium test zrobic i miec pewnosc a nie domysly czy kreska jest czy nie ma czy pojawila sie za pozno czy za wczesnie itp itd.

Marcelka88 (offline)

27-10-2020 07:42:02

Pruślin
przydatny artykuł smiling smiley) ale na razie jedynymi testami, które robię to owulacyjne.. Afrodyta Smart - test owulacyjny, polecam kobietom starającym się o dziecko!mały grymaśnik

patkajakubowska (offline)

16-01-2023 10:57:58

Białystok
Najlepiej jednak iść zrobić badanie z krwii
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548550, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 20064.