Kręgosłup kobiety w ciąży

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

26-06-2009 13:48:40

Bóle krzyża nasilają się w ostatnim trymestrze ciąży. Przyczyniają się do nich m.in. nieodpowiednia pozycja podczas snu, niewłaściwy materac, nieodpowiednia postawa przy chodzeniu i siedzeniu, buty na szpilkach i kilka innych czynników. Radzimy co zrobić, żeby w krzyżu nie łupało.

czytaj więcej

malgorzatap (offline)

22-07-2009 13:53:31

Hjørring
niestety nieraz nawet stosowanie sie do tych wszystkich rad nie powoduje,ze dolegliwosci sie nie pojawia.Ja mam skolioze co nie pomoglo w ciazy a i do teraz mam dolegliwosci bolowe.Nadal mam poglebiona lordoze choc od porodu minelo ponad 9 miesiecy - pomagaja masaze - rozluzniaja napiete miesnie


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]
[link widoczny po zalogowaniu]

Życie nie powinno być podróżą do grobu. Człowiek do kresu życia powinien się dotoczyć z kieliszkiem Chardonnay w jednej ręce, tabliczką czekolady w drugiej, narąbany w trzy dupy, krzycząc... "ALE TO BYŁA JAZDA..."

Paula_77 (offline)

20-02-2013 12:41:56

Warszawa
Tylko debil radzi schowac szopilki, żadna kobieta przy zdrowych zmysłach nie chodzi na obcasach w zaawansowanej ciazy..


[link widoczny po zalogowaniu]


[link widoczny po zalogowaniu]

martynka002 (offline)

11-11-2014 11:48:38

uzywałam obuwia jak najbardziej wygodnego dla mnie czyli sportowe buty lub eleganckie ale na płaskim winking smiley z kregosłupem nie miałam problemów

lenkaa82 (offline)

11-11-2014 15:45:50

warszawa
Ja niestety ma skoliozę i mimo, że jestem dopiero w 20 tygodniu bóle kręgosłupa są bardzo uciążliwe. Nawet nie chcę myśleć, co będzie dalej.

kasztanka2 (offline)

19-11-2014 11:11:06

Bartłomiejowice
Szpilki to ja schowałam od razu jak dowiedziałam się, że jestem w ciąży, bo bardzo nie lubię w nich chodzić i teraz wreszcie mogłam od nich ze spokojnym sumieniem odpocząć tongue sticking out smiley zresztą chodzenie w szpilkach i tachanie małego dziecka też wcale nie jest takie proste!

kum_pela (offline)

04-12-2014 19:15:53

Zambrów
W tym roku i ja musialam zaopatrzyć się w buty bez obcasów i kozaki na zimę zwykle bez szału hehe ale czuje się ekstra bo wiem ze nie wywale sie nigdzie hehe a moj kregosłup od samego początku ciężko znosil moje obcasowe buty i prace za biurkiem. Wyjdzie mi to na zdrowie ..


[link widoczny po zalogowaniu]

donnavito (offline)

06-01-2015 11:28:19

Iława
Ja chodziłam na wysokich obcasach ale nie szpilkach, tylko stabilnych słupkach, kręgoslup mnie nie bolał, teraz za to przez karmienie często pobolewa, przymierzam się wiec do zakupu poduszki dla karmiących mam. Polecam do spania twardszy materac w ciązy i potem.

joani (offline)

15-01-2015 22:45:58

Krgosłup i nogi najbardzij cierpią w ciąży. jak dla mnie bóle zmniejszał rogal i odpowiednie ułożenie z nim ciała oraz pas podtrzymujący brzuch i odciążający kręgosłup- polecam.

moniaijulka (offline)

16-01-2015 02:57:37

Nowe
Oj pamiętam ten ból kręgosłupa w III trymestrze, masakra. Po przejściu kawałka drogi zaraz mnie zaczynał boleć, wyjście na róg ulicy do sklepu było dla mnie męczarnią dlatego po powrocie kładłam się na kanapie a pod nogami miałam poduszkę, pomagało trochę.

mysia83 (offline)

24-01-2015 12:01:23

Rzeszów
Ja jestem zwolenniczka płaskiego obuwia, więc ze szpilkami nie miałam problemu. Ale oczywiście tak jak chyba wszystkie kobiety w ciąży miałam ten okropny bol kręgosłupa sad smiley Ja sobie radziłam spiąć właśnie na boku...ale wiadomo, ze z dużym brzuszkiem naprawdę dzieżko jest znaleźć właściwą pozycje, tak w której można naprawdę odpocząć....

GabaBaba26 (offline)

02-02-2015 10:30:01

Udanin
Ja od kąt pamiętam miałam problemy z kręgosłupem lecz w ciąży, ku mojemu zdziwieniu ból kręgosłupa mi nie doskwierał dopiero po porodzie gdy nosiłam na rękach mój słodki ciężar bóle, kręgosłupa powróciły.




[link widoczny po zalogowaniu]

joanka106259 (offline)

26-02-2015 14:56:03

Lublin
Ja dopiero zaczynam odczuwać kręgosłup. Z wysokich butów zrezygnowałam już między 5a 6 miesiącem ciąży, żeby ulżyć nogom i nie martwić się smiling smiley w płaskich dużo wygodniej się chodzi, gdy brzuszek już ciążyć zaczyna. Ostatnio w sklepie ortopedycznym pani polecała mi pasy podtrzymujące brzuch i odciążające kręgosłup i zastanawiam się nad ich zakupem.


Zapraszam do głosowania na Marcelka smiling smiley
[ebobas.pl]
[ebobas.pl]

owieczka78 (offline)

11-06-2021 15:15:53

Łuków
Ooooo ja mam odjazdowy materac nic mnie nie boli żaden kręgosłup czy plecy wysypiam się na nim super dopasowuję się do mojego ciałą dobrze podpiera go, nic się nie wygina nie ma żadnych wgłębień świetne są te materace termoelkastyczne z Sovea polecam.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548550, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 20064.