Jeśli masz cukrzycę, roztropnie zaplanuj ciążę

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

15-04-2010 12:03:43

Kobiety chore na cukrzycę powinny zdecydować się na urodzenie dziecka jak najszybciej, gdyż po kilkunastu latach leczenia może dojść do powikłań i mogą pojawić się trudności z zajściem w ciążę.
 

czytaj więcej

lila96 (offline)

05-11-2014 15:54:41

Katowice
Cukrzyca to poważne schorzenie i bardzo uciążliwe zwłaszcza w ciąży .Dała mi cukrzyca niezle popalić i przyczyniła się do nadmiernego przyrostu masy ciała

martynka002 (offline)

11-11-2014 11:41:19

miałam podejrzenia o cukrzyce. lecz w czasie ciązy problem ten zaniknął . Wyniki wyszły książkowe

wojtaszek (offline)

20-11-2014 21:15:17

Tarnów
U mnie w ciąży stwierdzono cukrzycę i na początku byłam załamana tą diagnozą ponieważ ciąża od początku była zagrożona ja bardzo na siebie uważałam i wydawało mi się że ten problem mnie ominie. Cieszę się że poważnie podeszłam do tematu i mimo ogromnych wyżeczeń , diety, stosowania insuliny, codziennego badania moczu że już nie wspomnę o badaniu poziomu cukru kilka razy dziennie przeszłam przez to wszystko szczęśliwie i mój synek nie miał problemu z niedocukrzeniem. Problemem było u mnie jedzenie pieczywa które bardzo podnosiło poziom cukru a diabetolog kazała bezwzględnie jeść pieczywo, dodatkowo stosując dietę zaczęłam chudnąć co w ciąży jest niedopuszczalne , pojawiły się ketony w moczu które świadczą o tym że organizm głoduje. Dopiero stosowanie odpowiedniej ilości insuliny , dieta i odrobina ruchu ( w moim przypadku spacery) pomogły mi ustabilizować poziom cukru. Po porodzie u mnie wszystko się unormowało po 2 dniach, choć czasem kontrolnie robię badanie. Najważniejsze jest aby bardzo się pilnować w przypadku pojawienia się cukrzycy ciążowej i być pod opieką diabetologa i dietetyka.

joannaeich (offline)

13-12-2014 15:40:48

Gniezno
miałam badania w tym kierunku i wszystko oki było. Synek zdrowy i mam nadzieję , że córcia tez ur się zdrowa winking smiley

dorianka (offline)

30-08-2022 18:43:37

Olsztyn
Mam cukrzycę, kontroluję poziom cukru (Glukomax [link widoczny po zalogowaniu]), biorę leki i urodziłam 2 zdrowych dzieci. A ja czuje się dobrze i jestem okazem zdrowia smiling smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548290, Użytkownicy: 73665.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 20038.