Najpopularniejsze imiona 2016 roku. Jakie imię dla dziewczynki, jakie imię dla chłopca?

Wysłane przez agnieszkausiarczyk 

agnieszkausiarczyk (offline)

23-01-2017 12:10:37

Zuzanna i Antoni to najczęściej nadawane imiona w 2016 roku. W pierwszej piątce znalazły się też Julie, Leny, Maje i Hanie, a wśród chłopców Jakub, Szymon, Jan i Filip. Od ponad dziesięciu lat nie zmienia się lista najczęściej nadawanych imion. Zmieniają się jedynie miejscami w zestawieniach.



czytaj więcej

mysia83 (offline)

10-02-2017 13:29:40

Rzeszów
Przeczytałam artykuł i widzę, że imiona moich dzieci nadal nie są popularne...gdy je wybieraliśmy tez nie były winking smiley Moje dzieci to Katarzyna i Krzysztof. Zdecydowanie nie sugerowałam się tym, czy te imiona są popularne, czy nie, po prostu zarówno mi jak i mężowi się podobały. Jedyne na co zwracaliśmy uwagę, to to czy można je wymawiać w kilku formach np; Krzysztof , Krzysiek, Krzyś, Katarzyna, Kasia, Kaśka smiling smiley Wydaje mi się, że wybór imienia to bardzo indywidualna sprawa, przecież każdemu z nas się podoba coś innego, podobnie jest z imionami, jednym podobają się te tradycyjne, innym obco brzmiące...

Moja Kasia (oprócz tego, że imię nam się bardzo podobało) ma tez swoje imię po mojej prababci. Dużo mi o niej opowiadano, zawsze kojarzyłam ją jako kobietę odważną, zdeterminowaną a zarazem bardzo opiekuńczą i ciepłą...ciesze się, że moja córa ma po niej imię smiling smiley

GabaBaba26 (offline)

10-02-2017 14:38:21

Udanin
Moja córcia ma na imię Klaudynka, lecz tak jak zapowiadali moi bliscy, wszyscy się mylą nawet czasami w przedszkolu i mówią do mojej córki Klaudia a to całkiem inne imię. Mam przez to małe problemy, bo córeczka się denerwuje a ja sama zaczynam rozmówcy tłumaczyć iż to są różne imiona i proszę o to by poprawnie wypowiadali jej imię. Uff.
Więc jakie imię dla dziecka.? Uważam że przede wszystkim ładne, nieskąplikowane.
Często moja św. pamięci babcia powtarzała iż imiona przypisane do osób mają znaczenie, kreują osobowość. I dlatego często nadajemy imiona takie jakie noszą nasi bliscy lub osoby bardzo przez nas lubiane. I może dlatego wciąż popularne imiona to tak naprawdę,, stare" imiona.




[link widoczny po zalogowaniu]

mon33 (offline)

10-02-2017 18:09:01

Tak ,wybór imienia dla swojego dziecka to bardzo trudna decyzja. Jest tak wiele pięknych imion dla chłopców jak i dziewczynek. Czasem trzeba się długo zastanawiać nad wyborem. Każdemu podoba się inne imię jedni wolą imiona zagraniczne inni staropolskie czy imiona na czasie. Mi osobiście nie podobają się imiona zagraniczne np. Jessica, Nicola czy Alan.
U nas wyborem imienia dla pierwszej córci nie było problemu, dla drugiej już tak.
Pierwsza córcia ma na imię Julia imię ma po swojej prababci, druga córcia ma na imię Haniasmiling smiley
Nad imieniem dla pierwszej córci nie zastanawialiśmy się ani chwili wiedziałam, że córeczka będzie miała na imię Julia. Natomiast przy drugiej to już był problem, mi podobało się inne imię, mężowi inne a córci jeszcze inne. Długo, bardzo długo się zastanawialiśmy się, aż przed samym porodem decyzja zapadła, że córeczka będzie miała na imię Hania to imię wybrała jej starsza siostra.
Dla mnie było ważne, żeby imię było ładne wypowiadane do małego dziecka, jak i do osoby starszej.
GabaBaba Czyli Twoja córcia ma na imię Klaudyna?
Tak, masz rację to imię jest często mylone bo jest wiele ''odmian'' imienia Klaudia, Klaudyna, Claudia więc dla tego niektórzy się mylą.

alen300 (offline)

10-02-2017 19:46:17

Zabierzów Bocheński
Z moja córeczka była prosta sprawa - od kiedy wiedziałam że będzie Ona - była Zuzia - i tak przez 8 miesięcy, ale kiedy się urodziła, imię Zuzia odeszło w niepamięć, spowszedniało, nie pasowało do nowej małej istotki. Zastanawiałam się jak wyjątkowo do niej wołać, żeby pasowało na całe życie. Przypomniała mi się wówczas moja prababcia - waleczna kobieta, która mimo przeciwności losu parła do przodu. I tak było z moją dzieciną - mimo różnych przeszkód parła do przodu. Bez najmniejszego dalszego zastanawiania zostało Karolinka - na cześć prababci, mojej prababci, która w trudnych chwilach mojego dzieciństwa opiekowała się mną, rozśmieszając "walką" na papiery toaletowe, których i tak był deficytsmiling smiley Chociaż minęło 35 lat wciąż pamiętam tamte zabawy i opowiadam mojej Karolince, jak jej praprababcia organizowała zabawy kiedy mało co było.

GabaBaba26 (offline)

10-02-2017 20:21:08

Udanin
Mon33 tak moja córcia ma na imię Klaudyna. Przeważnie słyszę od ludzi że Klaudia to znane imię ale Klaudyna już nie i dlatego kojarzą to imię jako właśnie Klaudia. Boję się trochę jak już córcia będzie starsza i że powiedzmy w jakiś dokumentach napiszą źle jej imię bo wiem z doświadczenia że jest później niezły zament z takiego powodu. Oczywiście nie żałuję że nadałem jej właśnie takie imię, mi i mojemu mężowi od razu to imię się spodobało a i obecnie sama właścicielka owego imienia jest z niego zadowolona.
Obecnie spodziewam się trzeciej pociechy (płci jeszcze nie znamy) ale nasza pierworodna już wymyśla imiona dla swojej siostry (bo bardzo chce mieć siostrę) i ostatnio od niej usłyszałam, że będzie Madzia ponieważ ona ma w przedszkolu koleżankę Magdę i bardzo ją lubi smiling smiley




[link widoczny po zalogowaniu]

mon33 (offline)

10-02-2017 21:18:47

GabaBaba kiedyś też myślałam, że Klaudia i Klaudyna to jedno imię, mam kuzynkę Klaudię i na nią mówimy Klaudyna. Kiedyś miałam taką sytuację, mam znajomą ona ma córkę i kiedyś się jej pytam co tam u Klaudyny, a ona do mnie mówi, ''że jako pierwsza powiedziałam dobrze imię jej córki, bo wszyscy na nią mówią Klaudynka, Klaudia a ona ma na imię Klaudyna'', a ja tak z przyzwyczajenia powiedziałam Klaudyna. I od tego czasu wiem, że Klaudia i Klaudyna to dwa inne imiona. Dlatego na Twoją córeczkę też mówią Klaudia, bo po prostu nie wiedzą że to jest inne imię. Trochę nie fajnie, że musisz każdemu tłumaczyć jak ma się zwracać do Twojej córci. Ale z czasem się przyzwyczają i już będą mówili Klaudynka czy Klaudyna. Szczerze powiem, że Klaudyna bardziej mi się podoba niż Klaudia dlatego też tak mówię na moją kuzynkę.


Gratulacjesmiling smiley
Super, że córcia wybiera imię, może ma przeczucie, że będzie siostrzyczkasmiling smiley

Silver90 (offline)

10-02-2017 21:31:46

Ludwin
Imię mojej córeczki Nadii jest prawie na samym końcu, natomiast jej drugie imię Wiktoria jest nieco wyżejsmiling smiley absolutnie nie sugerowałam się tym czy wybrane imię będzie popularne. Chciałam aby było raczej niepowtarzalne i zarazem piękne.
Imię Nadia oznacza osobę, która daje wielkie nadzieje i zazwyczaj wywiązuje się z nich. Jest osobą pewną siebie, niezależną, ambitną i bardzo inteligentną. Zarazem jest duszą towarzystwa, a z drugiej strony wrażliwa. Ważne są dla niej stabilne i poukładane relacje z bliskimi.
Imię Wiktoria oznacza kobietę poważną, podchodzącą do życia racjonalnie i odpowiedzialnie. Ceni sobie spokój i prywatność, kieruje się rozsądkiem. Jest osobą pracowitą i upartą w swych dążeniach. Z wszelkich trudności wychodzi obronną ręką a zawdzięcza to oczywiście analitycznemu umysłowi i opanowaniu. Wśród rodziny uważana jest za sprawiedliwą i troskliwą matkę.
Te dwa imiona są całkiem odmienne co do osobowości i charakteru osoby. Ciekawa jestem jaka będzie moja córeczka, a na pewno duży ma wpływ jak wychowa się swoje dziecko.

Silver90 (offline)

10-02-2017 23:50:21

Ludwin
GabaBaba 26 sytuacja z imieniem twojej córki przypomniała mi moją koleżankę z liceum Paule. Dużo osób mówiło do niej Paulina ponieważ myśleli że Paula to zdrobnieniesmiling smiley pamiętam jak się wtedy ona denerwowała.
Wybór imienia jest bardzo problematyczny i każdy rodzic chce wybrać też takie imię, aby nie sprawiało problemu. Ja z mężem nie mogłam dojść do porozumienia co do wyboru. Dlatego u nas są dwa imiona. Wiąże się to też z takim problemem, że niestety wszędzie trzeba pilnować żeby zapisywano dwa imiona:/

GabaBaba26 (offline)

11-02-2017 04:06:46

Udanin
Mon33 dziękuję smiling smiley po cichu mam taką nadzieję, że będzie dziewczynka, ale czas pokaże smiling smiley

Silver90 moja córcia również ma dwa imiona, jak ją zapisywałam do przedszkola i podałam Klaudyna Weronika to usłyszałam,, jedno imię wystarczy po co sobie kąplikować życie" a dokładnie jest tak jak ty piszesz, że trzeba tego pilnować bo później mogę być problemy.
Weronika to imię które mi się bardzo podoba ale męża siostrzenica ma tak na imię i dlatego zrezygnowaliśmy z tego imienia. Najzabawniejsze jest to że moja córcia zrobiła się bardzo podobna do dużo starszej od niej kuzynki Weroniki.




[link widoczny po zalogowaniu]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-11 04:08 przez GabaBaba26.

GabaBaba26 (offline)

11-02-2017 06:03:16

Udanin
cudownie kiedy dzieci noszą imiona osób dla nas bardzo ważnych, znaczących, których już z nami nie ma. Myśmy jednak odeszli od tej tradycji ze względu na brak wyboru imienia mianowicie w mojej i męża rodzinie (mam na myśli nasze babcie) królowało imię Zofia ( moja siostrzenica ma tak na imię) . Pamiętam jak dowiedzieliśmy się że będzie dziewczynka i zaraz po wizycie nasunęła mi się na myśl Klaudyna podzieliłam się tą myślą z mężem któremu również to imię się spodobało i tak zostało, pomimo tego że wcześniej mieliśmy całkiem inne typy imion. Dopiero teraz przypomniałam sobie dlaczego akurat to imię wybrałam. Dziesięć lat temu pracowałam wraz ze starszą panią, która opowiadała mi o swoim ciężkim życiu, o braku nadziei na dziecko i o tym jak w jej życiu niespodziewanie zdarzył się cud, który nosił imię Klaudyna i wydaje mi się że to imię podświadomie utknęło mi w pamięci zwłaszcza, że moja córeczka również była dla mnie wielkim cudem.




[link widoczny po zalogowaniu]

mon33 (offline)

11-02-2017 08:35:56

Moja starsza córcia ma jedno imię, druga dwa, dlaczego tak bo wiedzieliśmy, że chcemy Julię a nad drugim imieniem nawet się nie zastanawialiśmy, natomiast u drugiej córci mieliśmy kilka imion do wyboru i nie mogliśmy się do końca zdecydować to wybraliśmy dwa imiona. Osobiście uważam, że drugie imię jest niepotrzebne, bo rzadko kiedy się go używa. Ale nadanie dziecku drugiego imienia to już decyzja każdego rodzica.
GabaBaba teraz to musicie wszędzie pilnować aby dobrze zapisywano imię córeczki i zawsze wszystko dokładnie sprawdzać, bo pomyłkę w bardzo łatwo, a potem niepotrzebne zamieszanie i wyjaśnianie sprawy z pomyłką.

Ja od początku ciąży wiedziałam, że będę miała Julcię nawet innego imienia nie brałam po uwagę, po pierwsze bardzo mi się podoba to imię a po drugie jest po mojej babci, czyli po prababci córci. Mojej babci nie podobało się, że chcę tak nazwać swoją córcię, bo jej imię się jej nie podobało, bo opowiadała mi jak dzieci do niej mówili, zamiast mówić Jula, Julka, Julia to mówili- przezywali ją Ulka co bardzo, ale to bardzo jej się nie podobało. Próbowała mnie przekonać do innego imienia, ale nie udało jej się. Nie chciała aby na jej prawnusię dzieci też mówili Ulka. Myślę, że w głębi duszy bardzo się cieszyła, że nazwałam jej imieniem swoją córeczkę.
Mi osobiście też podoba się tradycja nazywania dzieci po dziadkach, pradziadkach.
Gdybym miała synka nazywał by się Franciszek, też po swoim pradziadku, ale była druga córeczka to nazwaliśmy ją Hania, co prawda można też powiedzieć, że ma imię po swojej prababci, bo moja druga babcia miała na imię Anna, choć to dwa różne imiona, ale na moją babcię zawsze mówili babcia Hanka. I nie raz już się spotkałam jak na Ankę mówią Hanka ale to tak mówi starsze pokolenie.

Gabababa czyli można powiedzieć, że Twoja córcia też ma imię po kimś wyjątkowym smiling smiley

Silver90 (offline)

11-02-2017 10:28:06

Ludwin
GabaBaba26 ja również gratuluję trzeciego potomkasmiling smiley także sama wiesz jak ciężko jest pilnować drugie imię. Gdyby u nas nie był problem z wyborem pewnie by miała córka jedno imię.
Mi również podoba się tradycja z nadawaniem imienia po kimś najbliższym lub swoim autorytecie. Moja siostra dostała na drugie imię Stanisława po naszej babci. Jednak imię jej w ogóle się nie podoba i wcale go nie używa.
Mon33 moja teściowa ma na imię Helena ale tylko używa tego imienia w urzędach i każe do siebie mówić Annasmiling smiley mówi że jej imię bardzo się jej nie podoba.
Ja mam taką nadzieję żeby mojej córce spodobało się jej imię i nie wstydzila się go. Całe szczęście, że są kryteria w nadawaniu imion tak, aby nie były one w żaden sposób osmieszajace czy krzywdzące.

mon33 (offline)

11-02-2017 12:17:13

Silver, znam wiele takich osób, którym nie podoba się ich imię i używają innego imienia. Z czego nie raz wychodzi różne zamieszanie.

Ja, też mam taką nadzieję, że moim córkom będą się podobały ich imiona. Starsza córka jak na razie nie narzeka na swoje imię, ale nie raz mówi, że wszyscy na nią w szkole wołają Julcia, a wolałaby, żeby mówili do niej Julka, bo ona nie jest już malutka smiling smiley

Silver90 (offline)

11-02-2017 12:41:10

Ludwin
Mon33 z tymi imionami to prawda, że może wyjść zamieszanie. Mi moje imię też kiedyś się nie podobało i zawsze chciałam mieć inne- Magda. Z biegiem czasu pokochałam swoje i od tej pory nie chciałabym innegosmiling smiley
Twoją córeczkę rozumiem z tym, że nie lubi jak zdrabniaja jej imię. Jest już panienka a Julcia według niej powinno mówić się do dzidziusiasmiling smiley na pewno koleżanki i koledzy nie robią tego na złość a wręcz przeciwnie bo ją uwielbiająsmiling smiley

mon33 (offline)

11-02-2017 13:35:33

Silver, myślę, że mało komu w pewnym wieku podoba się własne imię, pewnie każdy chciałby mieć inne imię. Mi też się nie podobało moje imię, zawsze myślałam, że jest brzydkie, a moje koleżanki mają ładniejsze imiona, ale to jest chyba taki dziecięca zazdrość (nie wiem jak to dokładnie nazwać). Z czasem też mi moje imię się już zaczęło podobać.
Jeżeli chodzi o Julcię tak to już panienka i nie lubi jak się tak do niej mówi, a dzieci w szkole nazywali ją tak od pierwszej klasy. Też mi się nie wydaje, żeby nazywali ją tak złośliwie, tylko mówią już tak na nią z przyzwyczajeniasmiling smiley

Silver90 (offline)

11-02-2017 14:37:06

Ludwin
Mon33 masz rację wielu osobom nie podoba się własne imię. Zwłaszcza w okresie dzieciństwa, bo przeważnie dzieci chcą mieć wszystko piękne i podoba im się to co mają ich rówieśnicy. Gorzej jest z nazwiskiem, często zdarzają się przejęzyczenia czy nawet specjalne przekręcenia. U mnie zdarzało się że ktoś przekręcil nazwisko a ja musiałam wielokrotnie poprawiać.

A co sądzicie na temat zagranicznych imion wprowadzanych w Polsce?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-11 14:37 przez Silver90.

mon33 (offline)

11-02-2017 14:50:21

Silver, dokładnie dzieci chcą mieć to co rówieśnicy najlepsze, najładniejsze. Moje nazwisko wiecznie też przekręcali i musiałam ciągle poprawiać. W szkole podstawowej nawet miałam źle nazwisko napisane w dzienniku.

Jeżeli chodzi o imiona zagraniczne to nie podobają mi się za bardzo. Bo potem nie wiadomo jak mówić do dziecka, inaczej się pisze inaczej wymawia. Ale nadanie zagranicznego imienia dziecku to już należy do gustu rodzica.
Np. Jak chłopiec ma na imię Nicolaus, to do małego chłopca można ładnie mówić Nikuś, a do dorosłego Panie Nickolausie to już nie brzmi ładnie. Dlatego nie podobają mi się takie imiona.

MILKA12 (offline)

11-02-2017 15:30:25

Wojciechowo
Mam 3 dzieci, wybór imienia dla pierwszej córki był dla mnie bardzo trudny smiling smiley Może spowodowane było to tym że jeszcze się uczyłam i każda z koleżanek namawiała mnie abym dała imię po niej smiling smiley Szukałam rzadko spotykanego imienia spodobało mi się Milena w okolicy nie było zbyt popularne to imię, dziś na całą szkołę są tylko 2 Mileny za to kilkanaście Len i Julek smiling smiley
Druga córka ma na imię Nikola, mieliśmy kilka pomysłów miała być Kinga lub Patrycja jednak zostało Nikola...teraz coraz częściej słyszy się to imię jednak w przedszkolu jest jedyna smiling smiley
A syn ja chciałam Igora lub Antka jednak mąż uparł się że skoro ja wybierałam dla córek to on chce dla syna i wybrał imię po jego dziadku Stanisław więc mamy małego Stasia smiling smiley

MILKA12 (offline)

11-02-2017 15:34:03

Wojciechowo
Silver90 miałam tak samo długi czas nie podobało mi się moje imię, ciągle marudziłam rodzicom czemu mi takie dali i wymyślałam ciągle inne które bardziej mi się podobają...tym bardziej że wiele osób mówiło mi Joasia czego nie znosiłam smiling smiley Koleżanki i koledzy mówili mi Asia i było ok...ale Joanna oficjalnie bardzo mi się nie podobało smiling smiley Z biegiem lat przestało mi to przeszkadzać, stwierdziłam imię jak imię nie ma dla mnie większego znaczenia, ważne jaka jestem a nie jakie mam imię winking smiley
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548490, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 220, Posty: 20058.