I Ty możesz pomóc Laurze!

Wysłane przez cherry 

cherry (offline)

14-01-2011 12:26:02

Brzeg
Witam Was drogie Mamysmiling smiley


Pewnie wiele z Was śledzi i zna historię Laurki. Te, które nie znają jeszcze tej dzielnej dziewuszki zapraszam na [link widoczny po zalogowaniu] .
W skrócie apel jej rodziców drzmi tak:
"Nasza córeczka Laura cierpi na dwie bardzo rzadkie choroby genetyczne: zespół wrodzonej hipowentylacji zwany także klątwą Ondyny oraz chorobę Hiszprunga. Choroby upośledzają podstawowe funkcje życiowe (oddychanie, trawienie pokarmów, wydalanie), są nieuleczalne, oznaczają dla Laury dożywotnią zależność od aparatury medycznej oraz długotrwałą rehabilitację. Niedawno dowiedzieliśmy się o istnieniu leków i nowatorskich urządzeń, które mogą pomóc córeczce w walce z chorobą. Niestety leczenie jest możliwe tylko w zagranicznych klinikach, a to wiąże się z ogromnymi kosztami."

Już od dawna zastanawiałam się jak można by było pomóc Laurze i jej rodzicom. Od kilku dni mam kontakt z jej mamą - i dostałam przyzwolenie na zorganizowanie zbiórki i aukcji charytatywnej na rzecz jej córeczki oczywiście. Na czym będzie ona polegała?

A więc organizuję zbiórkę ciuszków dziecięcych - oczywiście używanych - ale w dobrym stanie, takich, które jeszcze mogą się przydać jakiemuś dziecku i chcę wystawić je na allegro na aukcjach za niewielką kwotę - tak żeby ktoś bez problemu mógł sobie pozwolić na zakup dla dzidzi. Wiem, że niktóre z Was planują jeszcze jedno dziecko ale myślę, że oddanie jednego ładnego ubranka nie zaszkodzi. Oczywiście pieniążki przelewane będą prosto na konto Laury bez żadnych pośredników. Zbiórka będzie organizowana na całym forum - w różnych wątkach dzięki czemu na aukcjach pojawią się ubranka w różnych rozmiarach i będziemy mogły same na tym skorzystać kupując coś nowego dla swoich dzieci i jednocześnie pomagając Laurze.

Jak będzie wyglądała zbiórka:

1. Znajdujecie odpowiednią rzecz, którą chcecie przeznaczyć na aukcję charytatywną.
2. Wykonujecie zdjęcie i przesyłacie je wraz z opisem (rozmiar i jakieś cechy jeżeli ubranko posiada jakieś charakterystyczne bądź firma) wysyłacie je na maila : pomoclaurze@o2.pl
3. Po zebraniu odpowiedniej liczby zgłoszeń i pogrupowaniu ich pod względem rodzaju i rozmiaru ubranka zostaną one wystawione na aukcij.
4. Kiedy "wasze" ubranko zostanie kupione - kupujący przeleje pieniążki bezpośrednio na konto Laury i wyśle mi potwierdzenie przelewu - daje wam znać i przelewam pienądze na przesyłkę - wysyłacie ubranko pod wskazany adres

Po wystawieniu ubranek na allegro dam znać na innych forach, że jest możliwość kupienia ciuszków i jednocześnie pomocy.
Na każdego maila ze zgoszeniem odpowiem - i będę na bieżąco w wątku Laury informować o postępie akcji

Zgłoszenia przyjmuję już od teraz a do kiedy będzie to wszytsko trwało - zobaczymy w najbliższej przyszłości
Pozdrawiam i czekam na maile!



cherry (offline)

14-01-2011 12:35:19

Brzeg
i robie mały up coby wątek był na górzesmiling smiley

MAMA (offline)

14-01-2011 17:11:49

Warszawa
Mam taką sugestię, żeby może zdjęcia tych ciuszków które zostaną zgłoszone do akcji wklejać również w tym wątku winking smiley


cherry (offline)

14-01-2011 17:38:08

Brzeg
MAMA super pomysł - może któraś będzie chętna na zakup jeszcze przed wystawieniem na allegrosmiling smiley to wysyłajcie do mnie na maila wszytsko a ja będę z opisami i ceną wstawiać tutaj - no i z podziękowaniami oczywiściewinking smiley

wswp (offline)

14-01-2011 20:15:28

N o to sie dołączam i bede tu zaglądaćsmiling smiley Świetny pomysł z tą akcją!!


[link widoczny po zalogowaniu]

orlanda (offline)

14-01-2011 20:29:44

Gdańsk
cześć,

ja Laurze 'towarzyszę' wirtualnie odkąd praktycznie się o niej dowiedziałam, czyli dość szybko po jej narodzinach. Moja koleżanka z pracy urodziła przedwczesnie córeczki i spotkała się z Laurą i jej mamą na intensywnej terapii oddziału noworodkowego w Gdańsku.

Twój pomysł jest bardzo fajny - może warto nie ograniczać się tylko i wyłącznie do ciuchów dziecięcych, ale i do innych rzeczy - biżuteria, ubrania ciążowe, jakieś rzeczy hand-made, może zabawki. POdobną aukcję zrobiły dziewczyny z babiniec-cafe aukcja dla Laury - tam sprzedaż szła tylko i wyłącznie wewnątrz wątku - sprzedający nie musi płacić haraczu na allegro od sprzedazywinking smiley

W każdym razie jak poszukam ubranek po moim synku i jak tylko coś wybiorę odezwę się do Ciebie. I oczywiście służę pomocą jeśli bym się do czegoś mogła przydać.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-14 20:32 przez orlanda.

Dusia79 (offline)

14-01-2011 20:43:12

I ja towarzyszę Laurce. Teraz jest czas na rozliczanie PIT. Może warto na każdym wątku podać numer konta , tak abyśmy mogli przekazać ten 1 procent właśnie na nią. Ze sprzedażą ubranek super pomysł.

MAMA (offline)

14-01-2011 21:01:41

Warszawa
Proszę się zapoznać z zasadami działu pomoc. Apele można umieszczać tylko tutaj, w tym dziale. W innych wątkach będą po prostu kasowane bez względu na dobre intencje.

Ale oczywiście na innych wątkach można dziewczynom podpowiadać, żeby tu zaglądnęły. Chodzi tylko o porządek, nie żadne restrykcje winking smiley






Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-14 21:15 przez MAMA.

cherry (offline)

14-01-2011 21:38:36

Brzeg
Super, że są osoby zainteresowanewinking smiley
a więc co do rozliczenia i przekazania 1% podatku:

1 % PODATKU DLA LAURY!

Aby przekazać Laurze 1% podatku, należy w swoim zeznaniu
podatkowym wpisać kwotę odpowiadającą 1% podatku oraz dane:
Fundacja „Rodzina Nadziei”
nr konta 93 1500 1706 1217 0001 1229 0000
KRS: 0000068136 (Z DOPISKIEM ”DLA LAURY”)

orlanda no chciałabym "akcje rozszerzyć" o zabawki, a ciuchy ciążowe to super pomysł - chodzi mi o rzeczy związane z ciążą, narodzinami dziecka - żeby ta akcja była skierowana głównie do rodziców - bo Ci najlepiej wiedzą co przeżywają teraz rodzice Laury. No i tak jak pisałam chodzi o rzeczy, które można sprzedać z niewielkie kwoty - tak, żeby każdy mógł sobie pozwolić na taką pomocwinking smiley No i to co się sprzeda między nami to jedno a to co zostanie będzie wystawione na allegro - myślę, że tych rzeczy trchę będzie - i pomomo "haraczu" uda się zebrać pieniążkismiling smiley

orlanda (offline)

14-01-2011 21:39:10

Gdańsk
Mama - dzięki za cenną informacjęsmiling smiley

cherry - no to ja od poniedziałku zacznę gromadzić rzeczy, które chętnie dla Laurki wystawię.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-14 21:40 przez orlanda.
Chcesz pisać na naszym forum? Załóż konto w 3 minuty i dołącz do nas już dziś!.

Kliknij żeby zalogować

Forum eBobas.pl - Statystyki

Globalne
Wątki: 6014, Posty: 1548540, Użytkownicy: 73666.
Ostatnio dołączył/a Justys80.

Statystyki tego forum
Wątki: 359, Posty: 530.