Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Ochrona przeciwsłoneczna maluchów

Opalona skóra nie jest oznaką zdrowia

Już w maju pełne słońce może poparzyć skórę małego dziecka! Dlatego w słoneczne dni trzeba smarować maluchy kremem z wysokim filtrem przeciwsłonecznym.

Promieniowanie UV wpływa niekorzystnie na skórę nie tylko w słońcu, ale także w cieniu, dlatego należy używać kremów z filtrem.

Fot. BE&W

Promieniowanie UV wpływa niekorzystnie na skórę nie tylko w słońcu, ale także w cieniu, dlatego należy używać kremów z filtrem.

 

Dla niemowląt powyżej 6. miesiąca

A-Derma poleca na słońce spray dla niemowląt i dzieci SPF 40 oraz krem SPF 50+, które zapobiegają poparzeniom słonecznym, dzięki działaniu blokującemu promieniowanie UVA i UVB, nawilżają skórę, są wodoodporne i łatwo się wchłaniają. To co wyróżnia kosmetyki A-Derma, to między innymi owies Rhealba, który ma właściwości przeciwzapalne, gojące, nawilżające i łagodzące podrażnienia. — Preparaty (ok. 54 zł; 100 ml) mogą być stosowane u dzieci z bardzo wrażliwą i atopową skórą od 6. miesiąca życia. W trakcie przebywania na słońcu należy powtarzać smarowanie co dwie godziny, by zapewnić maksymalną ochronę przeciwsłoneczną — mówi Anna Mitura, Product Manager z Pierre Fabre Dermo-Cosmetique Polska Sp. z o.o., producenta A-Dermy.

Szeroką ofertę kremów przeciwsłonecznych ma Dax Cosmetics. Te dla dzieci mają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka i są przebadane dermatologicznie, a ich kompozycja zapachowa nie zawiera alergenów. Polecane są dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia. Do kupienia jest mleczko do opalania SPF 20, dwa balsamy z SPF 30 oraz SPF 50+ oraz familijny balsam SPF 15 lub 30. — Dla dzieci o delikatnej skórze i jasnej karnacji polecamy balsam z faktorem 30. (23,60 zł; 150 ml). Maluchom o bardzo jasnej karnacji oferujemy balsam z dużo wyższym faktorze, 50+ (31,50 zł; 150 ml) — mówi Marta Gryglas z Dax Cosmetics. Firma ma w ofercie także familijny balsam do opalania SPF 15,30 dla całej rodziny (od 24,50 do 30,70 zł; 250 ml w zależności od rodzaju faktora). Kosmetyki zawierają filtry ochronne UVA/UVB Balance (m. in. filtr mineralny, który nie uczula), zgodny ze standardami UE, naturalny wyciąg z nasion bawełny, bogaty w peptydy, D-pantenol i glicerynę, które nawilżają i łagodzą podrażnienia. Preparaty są wodoodporne i chronią skórę także podczas kąpieli słonecznych.

 

Starszaki w różowej skórze

Dla dzieci powyżej roku, Soraya ma balsam do opalania z faktorem 60. Barwi on skórę na różowo, więc spodoba się szkrabom, które nie lubią gdy się ich smaruje. Kosmetyk dodatkowo pielęgnuję i nawilża.
Polecany jest dla dzieci o bardzo jasnej, delikatnej i wyjątkowo wrażliwej skórze. Nowoczesne filtry słoneczne zawarte w balsamie chronią skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVA i UVB. Kosmetyk jest wodoodporny więc chroni także podczas kąpieli. Do kupienia z tej firmy są także balsamy o niższych faktorach, np. 25, 30. (ok. 20 zł;100 ml). Dla dzieci powyżej 3. roku życia Laboratorium Kolastyna ma emulsję i galaretkę po opalaniu. Wodoodporna emulsja do opalania dla dzieci SPF 30 zawiera filtry UVA i UVB, które zmniejszają ryzyko wystąpienia poparzeń oraz podrażnień słonecznych. — Zawarte w niej masło karite oraz witamina E dostarczają składników pielęgnacyjno-nawilżających, mają również działanie fotoochronne — mówi Monika Superniak z biura PR Kolastyny. Emulsja ma przyjemny zapach i lekką konsystencję, dzięki czemu szybko się wchłania (ok. 18,30 zł; 150 ml). Łagodząca galaretka po opalaniu (13,50 zł; 200 ml) to nawilżający preparat o brzoskwiniowym zapachu intensywnie pielęgnuje delikatną skórę dziecka, podrażnioną nadmierną ekspozycją słoneczną. Galaretka regeneruje i zmiękcza przesuszony naskórek. Alantoina w niej zawarta nawilża oraz chroni skórę przed podrażnieniami, a d-pantenol wzmacnia działanie łagodzące preparatu. Lekka, żelowa konsystencja sprawia, że galaretka szybko się wchłania. Ma przyjazny kolor, owocowy zapach, pozostawia na skórze migoczące, złote drobinki. Ma pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka.

 

Strona: 1 2
Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Osoby które to lubią: morawinka.

Komentarze

  • Anielica | 07-05-2009 20:16:23

    Powiedziałabym raczej, ze nie z filtrem a stoperem bo powinny być powyżej 30 a to są już stopery
  • jmijeczka | 07-05-2009 21:16:52

    Blokery sa powyzej 50+.
  • mikaa997 | 02-03-2015 11:07:08

    Jeśli chodzi o blokery z wysokim filtrem to na polskim rynku niewiele firm rekomenduje kosmetyki dla niemowląt poniżej 6 miesiąca życia. Dla takiego maluszka mogą polecić krem Mustella- stosowaliśmy go w ubiegłym roku
  • Doris85 | 04-04-2015 20:41:32

    Wychodzac na spacer - zawsze nalezy dbac o odpowiednia ochrone skory dziecka - krem z filtrem, oslonieta glowka i odpowiednia ilosc plynow sa najwazniejsze.

Poczytaj również

Warto zobaczyć

Rozszerzanie diety dziecka

Polecamy

Czasem czerwone    pajączki    pojawiają się nagle i jakby bez powodu np. wyskakują podczas ciepłej kąpieli albo w sytuacji, kiedy dziecko zmienia gwałtownie temperaturę otoczenia.

Pajączki naczyniowe, rumień, naczyniaki u dzieci

Pękające naczynka u dzieci pojawiają się czasem już w niemowlęctwie, ale mogą objawić się też nagle w późniejszym okresie życia dziecka. Czy mogą zniknąć same?

czytaj

Nie lekceważ bólu i zaczerwienienia gardła dziecka! To może być szkarlatyna, która wymaga antybiotyku. Angina, wywoływana przez bakterie z tej samej grupy, też jest leczona antybiotykami.

Angina i szkarlatyna. Objawy, leczenie

Jesień i zima sprzyjają zapadaniu dzieci na anginę i szkarlatynę, zwaną także płonicą. Obydwie choroby wykluwają się od momentu zakażenia po 3-5 dniach i wybuchają nagle ostrym bólem gardła i wysoką gorączką. Najczęściej chorują dzieciaki w wieku od 4 do 7...

czytaj

Gdy dziecko obficie się ślini, wkłada do buzi rączki lub przedmioty, to znak, że ząbkuje

Bolesne ząbkowanie. Najczęstsze objawy to płacz, gorączka, biegunka

Tak, jak nie ma sztywnej reguły, co do momentu pojawienia się pierwszego ząbka, tak nie ma wytłumaczenia dlaczego u jednych dzieci ząbki pojawiają się wcześniej, u innych później. Jedyną regułą, jaką sama zaobserwowałam, jest to, że rodzeństwu zęby...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj