Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

|

|

Jak mierzyć temperaturę?

ABC mierzenia temperatury

Temperatura ciała to podstawowy wskaźnik stanu zdrowia człowieka – zarówno dorosłego, jak i dziecka. Pomiar temperatury nie jest czynnością skomplikowaną, ale można przy nim popełnić błędy, rzutujące na wiarygodność wyniku. Jak ich unikać? Jak mierzyć temperaturę?

Temperaturę mierzymy zwykle wtedy, gdy czujemy się źle i podejrzewamy, że mamy gorączkę. Temperaturę codziennie mierzą również kobiety, starające się o dziecko lub te, które stosują naturalne metody kontroli płodności.

fot. Fotolia

Temperaturę mierzymy zwykle wtedy, gdy czujemy się źle i podejrzewamy, że mamy gorączkę. Temperaturę codziennie mierzą również kobiety, starające się o dziecko lub te, które stosują naturalne metody kontroli płodności.

W tej chwili w zdecydowanej większości domów obecny jest termometr elektroniczny. Szklane termometry rtęciowe już kilka lat temu zostały wycofane z aptek. Na rynku są dostępne termometry szklane, nie zawierające rtęci, ale w porównaniu z podażą przyrządów elektronicznych nie stanowią one znaczącego segmentu rynku.

Podstawą prawidłowego używania termometru elektronicznego – zarówno zwykłego, jak i tego na podczerwień – jest więc po pierwsze dokładne zapoznanie się z instrukcją i przestrzeganie zaleceń producenta sprzętu, po drugie zaś zadbanie o to, by baterie w termometrze nie były na wyczerpaniu. Gdy baterie „padają”, nie ma mowy o prawidłowym pomiarze temperatury. Jeśli sprzęt jest sprawny i używamy go zgodnie z zaleceniami – możemy być pewni, że wynik pomiaru jest prawidłowy.

W poradniku „ABC mierzenia temperatury.” znajdziesz wszystko, co trzeba wiedzieć o pomiarach temperatury – u dzieci i dorosłych.

Całość artykułu dostępna tylo dla zalogowanych użytkowników

Zaloguj przez facebook



jeśli nie masz jeszcze konta ZAREJESTRUJ SIĘ

Oceń artykuł:
nie lubię lubię to | Bądź pierwszym który to lubi.

Poczytaj również

Zobacz więcej na temat: planowanie rodziny, grypa, gorączka, antykoncepcja

Podobne dyskusje na forum

Polecamy

Tzw. pozycja żabki sprzyja przebudowie i rozwojowi stawów biodrowych.

Stawy biodrowe. Dysplazja

Na sto dzieci kilkoro rodzi się z dysplazją stawu biodrowego, czyli ze źle ukształtowanym stawem biodrowym. Polega to na tym, że główka kości udowej nie pasuje do panewki albo panewka jest zbyt płaska. USG bioderek robi się dzieciom już w drugim miesiącu...

czytaj

Wybierając produkty spożywcze w ciąży, warto zwracać szczególną uwagę na ich skład.

Czego nie powinna jeść kobieta w ciąży?

O tym, które produkty spożywcze mogą zaszkodzić przyszłej mamie i jej dziecku rozmawiamy z dr n. med. Katarzyną Walicką – Serzysko, specjalistą chorób dzieci, pulmonologiem z Przychodni Specjalistycznej Prosen.

czytaj

Od 28. tygodnia ciąży mama powinna codziennie odczuwać ruchy dziecka.

Jak odczytywać ruchy dziecka w brzuchu matki?

Jak rozpoznać ruchy dziecka? Kiedy można czuć pierwsze ruchy dziecka? Czy da się je odróżnić od perystaltyki jelit, chociaż czasem objawiają się bulgotaniem, przelewaniem? Kiedy maluch kopie, tylko dlatego, bo się obraca, a kiedy wyraźnie daje znać, że...

czytaj

Co sądzisz o tym, by każda kobieta mogła zażądać porodu w drodze cesarskiego cięcia?



Zobacz wyniki ankiety, skomentuj